Zdradzona

Okładka książki Zdradzona Nicole Byrd
Okładka książki Zdradzona
Nicole Byrd Wydawnictwo: Amber Cykl: Siostry Applegate (tom 4) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Siostry Applegate (tom 4)
Romans Historyczny
Lady betrayed
Amber
2009-07-01
2009-07-01
2007-11-06
Agnieszka Dębska
romans historyczny literatura dla kobiet

W tej książce znajdziemy pościgi, strzelaniny, omdlenia, tajemnice, nawet podpalenia! A mimo to historia jest straaszliwie nudna. Bohaterowie są słabo napisani, całkowicie płascy, ciężko uświadczyć między nimi jakiejkolwiek chemii. Książka jest napisana bardzo chaotycznie, na początku szukałam jeszcze logiki w poszczególnych wydarzeniach- ale z czasem się poddałam i popłynęłam z prądem. Bardzo cieszyłam się kiedy dotarłam do ostatnich stron, co chyba nienajlepiej świadczy o tej książce. Raczej nie polecam, chyba że ktoś koniecznie chce poznać losy wszystkich sióstr Applegate. Sama prawdopodobnie nie sięgnę po nią ponownie.

Dobra książka, osadzona w epoce dobrze.

Dobra książka, osadzona w epoce dobrze.

Świetna książka, warto przeczytać

Świetna książka, warto przeczytać

4 tom cyklu Siostry Applegate.
Poprzednim razem czytałam historię Juliany, która uciekła z Yorkshire przed największą plotkarą. Teraz zapoznałam się z historią Maddie.

Madeline jest najstarszą z sióstr, której przypadł w udziale los opieki nad ojcem. Gdy umierała jej matka, wymogła obietnicę na Maddie, że ta zajmnie się ojcem.

Juliana i bliźniaczki założyły rodziny, Lauryn owdowiała i zajmuje się teściem... Życie Maddie jest proste i nieskoplikowane, pomaga służbie i pilnuje domu.

Pewnego razu Maddie wybiera się do miasta. Niestety zastaje ją ulewa i wtedy ujawnia się straszny ból głowy. Adrian, wicehrabia Weller nadchodzi jej z pomocą, nie mając pojęcia, że nadszarpuje reputację Maddie...

Kiedy wszyscy dowiadują się o tym, że Adrian ocalił życie Maddie, kłamiąc, że są ze sobą zaręczyni - nie pozostaje nic innego jak wziąć ślub.

Adrian wyjawia Maddie, że jest ścigany przez własnego kuzyna i że brał udział w nielegalnym pojedynku. Mówi jej także, że nie chce narażać życia innych osób i sam pragnie rozliczyć się z kuzynem... Czy Maddie i Adrian mogą liczyć na udany happy end? Sprawdźcie sami!!!

Ja bym tę pozycję zaliczyła do udanych. Książka jest krótka, dużo się dzieje przez co nie jest nudno. A właśnie o to chodzi, żeby nie było nudno, prawda? Główni bohaterowie to nieprzerysowane postacie, a ich uczucie rodziło się stopniowo i to mi się podobało. Wątek z kuzynem też jest na plus. Duży plus za zakończenie i za udział w historii sióstr bliźniaczek. Polecam.

4 tom cyklu Siostry Applegate.

Juliana i bliźniaczki założyły rodziny,...

Wicehrabia Adrian w lesnej altanie znajduje nieprzytomna dziewczyne mokra od deszczu. Usiluje ja ocucic a rano odwozi do jej posiadlosci. Jednak Madeline przez to ze byla z nim sama w nocy jest skompromitowana. Jedyne wyjscie jakie widzi Adrian to wziasc slub. Lecz jego przeszlosc skrywa niebezpieczny sekret rowniez dla niej.

Oj chyba mój apetyt na romanse historyczne mi na razie przeszedł.
Według mnie tytuł nie odzwierciedla sytuacji, która miała miejsce w książce, bo zdrady jako takiej nie widziałam, a może jej nie zauważyłam, bo ta pozycja była wyjątkowo... szybka. Nie tylko dlatego, że czytało mi się ją szybko,(niestety większość tekstu przeskakiwałam) :( ale od początku coś się w tej historii dzieje(wg mnie tylko pozornie): zaczyna się gdy uciekinier wicehrabia Adrian Weller znajduje nieprzytomną Maddie na drodze, a później mamy już tylko zszarganą reputację, szybki ślub, wcześniej szybkie zapowiedzi, sekrety, kilka (raptem 2 lub 3) szybkich scen łóżkowych, wszystko pędzi na złamanie karku i główny bohater tylko ucieka przed kimś z jego przeszłości i ucieka i wraca i ucieka itd. Zakończenie krótkie i jakże... szybkie. :) Ogólnie obcując z tą pozycją "przejechałam" się za darmo Expressem. Nie, to było raczej Pendolino. ;)

Nie polecam, chyba, że ogromnym pasjonatom takiej literatury, którym nie straszne takie niedopracowane, szybkie historie.

Oj chyba mój apetyt na romanse historyczne mi na razie przeszedł.

Raczej słabiutka i mizerniutka ta książeczka. Ta cała historia była raczej słaba i bardzo naciągana. Trochę to wszystko było zbyt naiwne jak na mój gust. Byłam raczej znudzona i czasami po prostu przeskakiwałam kilka akapitów dalej.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne