Alpha female

poradniki
Helion
2008-09-01
2008-09-01

Taka sobie, było kilka ciekawych informacji i to wszystko.

Taka sobie, było kilka ciekawych informacji i to wszystko.

Tragedia. Szkoda czasu.Szkodliwe i puste.

Tragedia. Szkoda czasu.Szkodliwe i puste.

Bardzo ciekawa, podobała mi się ;)

Bardzo ciekawa, podobała mi się ;)

Bomba! tyle rzeczy jest tutaj uniwersalnych. Myslenie i działanie kobiety z dobrego źrodła zaczerpniete. W pewnych momentach mowie sobie ze to nie prawda a w innych smieje sie i mowie ,, skad ten mateusz to wie?". Jestem kompletnie zaskoczona treścią w środku tego przewodnika po kobiecym świecie.

Ostatnimi czasy postanowiłam wrócić do książek, z gatunku popularno-naukowych. Psychologia, rozwój osobisty kiedyś bardzo mnie interesowały. W pewnym momencie musiałam odpocząć, od tego rodzaju publikacji. Musiał nadejść moment, kiedy poczułam głód wiedzy. Potrzeba ponownego "wtopienia się" w tę dziedzinę nauki spowodowało zetknięcie się z coachem ds. rozwoju osobistego- Mateuszem Grzesiakiem. Całkowicie przypadkowo trafiłam na jego kanał YouTube , a jednocześnie autora prezentowanej Wam dziś pozycji. Mateusz Grzesiak, jego podejście do czytelnika, słuchacza, czy oglądającego go na YouTube trafia do mnie. Jego słowa i jego metodyka, byśmy każdego dnia rozwijali się na lepsze, motywuje mnie do działań, by iść do przodu. Pod wpływem zachęt samego psychologa-coacha zaciekawiłam się jego publikacjami. Postanowiłam przeczytać je wszystkie. Na pierwszy rzut wybrałam książkę pt:"AlphaFemale". Jest to pozycja wydana nakładem Wydawnictwa Helion , w 2008 roku. Jej treść , jak wskazuje sam tytuł dotyczy kobiet. Konkretnie ich jestestwa, ich oczekiwań oraz starań względem mężczyzn. Mateusz Grzesiak skupia się na psychologii oraz na schematycznych, zachowawczych, oczekiwaniom ze strony społeczeństwa. "AlphaFemale" ma na celu wykształceniu u płci pięknej nie tylko asertywności, ale i całej gamy cech, które mają skupić mentalność kobiety głównie wokół niej samej, a nie wokół jedynie mężczyźnie, o którym ona marzy. Autor daje narzędzia do zmiany myślenia. Uczy, radzi , wskazuje. Liczne ćwiczenia, które należy systematycznie wdrażać w życie, każdego dnia, mają na celu wyeliminować zaszłości, a jednocześnie wykreować swoje, prawdziwe "JA". Jak już wspomniałam, pozycja ta, została wydana w 2008 roku. Od tego czasu widzę, że Mateusz Grzesiak także się zmienił, jego język, styl. Dojrzał. Poszerzył zakres wiedzy oraz doświadczenie. NIe zmienia to faktu, że jego pierwsze książki straciły na aktualności. O,nie. Więc jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany rozwojem osobistym, to zachęcam . Liczę na to, że coach przemówi do Was, jak przemawia do mnie. Pozdrawiam.

Zanim przejdę do opinii na temat niniejszej książki, dwa słowa drogą wyjaśnienia i w pewnym sensie usprawiedliwienia, dlaczego osoba, która nie jest domyślnym adresatem tej pozycji, sięgnęła po nią i przeczytała. Otóż, poradnik nieznanego mi skądinąd - acz jak się post factum dowiedziałem niezwykle popularnego psychologa i specjalisty od rozwoju osobistego - Pana Mateusza Grzesiaka, został mi zarekomendowany (w zestawie z dwoma innymi, zdecydowanie bardziej przystającymi mojemu "gatunkowi" publikacjami rzeczonego autora) przez pewną niezmiernie sympatyczną osobę. Lektura tej i pozostałych dwóch książek pomogły jej na pewnym etapie życia, toteż - niewykluczone - że rady Pana Grzesiaka mogą sprawić, żeby żyło się lepiej i mnie. Zrządzeniem przypadku - mającego wiele wspólnego z faktem, iż w chwili obecnej alternatywna opcja stworzona dla samczej części populacji okazała się niedostępna w formie eBooka - najpierw padło na "AlphaFemale".

Szczerze przyznam, że jestem zaskoczony poziomem treści i lekkim, familiarno-kolokwialnym tonem, w jakim Pan Grzesiak doradza - bezpośrednio paniom, pośrednio panom - i wykłada zawiłości relacji damsko-męskich. Swobodny ton wykładu bezboleśnie niweluje początkowy dyskomfort i konfuzję, jakie może powodować obcowanie z publikacją przeznaczoną dla kobiet, często wchodzącą w bardzo intymne sfery ich życia i kontaktów z partnerami. Pan Grzesiak jest szalenie zabawny, czasem tak niepoprawnie bezpośredni, że trudno było oprzeć się wrażeniu, iż wykłady te są niczym innym, jak pogadanką (po kilku piwach) z najlepszym i dobrze mi życzącym kumplem. Jestem naprawdę zadziwiony, jak - nie będąc czytelnikiem sięgającym po pozycje z tego segmentu - bardzo spodobała mi się ta książka i jak wiele użytecznej - choć zaledwie w niewielkim procencie skierowanej do mnie - wiedzy z niej wyniosłem.

