Księżyc z lodu

Okładka książki Księżyc z lodu Jan Costin Wagner
Okładka książki Księżyc z lodu
Jan Costin Wagner Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co Cykl: Kimmo Joentaa (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Kimmo Joentaa (tom 1)
Eismond
Jacek Santorski & Co
2007-01-01
2007-01-01
9788360207192
Ryszard Turczyn
literatura niemiecka

Dobra książka.Co do zakończenia tej książki miałam inne wyobrażenie w rezultacie zepsuło całą książkę.

Rewelacyjnie napisana książka, bardzo, bardzo emocjonalna, autor bardzo dokładnie oddaje pewne emocje. Książka smutna, emocjonalna ale świetna.
Polecam.

Polecam.

Mega depresyjne. Dla mnie za bardzo.

Mega depresyjne. Dla mnie za bardzo.

Właśnie przeczytałam i bardzo polecam. To więcej niż kryminał. Bardzo przekonujący wątek psychologiczny zarówno przestępcy jak i głównego bohatera - detektywa, któremu trudno pogodzić się ze śmiercią ukochanej żony. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia lektury następnej części.

Książka bardzo mnie wciągnęła mimo iż nie jest zbudowana jak tradycyjny kryminał. Całość opiera się nie na napięciu i zagadce kryminalnej ale na analizie psychologicznej postaci. Dostajemy więc bardzo poruszający i prawdziwy obraz człowieka zmagającego się ze śmiercią bliskiej osoby czyli komisarza Joenty. Postać mordercy również mnie zaintrygowała nawet jeżeli trudno mi było ocenić jej autentyczność. Opowieść smutna ale z pozytywnym wydźwiękiem. Wszyscy zmagamy się z tragediami ale musimy wykorzystać nasze doświadczenia aby lepiej poznać siebie i ludzi wokół nas. Tak jak robią to bohaterowie powieści. Polecam każdemu kto nie szuka typowego kryminału z wartką akcją. Z wielką chęcią sięgnę po następne powieści Wagnera.

2010

2010

Bardzo depresyjny kryminał. Każdy z głównych bohaterów jest pogrążony w swoistej rozpaczy, która przejawia się to psychiczną chorobą, to niekontrolowaną agresją, to pracoholizmem. Czują, że mogliby sobie pomóc, ale są zbyt wyalienowani. Klimatyczne i dobrze napisane, pozostawia czytelnika w lekkiej melancholii.

Nie potrafię jej ocenić. Napisana dobrym językiem, ciekawa. Działa na mnie jednak potwornie depresyjnie i odłożyłam ją nawet nie w połowie czytania.

Dobry kryminał współczesny. Może nie ma tam wartkiej akcji, zaskakujących zwrotów, ale opis dochodzenia prowadzonego przez policję nie jest nużący.

Kryminał, w którym od początku znamy mordercę, śledzimy natomiast postępowanie policji, tok myślenia, to w jaki sposób rozwiązano zagadkę. Nie do końca mi to odpowiada, ale czytało się nienajgorzej. Nieładne tłumaczenie, nieciekawy język i liczne błędy edytorskie.

• Czarna Seria
  • Czarna seria
  • Kryminał skandynawski
  • Skandynawia

Dodaj cytat z książki Księżyc z lodu