Do zobaczenia na szczycie

See You at the Top
83-87863-29-7
droga, sukces, poradnik, psychologia
biznes, finanse

Ksiązka pokazuje sześć stopni , sześć etapów indywidualnego rozwoju by zbudować solidny fundament własnej pomyślnośći.

Przeczytana: 2000 rok

Trudno mi rzetelnie ocenić tą książkę, gdyż od jej przeczytania przeze mnie minęło już 13 lat. Jednak do dziś pamiętam jak duże wrażenie wówczas ta pozycja na mnie wywarła. Rady Ziga Ziglara trafiły na podatny grunt mojego młodego umysłu i zmieniła znacznie moje podejście do życia, poglądy na sukces i to jak można go osiągnąć.
Z pewnością jest to pozycja inspirująca, ale nie wiem czy po 13 latach nie uznałbym jej za nieco naiwną, gdybym do niej wrócił.

Izoldka | 2013-08-27
Przeczytana: 13 listopada 2007

Minęło blisko 10 lat od kiedy po raz pierwszy przeczytałam "Do zobaczenia na szczycie" Ziga Ziglara. Pamiętam, że miałam dość dobrą opinię na jej temat. Teraz, patrząc z perspektywy czasu, widzę jej niedoskonałości. Oczywiście książka spełnia swoje zadanie - zwiększa wiarę w siebie i motywuje do działania. Wiele rzeczy mi się w niej podobało. Nie z wszystkimi jednak poglądami autora mogę się zgodzić. To, co mogę mu w pierwszej kolejności zarzucić, to brak rzetelności i krytycyzmu co do przedstawianych danych i "badań" (brak jakichkolwiek źródeł, bibliografii). Miejscami odnosiłam wrażenie, że autor zwyczajnie wyssał je sobie z palca, albo przedstawił tak, by pasowały do jego ideologii przesyconej fanatyzmem religijnym. No właśnie, fanatyzm religijny. To jest druga rzecz, którą mogę zarzucić Ziglarowi. Jak można twierdzić, że tylko wiara z boga i postępowanie zgodnie z zasadami Kościoła może sprawić, że będziemy dobrymi ludźmi? Albo twierdzić, że wierząc w boga mamy aż 80% szans na...

ania | 2015-12-02

Książka nie powinna być w grupie dla managerów:)jest niesamowita Zig pisze z taką łatwością jakby przenikał do wnętrza i rozumiał skomplikowany umysł człowieka. książka do której na pewno wrócę i to nie raz daje kopa pomaga wyjść z depresji. rewelacja

Robert | 2017-03-31
mariola | 2016-10-22