Naruto tom 1 - Naruto Uzumaki

-ナルト-
naruto, manga
komiksy

Osada Konoha-gakure. Naruto, uczeń szkoły dla ninja,
rozrabia jak tylko potrafi! Mimo to, jego marzeniem
jest pokonanie "Hokage", czyli aktualnego przywódcy
wojowników. Gdy Naruto się rodził, wydarzyło się coś,
o czym on sam wciąż jeszcze nie wie...

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

fanatyczka055 | 2012-12-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Manga:)

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja przygoda z mangą i anime zaczęła się właśnie od Naruto. Już po pierwszym obejrzanym odcinku byłam zachwycona, a aktualnie mam zamiar skolekcjonować wszystkie tomy mangi. Naruto nauczył mnie wiele. Nauczył mnie by nigdy się nie poddawać i czym jest prawdziwa przyjaźń.Jest to także opowieść o potrzebie akceptacji i sile miłości. Gorąco wszystkim polecam! Naprawdę wiele tracą ci, którzy uważają mangę i anime za " głupie chińskie bajki"!

Yevoni | 2015-07-05
Na półkach: Manga, Przeczytane

Dla całej serii Naruto duży plus, humor akcja to jest to czego oczekuję od mangi żeby się zrelaksować. Choć "Shippuden" tak naprawdę mnie znudził to pierwszą część przeczytałam kilkakrotnie. Miły umilacz czasu wolnego.

Megumi | 2014-05-04

Gdy tak oglądałam anime ,,Naruto" wpadłam na wspaniały pomysł- od dziś będę czytać mangę, a nie tylko oglądać anime! To był chyba jeden z moich najlepszych pomysłów...
,,Naruto" opowiada historię chłopca, który od małego był odrzucany przez ludzi, ponieważ miał zapieczętowanego w sobie demona.Chłopak chce zostać najlepszym ninja w wiosce, chce być akceptowany przez swoich rówieśników jak i również dorosłych, i chce być Hokage. Chłopak wie, że musi się wiele napracować aby to wszystko osiągnąć.
Manga jest bardzo wzruszają, niekiedy będziemy się śmiać do rozpuku, a innym razem - płakać

Dominika | 2011-08-02
Przeczytana: wrzesień 2008

Cała manga jest dla mnie ogromnie pouczająca. Naruto wyznacza sobie cel i do niego dąży za wszelką cenę.

Kuechia | 2015-02-24
Na półkach: Mangi, Przeczytane, Posiadam

Kiedyś powiedział ktoś: "Naruto" , a ja westchnęłam: "Tylko nie to... ". Dziś, ktoś powie: "Natuto", a ja zapiszczę: "Kocham!".
Do tego tytułu podchodziłam z dystansem. Dlaczego? Może dlatego, że fandom mnie zraził. W każdym razie zdecydowałam się na "sprawdzenie" tej opowieści.
Naruto to chłopiec, który pragnie zostać jednym z największych wojowników. Ale by spełnić swoje marzenia musi ukończyć szkołę ninjutsu.
W historii roi się od zabawnych sytuacji. Sami bohaterowie są dość zabawni i ciekawi.
Przy czytaniu "Naruto" nie mogłam oderwać się od akcji. Walki, śmiech i momenty zadumy- to to za co polubiłam tą mangę. Polecam!

Hexenmeister | 2013-08-09
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Przez bardzo długo czas nie sięgałem po mangę, parę odcinków na necie, parę w telewizji. Dopiero kiedy zagrałem w sesję rpg postanowiłem skolekcjonować owy cykl.
Konstrukcja całego świata jest solidnie przemyślana, ale graczom rpg może być odrobinę nieoryginalne.
Kreska całkiem ładna, podoba mi się również wstawka z życia autora.

Hari_Seldon | 2015-03-20
Przeczytana: 15 marca 2015

Nadrabianie klasyki. Tytułowy bohater to młody chłopak, który za wszelką cenę usiłuje zostać ninją, ale niestety za każdym razem oblewa egzaminy. Dopiero za namową jednego ze swoich nauczycieli sięga po pewne zakazane techniki. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Historia jest bardzo interesująca i to co w innych opowieściach byłoby mocnym zwrotem akcji w końcówce ,tutaj zostaje ujawnione niemalże na początku. Niestety autorzy nie ustrzegli się taniego dramatyzmu i zakończenie ma niby szokować, ale biorąc pod uwagę, że powstało już kilkadziesiąt kolejnych tomów, to wiadomo, że jednak następny tom odwróci tę sytuację o 180 stopni. Manga jest niezwykle pomysłowa jeśli chodzi o techniki walki, chociaż w jednym miejscu wydaje mi się, że za bardzo chcieli przebić to co było w „Dragon Ballu” (jednakże przez większość czasu są bardzo innowacyjni). Postacie są oryginalne, ale przy tym wiarygodne, a humor jest zawsze zabawny i nigdy nie przekracza granic dobrego smaku. Jeżeli chodzi o rysunki, to...

dehira | 2015-10-26

Z racji tego, że do zakończenia serii pozostał tylko jeden tom, odkurzyłam pierwszy i zastanawiając się, jak wypadnie w porównaniu z pierwszym wrażeniem sprzed 12 lat zabrałam się do czytania.
I wpadłam w zachwyt ponownie.
To świetny tomik jest, szybki, pięknie narysowany i wciągający. Tyle się tam dzieje: słodkie łobuziaki dokazują, mają wielkie marzenia, jakieś ninja biegają, emocje grają, mamy przedsmak czegoś naprawdę dużego fabularnie... nic mi się nie wydawało. Tomik niczego nie stracił z czasem, jest bardzo bardzo dobry. Tak dobrych tomów mang wcale nie ma dużo na polskim rynku.
A kreska? Boska! Żadnych rastrów, wszystko ręczna robótka: uwielbiam tła w Naruto, zarówno osada jak i drzewa/lasy/kamienie/natura są piękne.
Gdybym chciała przedstawić komuś mangę (takiemu kompletnie niezorientowanemu w temacie) to prawdopodobnie sięgnęłabym właśnie po ten tomik.
Jak ja się nadal dobrze przy nim bawię! Zachwyt! :)

krasnylud | 2016-08-30
Na półkach: Komiksy, Przeczytane

Mam mieszane uczucia, bo dotarłam gdzieś do połowy (nie wiem tak naprawdę, bo nie orientuję się, czy to się jeszcze tworzy) i z pewnością niektóre rzeczy mnie irytowały. Jednak czytało się dobrze, miało naprawdę fajną kreskę, a poza tym bywały w tym jakieś przebłyski głębszych myśli. I lubiłam Shikamaru - bo był tak prosty i zwyczajny. Postacie poboczne były dużym plusem. Ale czytałam to gdzieś w gimnazjum, liceum, a to jednak było jakiś czas temu.

Dominika | 2013-02-03

Ahh, uwielbiam " Naruto ". Moim zdaniem bardzo pouczająca manga, nie tylko dla chłopców. Może i brzmi to dziwnie, ale myślę, że to nie jest jakaś tam zwyczajna manga, bo naprawdę trzeba ją najpierw zrozumieć. Uwielbiam dzieła, w których główną rolę odgrywają najcenniejsze zasady i wartości w życiu : przyjaźń, miłość, pomoc, poświęcenie, a rownież - żeby nigdy się nie poddawać. I myślę, że właśnie o tym jest " Naruto ".