Na koniec mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę nie tylko paniom - może ona im przynieść wsparcie i wiedzę przydatną w każdej sytuacji, nie tylko na gruncie relacji damsko-męskich - ale również panom, którzy lepiej zrozumieją sposób myślenia i potrzeby swoich partnerek. Niewykluczone, że każdemu i każdej z Was (i obojgu razem) będzie się, dzięki lekturze tej książki, żyło łatwiej. Sam zaś zdecydowanie sięgnę po inne książki z dorobku Mateusza Grzesiaka. Polecam!

Autor dużo w książce obiecuje, dodaje sporo prywaty i jasno widać jego zdanie (ale może tak ma być?). Im dłużej ją czytałam, tym bardziej chciałam, żeby się skończyła... Przeczytałam do końca z przyzwoitości (nie lubię zostawiać niedokończonej książki) i bo nie zaskoczyło mnie nic poza rozdziałem o teorii orbit. Nie spodziewajmy więc się, że autor przewróci nasze życie do góry nogami i zrewolucjonizuje naszą samoocenę.

Myślałyście, że książka"Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" jest świetna i przełomowa? "AlphaFemale" jest o wiele lepsze. Bo kto wie lepiej jak patrzą na kobiety mężczyźni, niż oni sami. Matusz Grzesiak zrobił coś czego kobiety potrzebowały. Pokazał nam sposób w jaki widzą nas mężczyźni, jak myślą i jak rożni się nasze postrzeganie różnych sytuacji.

Mateusz Grzesiak jest coachem i trenerem personalnym .Zna 8 języków i prowadzi szkolenia w Polsce jak i poza jej granicami. Zajmuje się rozwojem osobistym, motywacją i sztuką wpływu neurolingwistycznego. Pokazuje ludziom, jak programować swój mózg, aby osiągnąć to czego chcemy, aby być lepszą wersją siebie. Swoją ideą zaraża ludzi i zmienia ich życie.

Ja po raz pierwszy zetknęłam się z nazwiskiem Grzesiak, podczas rozmowy z moim przyjacielem na temat "ideału kobiety" i manipulacji. Posłał mi filmik z przemową Grzesiaka i wszystko się zaczęło. Nie mogłam się doczekać, kiedy będę mogła przeczytać jego książkę. Dzięki Wydawnictwu Sensus otrzymałam taką możliwość, za co jestem im bardzo wdzięczna :)

Książka porusza tematy psychologi męskiej i kobiecej, ich spojrzenia na związek i na płeć przeciwną. Mateusz wychodzi z bardzo ciekawą teorią orbit, która wielu parą może pomóc. A co ważniejsze, może pomóc kobietą, które szukają partnera. Nie rozumiesz czemu mężczyzna rzucił Cię dla innej, gorszej? Matusz zna odpowiedź.

Książka jest pisana językiem przystępnym dla zwykłego odbiorcy. Bardzo lekki styl pisania pozwala na wręcz pochłonięcie książki. Ja miałam problem się od niej oderwać, choć przede mną były ważne egzaminy. Nie mogłam sobie odmówić przyjemności przeczytania tej wspaniałej książki. Dzięki niej wiele zrozumiałam i wiele się nauczyłam. Lecz książka ma jedną wadę... za szybko się skończyła. To jedna z tych książek, po przeczytaniu której czujesz niedosyt, chcesz jeszcze. Dlatego myślę, iż moje obcowanie z Grzesiakiem nie skończy się na jednej książce :) Polecam ją wszystkim! Nawet panowie powinni po nią sięgnąć, aby zrozumieć nasz kobiecy sposób myślenia.

Mateusz Grzesiak jest...

Książka AlphaFemale autorstwa Mateusza Grzesiaka stała się dla mnie swoistym informatorem w postępowaniu z płcią przeciwną. Muszę przyznać, że dzięki niej zrozumiałam i przyjęłam do wiadomości to, czego wcześniej nie mogłam zaakceptować. Pewne zachowania i mechanizmy myślenia mężczyzn stały się dla mnie jasne i przejrzyste, a to znacznie ułatwiło mi komunikację kobieta-mężczyzna.

Polecam każdej kobiecie!

Lubię Grzesiaka. Raczej nie chciałbym iść na jego szkolenie, bo źle bym zniosła mieszanie mnie z błotem :) ale oglądanie szkoleń i czytanie książek w domu to coś innego - przytulnie i bezpiecznie :) Lubię jego bezczelność, ale bardziej NLPoweskie sztuczki i idee, które przedstawia. Uważam, że wiele z tych teorii powinien poznać każdy, a przynajmniej wielu ludziom przydał by się dystans do otaczającej rzeczywistości. Pranie mózgu? Jasne! Tylko, że mózg mamy prany od maleńkości, dobrze więc choć wybrać "programy", które nas uszczęśliwiają :)

• Rozwój osobisty
  • 2015

Dodaj cytat z książki Alpha female