Księżyc z lodu

Eismond
9788360207192
literatura niemiecka, zbrodnia
farfallam

Kimmo Joentcie, fińskiemu komisarzowi policji z Turku, umiera ukochana żona. Kimmo traci sens życia, a w jego głowie coraz częściej gości myśl o samobójstwie... Ratuje go sprawa tajemniczej śmierci młodej kobiety, uduszonej we śnie. Kimmo czasem wydaje się, że ofiarą jest jego żona, ale właśnie to, o dziwo, przywraca go do rzeczywistości i pozwala skutecznie wykonywać służbowe obowiązki....

Ratuje go sprawa tajemniczej śmierci młodej kobiety, uduszonej we śnie. Kimmo czasem wydaje się, że ofiarą jest jego żona, ale właśnie to, o dziwo, przywraca go do rzeczywistości i pozwala skutecznie wykonywać służbowe obowiązki. Wkrótce staje się jasne, że brutalne zabójstwo jest tylko początkiem horroru - młode kobiety zaczynają ginąć seryjnie w bardzo podobnych okolicznościach. Kimmo sądzi, że coś łączy go z mordercą, przecież w pewnym sensie obydwaj zaprzątnięci są, każdy na swój sposób, sprawami ostatecznymi, tak jakby równolegle zdawali sie zgłębiać mistykę śmierci... Owe obsesje, przerażające i bolesne podróże poprzez otchłanie samotnej duszy splatają się z kryminalnym wątkiem powieści w dziwną, mroczną i narkotyczną, ale niezwykle precyzyjną całość.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2007

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Vesna-Parun | 2011-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2011

Kryminał, w którym od początku znamy mordercę, śledzimy natomiast postępowanie policji, tok myślenia, to w jaki sposób rozwiązano zagadkę. Nie do końca mi to odpowiada, ale czytało się nienajgorzej. Nieładne tłumaczenie, nieciekawy język i liczne błędy edytorskie.

Oktaryna | 2013-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 lutego 2013

Książka bardzo mnie wciągnęła mimo iż nie jest zbudowana jak tradycyjny kryminał. Całość opiera się nie na napięciu i zagadce kryminalnej ale na analizie psychologicznej postaci. Dostajemy więc bardzo poruszający i prawdziwy obraz człowieka zmagającego się ze śmiercią bliskiej osoby czyli komisarza Joenty. Postać mordercy również mnie zaintrygowała nawet jeżeli trudno mi było ocenić jej autentyczność. Opowieść smutna ale z pozytywnym wydźwiękiem. Wszyscy zmagamy się z tragediami ale musimy wykorzystać nasze doświadczenia aby lepiej poznać siebie i ludzi wokół nas. Tak jak robią to bohaterowie powieści. Polecam każdemu kto nie szuka typowego kryminału z wartką akcją. Z wielką chęcią sięgnę po następne powieści Wagnera.

Beata | 2014-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Dobra książka.Co do zakończenia tej książki miałam inne wyobrażenie w rezultacie zepsuło całą książkę.

gav | 2013-12-21
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Rewelacyjnie napisana książka, bardzo, bardzo emocjonalna, autor bardzo dokładnie oddaje pewne emocje. Książka smutna, emocjonalna ale świetna.
Polecam.

Ella | 2013-02-19
Przeczytana: 17 lutego 2013

Właśnie przeczytałam i bardzo polecam. To więcej niż kryminał. Bardzo przekonujący wątek psychologiczny zarówno przestępcy jak i głównego bohatera - detektywa, któremu trudno pogodzić się ze śmiercią ukochanej żony. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia lektury następnej części.

amrita | 2012-05-10
Przeczytana: 08 maja 2012

Bardzo depresyjny kryminał. Każdy z głównych bohaterów jest pogrążony w swoistej rozpaczy, która przejawia się to psychiczną chorobą, to niekontrolowaną agresją, to pracoholizmem. Czują, że mogliby sobie pomóc, ale są zbyt wyalienowani. Klimatyczne i dobrze napisane, pozostawia czytelnika w lekkiej melancholii.

Ilona | 2011-10-19
Przeczytana: 18 października 2011

Nie jest kryminałem, do jakich przywykłam, ale ma coś takiego w sobie, że dobrze i szybko się ją czyta... ostatnie rozdziały wciągają i człowiek chce się jak najszybciej dowiedzieć jak się skończy... trochę zaskakujący koniec...

Krystyna | 2011-12-30
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Dobry kryminał współczesny. Może nie ma tam wartkiej akcji, zaskakujących zwrotów, ale opis dochodzenia prowadzonego przez policję nie jest nużący.

MisterOzz | 2011-10-08

mnie osobiście bardzo porwała historia głównego bohatera, która bardzo oddziałuje na wyobraźnie

Pucka69 | 2012-03-23

Nie potrafię jej ocenić. Napisana dobrym językiem, ciekawa. Działa na mnie jednak potwornie depresyjnie i odłożyłam ją nawet nie w połowie czytania.