Alpha Female

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-1520-9
poradniki
Asiexus_88

Karolina jest zniewalająco piękna. Nie dba o "idealne" wymiary i ma kilka kilogramów "za dużo". Lubi siebie. Po prostu. Nie dlatego, że jest jakaś. Nie potrzebuje tego. Według niej liczy się zaufanie, siła i wiara. W siebie. Beata ma świetną rodzinę. Nauczyli się z partnerem, w jaki sposób łączyć karierę i życie zawodowe w ramach szczęśliwych relacji, nic nie tracąc. Kobiety często zapominają...

Beata ma świetną rodzinę. Nauczyli się z partnerem, w jaki sposób łączyć karierę i życie zawodowe w ramach szczęśliwych relacji, nic nie tracąc. Kobiety często zapominają o swojej tożsamości, gdy wychodzą za mąż. Beata wie, że można inaczej.

Kaśka zarządza dużą firmą i na firmowych spotkaniach patrzy w twarze kilkuset osób. Wyrosła już z pokazywania, że jest bardziej męska niż jej koledzy po fachu. Swoje umiejętności i wiedzę wykorzystuje, by zdobyć zaufanie ludzi. Prawdziwy lider nigdy nie zmusza, ale proponuje.

Te kobiety łączy coś ważnego. Wszystkie są AlphaFemale.

* Dowiedz się, jak myślą faceci i jak zyskać klucze do ich umysłów, rozwijając swoją inteligencję płciową.
* Zbuduj swoje życie, bezpieczeństwo i wolność w oparciu o siebie samą, a nie zakupy albo opinię męża.
* Zrozum dynamikę związków, by realizować się w szczęśliwej relacji na zawsze i wiedzieć, kiedy, w kogo i ile warto inwestować.
* Nigdy więcej rozczarowań i bólu w relacji z partnerem - poznaj Wasze prawdziwe potrzeby i realizuj je.
* Naucz się uwodzić jako kobieta mądra i efektywna, która wie, jak nauczyć partnera czuć i widzieć więcej niż tylko kobiece oczy, usta i kształty.

Ta książka jest wyrazem ogromnej wdzięczności dla mojej żony. Z nią uczę się od lat, jak pomagać w rozwoju tysiącom kobiet na całym świecie. I obiecuję Ci, że trzymasz w rękach nieporównywalnie lepszą wersję siebie.

Pimpinella | 2012-05-27

Książka dla każdego. Jedna kobieta znajdzie tam inspirację do tego, żeby wyrwać się ze swojego świata kompleksów, inna zaoszczędzi na bilecie do kina na komedię, a jeszcze inna zyska podkładkę pod kubek. Ja mam wysypkę na NLP, live coaching i wszelkie tego typu "instytucje", szczególnie w takim wykonaniu, ale muszę powiedzieć, że dawno nie uśmiałam się tak przy książce która w założeniu nie miała być zabawna.

A Paniom które postanowią wprowadzić w życie teorie zawarte w tej książce polecam najpierw przeczytać "AlphaMale", myślę, że wiele z nich zweryfikuje swoje plany.

Alveaenerle | 2013-11-23
Przeczytana: czerwiec 2013

Przepraszam za wyrażenie, ale to pranie mózgu dla ubogich.
Przeczytałam za namową znajomego, który przeczytał Alpha Male. Tragedia...

Według mnie ta książka bardzo krzywdzi... facetów. Są oni przedstawieni tam jak kompletni idioci bez własnego mózgu, sterowani libido i "ewolucją".
Kobietom znowu wpaja się różne rzeczy, które nijak mają się do rzeczywistości. I oczywiście wcale nie podporządkowuje niektórych spraw pod mężczyzn, gdzie tam!
No i najważniejsze! dziwnym trafem autor jest mężczyzną, Alpha Male powstało pierwsze, a w Alpha Female usprawiedliwia się np. zdradę męża. hmmm... na sto procent szukam dziury w całym, a tutaj wszystko gra.

Złamanego grosza bym za to nie dała drugim razem.

