Ucieczka z wyspy Uznam

Tłumaczenie: Ludwik Hofman
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Pobieg s ostrowa Uziedom
piotrex

Sensacyjna opowieść radzieckiego pilota, Bohatera Związku Radzieckiego, zestrzelonego w czasie drugiej wojny światowej przez niemieckiego myśliwca. Schwytany do niewoli, przebywał najpierw w obozie Klein Koenigsberg, gdzie usiłował zorganizować ucieczkę więźniów, budując podkop; przewieziony następnie do Oranienburga, cudem ocalał od śmierci dzięki pomocy ofiarnych, a nie znanych sobie ludzi; był tam świadkiem wielu zbrodni hitlerowskich, m.in. rozprawy z uczestnikami zamachu na Hitlera. Przetransportowany na wyspę Uznam, w dramatycznych okolicznościach dokonuje wraz z towarzyszami porwania samolotu i po niezwykłych przygodach szczęśliwie ląduje w ojczyźnie.

Bohdan | 2014-09-12
Przeczytana: 12 września 2014

Mimo propagandy i opowiastek o dobrym Leninie, dobrze napisane wspomnienia.

lam4 | 2015-06-21

Znalazłem na zapomnianej półce w zapomnianej klitce przy starym telewizorze. Wciągająca opowieść ucieczki gromadki wycieńczonych ludzi. Stery samolotu musiało ciągnąć ich kilku by oderwać się od piekła.

Kelly | 2015-04-17
Na półkach: Na półkach, Przeczytane