The Ice Storm
8372552029
Burza, lodowa
dona

Ameryka przeżywa aferę Watergate i wojnę w Wietnamie. Rewolucja seksualna dociera na przedmieścia, wprowadzając zamęt w życiu państwa Hood. Ich dzieci dorastające w świecie komiksów i filmów telewizyjnych, po omacku szukają drogi przez życie. A wokoło szaleje zamieć. Mróz, wichura i śnieżyca kierują losami bohaterów tej tragikomicznej powieści.

Bosy_Antek | 2015-04-13

Być może miałem szczęście. Nie wiem… Być może… Żyłem w swoistej dziurze pokoleniowej. Starsi ode mnie koledzy byli starsi o jakieś 3-4 lata, a dobrze wiecie, że taka różnica wieku to istna przepaść, gdy jest się dzieckiem. W prawdzie mogłem szwendać się z nimi i grać w piłkę (byłem grubawy, więc stałem na bramce), ale nigdy nie dopuszczano mnie do „dorosłych” przygód. Żyliśmy w czasach, gdy starsi nie demoralizowali jakoś specjalnie młodszych, więc ominęły mnie gwałtowne wtajemniczenia w alkohol, papierosy, dziewczyny… Wszystko przyszło później. Natomiast młodsi ode mnie byli młodsi o jakieś 3-4 lata. Odpowiednio bardziej dziecinni, naiwni, czasem głupkowaci.

Tkwiłem więc po kolana w tej pauzie między pokoleniami. Za młody dla starszych, za stary dla młodszych. Dyskomfortu takiego położenia nie mogłem nie zauważyć. Przeklinałem te popołudnia, tygodnie, miesiące i lata, gdy chcąc spotkać się z rówieśnikami, musiałem wyruszać na wędrówkę w kierunku obcych podwórek i dzielnic. A...

Agnieszka W | 2016-11-29
VeraSonatti91 | 2016-03-26