Missy | 2012-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Nic odkrywczego, w porównaniu np. z "Alpha Human". Czegóż można się spodziewać? Standardowo - tłumaczenie oglądania się za "dupami" biologicznymi instynktami ("Facet jest stworzony do zapładniania, nic nie da się z tym zrobić"). Płacz i złe samopoczucie kobiety, potrzebę bliskości autor traktuje jak coś mało istotnego, co należy zignorować, bo zgodnie z podstawami behawioryzmu kobieta zakoduje sobie, że jej płacz prowadzi do przytulenia, co według autora jest złe, bo godzi w męskie ego i jest oznaką jego słabości :)
Jedynym ciekawym konkretem jest teoria orbit - chociaż z drugiej strony też nie jest to super odkrywcze. Już kiedy byłam nastolatką mama powtarzała mi, żeby "zostawiać sobie otwarte furtki" i nie wkładać całej siebie w związek. Dokładnie to samo, ale inaczej ubrane w słowa. Niemniej jednak fajnie jest przeczytać o tym w "profesjonalnej" książce ;)
Zabieram się za "AlphaMale". Jak znam życie odbiór będzie podobny.

jud123 | 2013-12-25

Książka zawiera kilka fajnych ćwiczeń dla par - w celu lepszego wzajemnego poznania się partnerów, i tylko z tego powodu daję jej 5. Poza tym jest naprawdę kiepska, pisana językiem "dla przygłupów" i zachęcająca do nieustannego manipulowania partnerem w związku, niby dla dobra "wychowywania" się wzajemnego partnerów.

figlarna24 | 2017-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Ostatnimi czasy postanowiłam wrócić do książek, z gatunku popularno-naukowych. Psychologia, rozwój osobisty kiedyś bardzo mnie interesowały. W pewnym momencie musiałam odpocząć, od tego rodzaju publikacji. Musiał nadejść moment, kiedy poczułam głód wiedzy. Potrzeba ponownego "wtopienia się" w tę dziedzinę nauki spowodowało zetknięcie się z coachem ds. rozwoju osobistego- Mateuszem Grzesiakiem. Całkowicie przypadkowo trafiłam na jego kanał YouTube , a jednocześnie autora prezentowanej Wam dziś pozycji. Mateusz Grzesiak, jego podejście do czytelnika, słuchacza, czy oglądającego go na YouTube trafia do mnie. Jego słowa i jego metodyka, byśmy każdego dnia rozwijali się na lepsze, motywuje mnie do działań, by iść do przodu. Pod wpływem zachęt samego psychologa-coacha zaciekawiłam się jego publikacjami. Postanowiłam przeczytać je wszystkie. Na pierwszy rzut wybrałam książkę pt:"AlphaFemale". Jest to pozycja wydana nakładem Wydawnictwa Helion , w 2008 roku. Jej treść , jak wskazuje...

Natalia | 2014-11-26
Przeczytana: 04 listopada 2014

Pozycja Grzesiaka, czyli faceta do kobiet, samo to zasługuje na zainteresowanie. Dzięki tej książce Grzesiaka zdaje sobie sprawę ile jeszcze muszę w sobie jako kobiecie zrobić, by być bardziej atrakcyjną dla faceta. Innymi słowy, w jaki sposób działać, kiedy jestem w otoczeniu mężczyzn. Było kilka oczywistości, ale Grzesiak generalnie pokazuje bardzo wartościowy temat, na który każda zdrowa kobieta powinna zerknąć.

Maria Tarczyńska | 2015-02-26

Lubię Grzesiaka. Raczej nie chciałbym iść na jego szkolenie, bo źle bym zniosła mieszanie mnie z błotem :) ale oglądanie szkoleń i czytanie książek w domu to coś innego - przytulnie i bezpiecznie :) Lubię jego bezczelność, ale bardziej NLPoweskie sztuczki i idee, które przedstawia. Uważam, że wiele z tych teorii powinien poznać każdy, a przynajmniej wielu ludziom przydał by się dystans do otaczającej rzeczywistości. Pranie mózgu? Jasne! Tylko, że mózg mamy prany od maleńkości, dobrze więc choć wybrać "programy", które nas uszczęśliwiają :)

pati17053 | 2018-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2018

Bomba! tyle rzeczy jest tutaj uniwersalnych. Myslenie i działanie kobiety z dobrego źrodła zaczerpniete. W pewnych momentach mowie sobie ze to nie prawda a w innych smieje sie i mowie ,, skad ten mateusz to wie?". Jestem kompletnie zaskoczona treścią w środku tego przewodnika po kobiecym świecie.

MLB | 2014-03-05

Wszystko na temat tej książki już zostało powiedziane - więcej nie jest warta.
Na szczęście Grzesiak za nią przeprosił, bodajże w Egorcyzmach.

Matylda Zięba | 2013-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Bardzo podobał mi się pierwszy rozdział, który jest bezpłatnie dostępny w internecie, dlatego zdecydowałam się na zakup tej pozycji. Jednak po przeczytaniu książki, oceniam, ze tylko pierwszy rozdział warty jest przeczytania. Alphafemale to czytadło, bardzo ogólne i pisane kolokwialnym językiem. Są lepsze książki o tej tematyce np. "Mężczyzna od a do z" Piotra Marta :)