Komiks japoński w Polsce. Historia i kontrowersje

Wydawnictwo: Kirin
978-83-62945-10-8
popularnonaukowa
Aelirenn

„Komiks japoński w Polsce. Historia i kontrowersje” to najobszerniejsze i najbardziej aktualne źródło wiedzy na temat rynku mangi w Polsce, jej recepcji dawniej i dziś oraz bogaty zestaw literatury, którą zainteresowani tematem mogą dalej zgłębiać we własnym zakresie.

źródło opisu: http://kirin.pl/sklep_/product.php?id_product=549

źródło okładki: http://kirin.pl/sklep_/product.php?id_product=549

Lirazel | 2013-07-30
Na półkach: Azjatyckie

Książka stanowiąca zgrabne wprowadzenie do tematu, ale niestety nic poza tym - wielkim minusem jest "sztucznie napompowana" objętość książki(dzięki dużej czcionce, interlinii oraz dodatkowi zawierającemu spis wszystkich wydanych w Polsce mang), ponadto osoba zorientowana w temacie nie znajdzie tu niczego nowego. Na plus zamieszczona przez Autorkę na końcu książki obszerna bibliografia, która z pewnością ułatwi dalsze zgłębianie fascynującego tematu japońskiego komiksu.

Kamila | 2013-06-25
Na półkach: Polskie
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Brakowało mi tutaj...treści. Było jej stanowczo za mało! Niemniej jednak cieszę się, że taka książka powstała.

Otani | 2013-08-18
Na półkach: Posiadam

Czytałem książkę z zaciekawieniem. Duża faktów było już mi znanych wcześniej jednak o niektórych dowiedziałem się dopiero podczas lektury. Dość ciekawa lektura dla osoby zaciekawionej tematem. Szkoda tylko, że gdzieś ponad 1/3 książki zajmuje spis mang wydanych w Polsce bez, którego według mnie mogło się obejść.

kirara213 | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Dobra, jednak może trochę przedstawia zjawisko w pesymistycznych barwach. A swoją drogą, ten suplement na pół książki z opisami mang to trochę za dużo, zwykła lista by wystarczyła ;)

Ola | 2012-10-26
Na półkach: Posiadam

Absolutne zaskoczenie, w 100% pozytywne. Na tytuł patrząc myślałam "no, znowu będzie o Az do nieba, skandalu z TVN i o niedocenianiu tej jakże głębokiej sztuki [ironia], wywodzącej się wszakże z drzeworytów...". A tu niespodzianka. Lektura fascynująca, wciągająca jak bagno, pełna faktów, o których nie miałam pojęcia, mimo iż uważam, że jako tako orientuję się w temacie. I bardzo, bardzo obiektywne i wyważone podejście do tematu. Żadnego roztrząsania jacy to fani mangu są prześladowani czy udowadniania na siłę, że komiks japoński to niemalże Tołstoja na głowę bije i moczem oblewa. Naprawdę super. Jeden minus jest taki, że choć nie przepadam za przesadnie ilustrowanymi książkami, tu uważam, że mogłoby być ich więcej. Fajnie że są i że są dobrane z głową, naprawdę ilustrując dane idee zawarte w treści (np. problem z odbijaniem lustrzanym stron czy onomatopeje), ale jak by było nawet 2x więcej, książce wcale by to nie zaszkodziło. Mam nadzieję, że autorka będzie kontynuować zgłębianie...

Alderamin | 2016-12-02
Na półkach: 2016