melocotones 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 5 tygodni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-02 07:50:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Druga część przygód Any, Viktorii i Marvina. Słownictwo przydatne w codziennym życiu, dodatkowo specjalistyczne związane z samochodami. Wciągająca historia sprawia, że z łatwością się czyta i zapamiętuje nowe słowa i wyrażenia. Na końcu książki część gramatyczna z ćwiczeniami.

 
2018-11-02 07:49:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Super książka do nauki języka hiszpańskiego. Dialogi przydatne w codziennym życiu. Trudniejsze słowa wyjaśnione pod tekstem. Na końcu część gramatyczna i ćwiczenia.

 
2018-11-02 07:46:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Świetna książka dla uczących się hiszpańskiego. To już 3 część historii trójki przyjaciół. Tym razem podróżują do Meksyku i mają jak zwykle mnóstwo niespodziewanych przygód. Trudniejsze zwroty objaśnione pod tekstem, dodatkowo wskazane różnice między hiszpańskim europejskim i latynoamerykańskim. Na końcu część gramatyczna i ćwiczenia

 
2018-10-29 12:07:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka znanej podróżniczki jest zarówno poradnikiem podróżnika, jak i relacją ze swoich wypraw wraz z przedstawieniem swojej filozofii życia i podróżowania. Pawlikowska przedstawia samotne podróżowanie jako bezpieczne i rozwijające. Człowiek zdany tylko na siebie mobilizuje wszystkie siły i wyzwala swoją wewnętrzną moc. Autorka jest pozytywnie nastawiona do otaczającego ją świata dlatego z... Książka znanej podróżniczki jest zarówno poradnikiem podróżnika, jak i relacją ze swoich wypraw wraz z przedstawieniem swojej filozofii życia i podróżowania. Pawlikowska przedstawia samotne podróżowanie jako bezpieczne i rozwijające. Człowiek zdany tylko na siebie mobilizuje wszystkie siły i wyzwala swoją wewnętrzną moc. Autorka jest pozytywnie nastawiona do otaczającego ją świata dlatego z wszelkich opresji wychodzi obronną ręką. W książce jest wiele fotografii z różnych zakątków świata, szkoda tylko, że dużo czarno-białych.

pokaż więcej

 
2018-09-20 21:22:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Reportaż Edyty Stępczak ukazuje dramatyczną sytuację kobiet w Nepalu. Dyskryminacja, brak dostępu do edukacji, przemoc, a nawet pomoc w "samobójstwie", to codzienność bohaterek tej książki. Autorka w Nepalu spędziła 5 lat zebrała do swojej książki obszerny i wiarygodny materiał. Kobiety w Nepalu nie mają praktycznie żadnych praw, urodzone jako dziewczynki nie są chciane przez rodziców,... Reportaż Edyty Stępczak ukazuje dramatyczną sytuację kobiet w Nepalu. Dyskryminacja, brak dostępu do edukacji, przemoc, a nawet pomoc w "samobójstwie", to codzienność bohaterek tej książki. Autorka w Nepalu spędziła 5 lat zebrała do swojej książki obszerny i wiarygodny materiał. Kobiety w Nepalu nie mają praktycznie żadnych praw, urodzone jako dziewczynki nie są chciane przez rodziców, pozbawione edukacji, wydane wcześnie bez własnego wyboru za mąż muszą całkowicie podporządkować się woli rodziny. Ich życie przepełnione jest trudem, cierpieniem, poniżaniem. Stępczak pokazuje też takie problemy jak niewolnicza praca, handel ludźmi, zmuszanie do prostytucji, podpalanie. Autorka przedstawia też Organizacje walczące o prawa kobiet. Mnie urzekł szczególnie przykład mężczyzny, który trosce o higienę kobiet podczas menstruacji poświęcił kilka lat swojego życia - zbudował maszynę do produkcji tanich podpasek. Nie wiedziałam, że dziewczynki z powodu menstruacji i braku odpowiedniego zabezpieczenia opuszczają lekcje przez co często całkiem porzucają szkołę. Arunachalam jest niestety nielicznym przykładem troski o los kobiet.

Książka ta nie należy do lektur łatwych, ale z pewnością warto zapoznać się z sytuacją kobiet w odległym geograficznie i kulturowo Nepalu. Polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
45 43 138
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd