Mroczny blask

Dark Gold
mroczny blask
horror
Leonor

Byli panami mroku i przez całą wieczność poszukiwali przeznaczonych im pań światła… Alexandria, młoda graficzka komputerowa, była gotowa poświęcić wszystko, by chronić swojego osieroconego małego brata. Ale gdy oboje napotkali niewypowiedziane zło ukryte we mgle spowijającej San Francisco, mogła tylko błagać o ratunek… I oto z mroku wyłonił się Aidan – potężniejszy i bardziej tajemniczy od...

Alexandria, młoda graficzka komputerowa, była gotowa poświęcić wszystko, by chronić swojego osieroconego małego brata. Ale gdy oboje napotkali niewypowiedziane zło ukryte we mgle spowijającej San Francisco, mogła tylko błagać o ratunek… I oto z mroku wyłonił się Aidan – potężniejszy i bardziej tajemniczy od wszystkich istot nocy. Czy jednak ów nieśmiertelny Karpatianin jest wybawcą, czy potworem? Zbawieniem czy grzechem? I czy Alexandria ulegnie dzikiej, niesamowitej uwodzicielskiej mocy Aidana i siłą swej miłości wypełni jego pusty świat tęczą barw?

AngelFire | 2014-06-27
Przeczytana: 20 marca 2014

Trzeci tom cyklu o Karpatianach.Głównymi bohaterami są Alex i Aidan.Alexandria i jej młodszy brat Josh zostają porwani przez wampira.Na ratunek przychodzi im tajemniczy mężczyzna.Aidan był w szoku kiedy zaczął widzieć kolory.To zasługa dziewczyny,którą uratował z rąk nieumarłego.Zabiera ją i jej brata do swojego domu.Tam leczy,a także tworzy więź ze swoją partnerką życiową.Jednak dla niej to nie jest łatwe.Nie akceptuje Aidana.Chce chodzić po słońcu,pracować a przede wszystkim nie być z nim.Boi się pociągu do niego.On nie ma takich problemów i robi wszystko aby mu zaufała.Przeciąga na swoją stronę Josha dla,którego Alex zrobi wszystko.Kiedy wreszcie są naprawdę razem wampir,który wcześniej porwał dziewczynę znów się pojawia w ich życiu.Czy Aidanowi uda się go zniszczyć i uratować tych,któych kocha?

Ravenna | 2011-05-03
Przeczytana: 03 maja 2011

Już lepiej. Ta część bardziej przypadła mi do gustu niż czwarta. Może dlatego, że obleśność zaczęła się gdzieś koło siedemnastego rozdziału? Rewelacyjnie też nie było bo Aidan i Aleksandria prawie cały czas się 'przepychali' i również nie było końca wyznaniom 'jak on jej pragnie' oraz 'jak ona jego nie chce'. Ta książka była lepsza dzięki postaci Josha, brata Alex. Wprowadził dużo słońca i zabawnych sytuacji to tej książki. Nie mogę zaprzeczyć, parę razy rozśmieszyły mnie ich teksty oraz głupawe zachowania z panem Thomasem w roli głównej, ale to by było na tyle. Ciągle tylko to pożądanie, to jak kobieta się buntuje ale i tak w końcu ulega, no i przychodzi oświecenie, że ona go przecież kocha! Zostali dla siebie stworzeni! Nie, mam dość.

Magda | 2015-03-18
Przeczytana: 18 marca 2015

Ocena z dn. 29 marca 2011 - 7/10.

Zdecydowanie ten tom jest znacznie lepszy od swoich poprzedników. Bardziej do mnie przemawiał, stąd też wyższa ocena, jednak nie tak wysoka, jak ta sprzed lat.

Książka zdecydowanie spełnia swoje zadanie - umila czas, dobrze się ją czyta i spędza przy niej chwile. Było też znacznie mniej scen przeze mnie omijanych. I podobała mi się walka pomiędzy bohaterami. Alex zdecydowanie nie dała się tak łatwo omamić, jak Shea i Raven. Nawet targnęła na swoje życie będąc w chwilowej rozsypce. I chyba to właśnie do mnie przemówiło - jej próba pogodzenia się z rzeczywistością, ale także ten upór, postawienie na swoim, prawdziwa siła, jaką powinna mieć Karpatiańska kobieta - stać murem za swym mężczyznom, pomimo wszystko. Po tym tomie zdecydowanie chcę sprawdzić, jak się ma reszta. No i niecierpliwie czekam już nie tylko na Griegorija, ale także na Juliena. Obaj jakże mroczni i bliscy przemiany.

Beata | 2013-11-02
Przeczytana: 16 lutego 2013

Mroczny blask to trzecia część serii o Mrocznych Karpatianach. Teraz przenosimy się z dobrze już nam znanych Karpat do Ameryki. I poznajemy tu Aleksandrie - młodą dziewczynę opiekującą się bratem Joshem oraz strzegącego tychże ziem przed wampirami - Aidana Savage'a.

Moim zdaniem w tej części następuje więcej zwrotów akcji. Już sam początek nie ciągnie się monotonnie. Mroczny blask jak i inne książki z tej serii opierają się na relacjach damsko-męskich. Dodatkiem oprócz pikantnych scen między Aidanem a Aleksandią jest relacja między nią a swoim dużo młodszym bratem. Autorka ukazała tu wielką miłość do dziecka oraz chęć obrony go za wszelką cenę. Występują też zabawne sytuacje, gdzie w porównaniu do poprzedniczek ich nie było.

Pozycję tą polecam każdemu, kto ma chęć przeczytać coś przewidywalnego lecz nie wymagającego dużo od zapracowanych mózgów oraz osobom, które uwielbiają w książkach szczyptę pikanterii i walki z wampirami.

bene | 2011-11-29

Wielkie zdziwienie bo ta cześć jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza niż dwie poprzednie! Naprawdę dobrze się czyta i chociaż schemat jest niby ten sam to jednak dodanie paru bohaterów pobocznych wiele dało.

Dużo humoru zdecydowanie wyszło na plus.

Ta pani która to napisała jest mistrzynią w swojej kategorii !!!
Ubóstwiam wszystkie jej książki ;D

Fleur Delacour | 2011-08-29
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bałam się, że historia bohaterów, którzy wcześniej zbyt dużo nie znaczyli (Alex i Josha w ogóle nie było... Zresztą w pierwszej części Shei O'Halloran, też nie ma, a w drugiej jest główną bohaterką... ), może być nudna. Jednak zdecydowanie się nie zawiodłam. Polecam, choć początkowa buntowniczość Alexandrii stała się lekko denerwująca, ale potem już było dobrze.

Icaria | 2013-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja ocenia książki jest tylko "dobra",a to dlatego,że do 10 rozdziału czytało się całkiem fajnie lecz później było jedno i to samo...
On jej pragną,ona jego pragnęła i cały czas ten sam schemat...Liczyłam na więcej zwrotów akcji.

amfinea | 2012-07-25

Każda część "Mroczna..." jest taka sama. Zmieniają się tylko bohaterzy akcji. Osobiście nie odpowiada mi taki styl powtarzania w kolejnych częściach.

Karolina97 Wrona | 2012-12-19
Na półkach: Przeczytane, Feehan

Zajebista, cały cykl hipnotyzuje swoją fabułą. Jestem zachwycona choć wszystko opiera się na tych samych realiach.