Mroczny blask

Okładka książki Mroczny blask Christine Feehan
Okładka książki Mroczny blask
Christine Feehan Wydawnictwo: Amber Cykl: Mrok (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Mrok (tom 3)
Dark Gold
Amber
2010-09-14
2010-09-14
2000-04-01
mroczny blask karpatianie romans fantasy paranormal wampiry dark fantasy

Pierwsza o księciu, 2ga o jego bracie i 3 powinna być o Grigoriju :) a tu Aidan
ale 4 tom o moim.ulubieńcu czyli Grigoriju
lubię te książki, troche romansu,sexu i troche bitew, nieskąplikowane, ale oczywiście nie wysokich lotów, tzw masówka

Pierwsza o księciu, 2ga o jego bracie i 3 powinna być o Grigoriju :) a tu Aidan
ale 4 tom o moim.ulubieńcu czyli Grigoriju

Niezmiennie mi się podobają. Znam już styl autorki, jej pomysł na fabułę i bohaterów. Nie zmieniłam równiez zdania co do takiej miłości... Ech.... szkoda że tylko w książkach, ale dobrze że chociaż tu ;) Aiden jakoś tak najbardziej z krwi i kości facet.
Mnie te powieści wciągają, czytam ciągiem ;)

Mnie te powieści wciągają, czytam ciągiem ;)

Ocena z dn. 29 marca 2011 - 7/10.

Zdecydowanie ten tom jest znacznie lepszy od swoich poprzedników. Bardziej do mnie przemawiał, stąd też wyższa ocena, jednak nie tak wysoka, jak ta sprzed lat.

Książka zdecydowanie spełnia swoje zadanie - umila czas, dobrze się ją czyta i spędza przy niej chwile. Było też znacznie mniej scen przeze mnie omijanych. I podobała mi się walka pomiędzy bohaterami. Alex zdecydowanie nie dała się tak łatwo omamić, jak Shea i Raven. Nawet targnęła na swoje życie będąc w chwilowej rozsypce. I chyba to właśnie do mnie przemówiło - jej próba pogodzenia się z rzeczywistością, ale także ten upór, postawienie na swoim, prawdziwa siła, jaką powinna mieć Karpatiańska kobieta - stać murem za swym mężczyznom, pomimo wszystko. Po tym tomie zdecydowanie chcę sprawdzić, jak się ma reszta. No i niecierpliwie czekam już nie tylko na Griegorija, ale także na Juliena. Obaj jakże mroczni i bliscy przemiany.

Ocena z dn. 29 marca 2011 - 7/10.

Na półkach: , , , , , ,

Trzeci tom cyklu o Karpatianach.Głównymi bohaterami są Alex i Aidan.Alexandria i jej młodszy brat Josh zostają porwani przez wampira.Na ratunek przychodzi im tajemniczy mężczyzna.Aidan był w szoku kiedy zaczął widzieć kolory.To zasługa dziewczyny,którą uratował z rąk nieumarłego.Zabiera ją i jej brata do swojego domu.Tam leczy,a także tworzy więź ze swoją partnerką życiową.Jednak dla niej to nie jest łatwe.Nie akceptuje Aidana.Chce chodzić po słońcu,pracować a przede wszystkim nie być z nim.Boi się pociągu do niego.On nie ma takich problemów i robi wszystko aby mu zaufała.Przeciąga na swoją stronę Josha dla,którego Alex zrobi wszystko.Kiedy wreszcie są naprawdę razem wampir,który wcześniej porwał dziewczynę znów się pojawia w ich życiu.Czy Aidanowi uda się go zniszczyć i uratować tych,któych kocha?

Moja ocenia książki jest tylko "dobra",a to dlatego,że do 10 rozdziału czytało się całkiem fajnie lecz później było jedno i to samo...
On jej pragną,ona jego pragnęła i cały czas ten sam schemat...Liczyłam na więcej zwrotów akcji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mroczny blask to trzecia część serii o Mrocznych Karpatianach. Teraz przenosimy się z dobrze już nam znanych Karpat do Ameryki. I poznajemy tu Aleksandrie - młodą dziewczynę opiekującą się bratem Joshem oraz strzegącego tychże ziem przed wampirami - Aidana Savage'a.

Moim zdaniem w tej części następuje więcej zwrotów akcji. Już sam początek nie ciągnie się monotonnie. Mroczny blask jak i inne książki z tej serii opierają się na relacjach damsko-męskich. Dodatkiem oprócz pikantnych scen między Aidanem a Aleksandią jest relacja między nią a swoim dużo młodszym bratem. Autorka ukazała tu wielką miłość do dziecka oraz chęć obrony go za wszelką cenę. Występują też zabawne sytuacje, gdzie w porównaniu do poprzedniczek ich nie było.

Pozycję tą polecam każdemu, kto ma chęć przeczytać coś przewidywalnego lecz nie wymagającego dużo od zapracowanych mózgów oraz osobom, które uwielbiają w książkach szczyptę pikanterii i walki z wampirami.

okay...
O boże co to było! ;0 ;)

okay...
O boże co to było! ;0 ;)

Nie dałam rady tego przeczytać. Już w pierwszym rozdziale wiało nudą .

Nie dałam rady tego przeczytać. Już w pierwszym rozdziale wiało nudą .

Książka, zdecydowanie lepsza od pierwszego i drugiego tomu. Przesycona romansem, więc dla osób które to lubią jak najbardziej polecam.

Zajebista, cały cykl hipnotyzuje swoją fabułą. Jestem zachwycona choć wszystko opiera się na tych samych realiach.

• Romans paranormalny
  • Wampiry
  • 2011

Dodaj cytat z książki Mroczny blask