200 uczonych w anegdocie. Księga I

Książka jest przypisana do serii/cyklu "200 uczonych w anegdocie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-1853-5
Ag2S

Biogramy wybitnych uczonych z reguły nie mówią o ich charakterach, słabostkach, czy śmiesznostkach. A przecież byli to ludzie z krwi i kości. W felietonowej formie autor barwnie opowiada o dwustu słynnych postaciach światowej nauki, od starożytności po współczesność. Opisując Einsteina, który podkradał tytoń do fajki, czy Galileusza, który nadużywał wina, Wróblewski ze swadą wyjaśnia też ich odkrycia i przeszkody, jakie musieli pokonać, by świat im uwierzył, że jest tak a nie inaczej.

Szanita | 2015-03-11
Na półkach: Przeczytane, Ślady czasu, 2011

Dużo ciekawostek. Sympatyczny, gawędziarski styl.
Materiał w znacznym stopniu znany z wcześniejszych książek autora.

Nie przekonuje mnie układ alfabetyczny,
który nadaje tej książce encyklopedyczny charakter
i sprawia, że przedstawieni naukowcy
stają się w pewnym sensie oderwani od swojej epoki.

Trithemius | 2016-08-11
rasilio | 2015-10-30