Conan sobowtór

Tłumaczenie: Marek Mastalerz
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 35)
Wydawnictwo: Amber
Conan the warlord
Krzysiek W

Gromomir | 2014-03-23

Po raz kolejny w nasze ręce wpada książka, w której polski tytuł zdecydowanie bije na głowę oryginalny. Warlordowanie stanowi bowiem temat może dziesiątej części książki, podczas gdy motyw sobowtóra jest jej kluczowym elementem.

Mając to już zaznaczone, bierzmy się za fabułę.

Tym razem miejscem akcji, dziejącej się na 225 stronach, jest Nemedia, a konkretnie wschodnia część tego kraju. Tam to, zupełnie przypadkiem odradza się prastary kult Seta, gotów siać spustoszenie w całym kraju i poza nim.
Jest to jednak tylko tło.
Prawdziwa fabuła zaczyna się bowiem, gdy Conan – po nieudanej ucieczce z więzienia – trafia na dwór szalonego barona. Ma zostać osobistym strażnikiem i tytułowym sobowtórem jego, równie szalonego syna. Powodem tego jest to, że prowincją targają bunty i rebelie, ludność burzy się przeciw drakońskim rządom szaleńców. Gotują się aby stanąć pod sztandarem z sierpem i młotem...
No, może nie aż tak. Nie używają bowiem sztandarów.
A w tle rozprzestrzenia się setowa...

Maja Ossowska | 2016-10-31
Hedonistas | 2016-08-09