Zanim się pojawiłaś

Okładka książki Zanim się pojawiłaś Judith McNaught
Okładka książki Zanim się pojawiłaś
Judith McNaught Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
Until You
Prószyński i S-ka
1998-01-12
1998-01-12
Beata Dziemińska
miłość amnezja wypadek Londyn

Świetny romans historyczny, którego bohaterem jest Stephen Westemoreland, brat Claytona oraz szwagier Whitney.

Książka jest nieco krótsza niż inne pozycje Judith McNaught, ale i tak wspaniała, a przy tym kradnąca Twój czas oraz wiele uśmiechów.

Jeśli jesteś fanem romansów historycznych, to ZDECYDOWANIE POLECAM!

Jeśli jesteś fanem romansów historycznych, to ZDECYDOWANIE POLECAM!

Dość długo zbierałam się żeby napisać opinię na temat romansów historycznych Judith Mcnaught. Myślałam, że otrzeźwieję i spojrzę na jej pisarstwo chłodnym okiem i dojdę do wniosku, że za bajkowo i za słodko. Nic z tego. Wciąż pamiętam emocje jakie niosą historie tej autorki.
Kiedy czytam, przeważnie jestem obserwatorem wydarzeń, a tylko czasami udaje mi się być ich uczestnikiem - wsiąkam wtedy bez reszty w przedstawiony przez pisarza świat. Calkowicie wpadłam w sieć stylu Pani Mcnaught, która niestety napisała tylko sześć romansów historycznych. "Królestwo marzeń" I "Whitney, moja miłość" to najbardziej znane, oba wysoko oceniane, charakterystyczne i nie do łatwego zapomnienia. Chociaż w przypadku "Whitney..." muszę zaznaczyć, że ta historia miłosna ma dość kontrowersyjne elementy (otwierałam wrecz oczy ze zdziwienia),ktore trudno w dzisiejszych czasach zaakceptować.
Może dlatego mnie najbardziej pochłonęły uczucia pomiedzy Stephenem i Sherry z "Zanim się pojawiłaś" trzeciego tomu cyklu "Westmoreland". Piękna, o tycjanowych włosach Amerykanka przypływa do Londynu, traci pamięć i trafia pod opiekę arystokraty-dżentelmena, do którego stóp kobiety rzucają się nieustannie. Autorka wykorzystuje swój ulubiony schemat: cynika pokonanego przez dziewczęcą kobiecość, naturalność i szczerość. Oczywiście na drodze miłości stają tajemnice i nieporozumienia. Wszystko to już było ale dzięki stylowi autorki po prostu płynęłam przez tę historię. Proste ale inteligentne dialogi, piękne opisy, ciekawe postacie, włączając te drugoplanowe. Lekko, zmysłowo, plastycznie, zabawnie i też dramatycznie. Może momentami naiwnie ale to przecież bajka napisana prawie 30-lat temu. Za to atmosfera i intymność niektórych scen po prostu mnie przeszywała. Widziałam jedwabne fulary, atłasowe suknie, luksusowe powozy i rezydencje. Ale przede wszystkim czułam radość konwersacji, smak brandy i gorąco pocałunków, współczucie, ból złamanego serca oraz wciekłość na męską arogancję i głupotę. Jak ja kocham te książkowe podróże w czasie 😉.
Ostatnia scena przed epilogiem... no cóż, wzruszyłam się, powiem więcej - rozszlochałam się. Pewnie to kompilacja: mojego nastroju po udanej operacji męża, lampki wina, głebokiej nocnej ciszy wokół ale też w znacznej mierze wirtuozerii autorki.
I na koniec jeszcze jedno:  jakie piękno tkwi w prostocie tytułu: bez słow "diabeł", "markiz", "ksiazę" odmienianych przez wszystkie przypadki. Po prostu te trzy słowa użyte w idealnym momencie.

Wszystko co do tej pory przeczytałam a wyszło spod pióra autorki jest lekturą godną polecenia. Jednak w przypadku tej pozycji jestem lekko zawiedziona, nie tyle samą historią, która jest naprawdę niezła ale długością książki. Naprawdę, takie przedłużanie, gdy nic konkretnego się nie dzieje nie jest dobre. Jednak mogę polecić tym, którym niestraszna objętość prawie 500 stron.

Bardzo ciekawa książka...

Bardzo ciekawa książka...

Zanim się pojawiłaś to romans historyczny . Młoda Amerykanka Sherry przypływa statkiem do Londynu. Dziewczyna ulega nieszczęśliwemu wypadkowi, a kiedy odzyskuje przytomność w domu Stephena, okazuje się, że straciła pamięć i własna tożsamość stanowi dla niej zagadkę.Książka wydaje się trochę nudna.

Bardzo ciekawy i dość burzliwy romans historyczny.
Czytając i z zaciekawieniem śledząc rozwój wydarzeń, co jakiś czas, po kilka stron można poczuć nudę, i tak cyklicznie,po czym autorka serwuje nam sytuacyjny humor, tak dla niej charakterystyczny.
Przyjemna lektura.

Bardzo ciekawy i dość burzliwy romans historyczny.
Przyjemna lektura.

Czuję niedosyt. Niby interesujący pomysł na fabułę, bohaterowie w porządku, styl przyzwoity, ale mam wrażenie, że autorka nie wykorzystała w pełni potencjału tej historii. Możliwe, że miałabym inne odczucia, gdybym nie była jeszcze całkiem świeżo po lekturze "Whitney", poprzedniej części cyklu. O ile poprzedniczka porwała mnie całkowicie i czytałam ją z zapartym tchem, w przypadku "Zanim się pojawiłaś" miałam momenty znużenia i myśli, że to i owo można było zrobić inaczej. Zabrakło tego czegoś, co sprawia, że w trakcie czytania książki nie sposób odłożyć na bok, a po przeczytaniu z chęcią cofnęłoby się z powrotem do pierwszej strony.

Arystokrata i amerykanka z amnezją - czy ich wspólna przyszłość jest możliwa? Cykle:
Westmoreland (tom: 3 )

Westmoreland (tom: 3 )

Sherry to piękna, inteligentna i pełna temperamentu ognistowłosa młoda Amerykanka, która przypływa statkiem do wspaniałego Londynu, a tam przy porcie czeka już na dziewczynę wytworny, elegancki i przystojny arystokrata Stephen Westmoreland. Jednak dziewczyna ulega w skutek nieszczęśliwego wypadku, a gdy odzyskuje przytomność w domu Stephena nie wie kim jest nawet nie pamięta swojej tożsamości, zaczyna to być dla niej ciekawą zagadką, którą musi rozwiązać i dowiedzieć się kim jest naprawdę. Pomiędzy Lordem, a samą Sherry rodzi się prawdziwe, silne uczucie pałają do siebie miłością, zakochują się w sobie łączy ich dwoje namiętność ognista, chemia.
Judith Mcnaught to moja ulubiona autorka pisze ciekawe, fajne romanse historyczne, a także o miłości. Bardzo dobrze napisany, fabuła świetna..wciągnęła mnie książka błyskawicznie, zaskoczona jestem pozytywnie tym romansem, zaskoczył mnie i zaintrygował.
"Zanim się pojawiłeś" to cudowna, mądra, przyjemna książka przy, której spędziłam miłe popołudnie z zapartym tchem przeczytałam,wciągająca,ciepła lektura warto było ją przeczytać.

uwielbiam bohaterów książek Judith McNaught-wyraziści, temperamentni, piękni-sama przyjemność podczas czytania

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans Historyczny

Dodaj cytat z książki Zanim się pojawiłaś