rozwińzwiń

W Kawagoe. Antropolog wobec życia codziennego Japończyków

Okładka książki W Kawagoe. Antropolog wobec życia codziennego Japończyków Iga Rutkowska
Okładka książki W Kawagoe. Antropolog wobec życia codziennego Japończyków
Iga Rutkowska Wydawnictwo: TRIO Seria: Oblicza Japonii popularnonaukowa
139 str. 2 godz. 19 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Seria:
Oblicza Japonii
Wydawnictwo:
TRIO
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
139
Czas czytania
2 godz. 19 min.
Język:
polski
Tagi:
antropologia etnologia Japonia Japończycy kultura Japonii odmienność kulturowa
Średnia ocen

5,4 5,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Dwa filary japońskiej kultury. Literatura i sztuki performatywne Beata Kubiak Ho-Chi, Iga Rutkowska
Ocena 0,0
Dwa filary jap... Beata Kubiak Ho-Chi...
Okładka książki Literatura na Świecie nr 5-6/2003 (382-383) Bisera Alikadić, Amir Brka, Pere Calders, Maria Dąbrowska-Partyka, Gabriel García Márquez, Jacek Gutorow, Hadžem Hajdarević, Zdzisław Jaskuła, Julian Kornhauser, Jin Kusakami, Michał Paweł Markowski, Joanot Martorell, Hisaki Matsuura, Yukio Mishima, Jesus Moncada, Quim Monzó, Josip Osti, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Carme Riera, Mercè Rodoreda, Iga Rutkowska, Izet Sarajlić, Marina Trumić-Kisić, Mario Vargas Llosa, Mustafa Zvizdić
Ocena 0,0
Literatura na ... Bisera Alikadić, Am...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,4 / 10
28 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
138
132

Na półkach:

Najbardziej nietypowa książka naukowa, jaką miałam okazję czytać. Nie dość, że język zupełnie naukowy nie jest, to jeszcze większość książki to opis codziennych przeżyć autorki, owszem, gdzieniegdzie okraszonych przypisami bibliograficznymi, ale bez przesady. Właściwie gdyby nie przynależność do serii "Oblicza Japonii" i podsumowanie (jako jedyne w książce stricte naukowe),raczej uznałabym tę książkę za literaturę podróżniczą. Myślę, że większość uwag poprzednich recenzentów (jak i moich) wynika właśnie z wciśnięcia tej pozycji w serię, do której tak naprawdę nieszczególnie pasuje (tytuł też zresztą jest mylący, sugeruje bowiem głębsze treści). Książka sama w sobie jest bowiem bardzo ciekawa - nie jest obszerna, bo autorka opisuje wyłącznie swoje doświadczenia z 3-miesięcznego pobytu, a na dodatek wyłącznie z wyznaczonego sobie zakresu: tego znajdującego się w kręgu zainteresowań antropologa. Mimo tej wybiórczości tematu i treści stanowi przyjemną odskocznię od dzieł w stylu "Japonia w sześciu smakach", twórczości Bator czy Pawlikowskiej. Polecam tę lekturę, ale nie jako opracowanie naukowe, lecz opowieść z podróży. Jedną z nielicznych wartościowych merytorycznie na naszym rynku.

Najbardziej nietypowa książka naukowa, jaką miałam okazję czytać. Nie dość, że język zupełnie naukowy nie jest, to jeszcze większość książki to opis codziennych przeżyć autorki, owszem, gdzieniegdzie okraszonych przypisami bibliograficznymi, ale bez przesady. Właściwie gdyby nie przynależność do serii "Oblicza Japonii" i podsumowanie (jako jedyne w książce stricte naukowe),...

więcej Pokaż mimo to

avatar
443
26

Na półkach: , ,

Krótka książka, która jest próbą połączenia opisu codzienności gaijina w obcym, ale jednak nie do końca nieznanym kraju i zebraniem myśli antropologicznych o narodzie japońskim.
Czyta się szybko, lekko i całkiem przyjemnie, język jest jaki jest, jednym się spodoba, a innym nie - jest to mimo wszystko dość nietypowa praca naukowa.

Krótka książka, która jest próbą połączenia opisu codzienności gaijina w obcym, ale jednak nie do końca nieznanym kraju i zebraniem myśli antropologicznych o narodzie japońskim.
Czyta się szybko, lekko i całkiem przyjemnie, język jest jaki jest, jednym się spodoba, a innym nie - jest to mimo wszystko dość nietypowa praca naukowa.

Pokaż mimo to

avatar
143
63

Na półkach: ,

Miały być gwiazdki cztery, ale... czegoś mi jednak zabrakło. Może wnikliwszej analizy, jednak. Może wejrzenia w źródła inne niż obserwacje własne, trudno powiedzieć. Niemniej, pozycja warta uwagi - nieczęsto mówi się o japońskich weselach, o ich (współczesnej) kiczowatej wręcz słodkości, sztuczności. Kto ciekawy japońskich wesel, targów ślubnych czy pracy w kwiaciarni, niech przeczyta. Stron niewiele ponad sto, więc to lektura na jeden dzień tylko. Szkoda.

Miały być gwiazdki cztery, ale... czegoś mi jednak zabrakło. Może wnikliwszej analizy, jednak. Może wejrzenia w źródła inne niż obserwacje własne, trudno powiedzieć. Niemniej, pozycja warta uwagi - nieczęsto mówi się o japońskich weselach, o ich (współczesnej) kiczowatej wręcz słodkości, sztuczności. Kto ciekawy japońskich wesel, targów ślubnych czy pracy w kwiaciarni,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1577
1572

Na półkach: ,

Wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony pozycja o tyle ciekawa, że pokazuje codzienne życie Japończyków oglądane oczami osoby z zewnątrz, antropologa (bardzo się różniące od ochów i achów Bator i pełnego zrozumienia Bruczkowskiego),z drugiej- bardzo brakuje własnych spostrzeżeń autorki, drażni też napuszona, naukowa forma przy tak, przepraszam, błahej treści. I tak, muszę to napisać- ze względu na koszmarny styl i interpunkcję (sic!!) kolejna książka z gatunku „test na poczytalność czytelnika”.

Wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony pozycja o tyle ciekawa, że pokazuje codzienne życie Japończyków oglądane oczami osoby z zewnątrz, antropologa (bardzo się różniące od ochów i achów Bator i pełnego zrozumienia Bruczkowskiego),z drugiej- bardzo brakuje własnych spostrzeżeń autorki, drażni też napuszona, naukowa forma przy tak, przepraszam, błahej treści. I...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    58
  • Przeczytane
    34
  • Japonia
    13
  • Posiadam
    7
  • Japonia
    2
  • Popularnonaukowe
    1
  • Azja
    1
  • Orient
    1
  • 2014
    1
  • Chcę przeczytać jap, azja
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki W Kawagoe. Antropolog wobec życia codziennego Japończyków


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne