200 uczonych w anegdocie. Księga II

Książka jest przypisana do serii/cyklu "200 uczonych w anegdocie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-2001-9
uczeni, felietony
Ag2S

W felietonowej formie autor – znany popularyzator nauki, fizyk i były rektor UW – barwnie opowiada o słynnych uczonych, którzy byli ludźmi z krwi i kości, pełnymi słabostek i śmiesznostek. Kartezjusz uwielbiał wylegiwać się w łóżku, a współtwórca tranzystora, Shockley, tresował… mrówki. Przy okazji dowiadujemy się też jak i nad czym pracowali, i w jaki sposób ich odkrycia zmieniły nasz świat i jego postrzeganie.
Od Janssena do Zeldowicza.

Trithemius | 2016-08-11
Na półkach: Biografie, Posiadam, Przeczytane