Death Note, Vol. 1 Boredom (Collector’s Edition)

Tłumaczenie: Pokie Rolf
Cykl: Death Note (tom 1)
Wydawnictwo: Viz Media
Death Note, Vol. 1 Boredom (Collector’s Edition)
manga
komiksy
angielski
Tsukiakari-sama

Light Yagami is an ideal teenager. He's a straight-A student. His parents trust him. His little sister looks up to him. Girls like him. Life is good...but boring. Until Light discovers a mysterious notebook called the Death Note. It reads: Death Note How to Use It I The human whose name is written in this note shall die. This note will not take effect unless the writer has the person's...

Death Note
How to Use It
I

The human whose name is written in this note shall die.

This note will not take effect unless the writer has the person's face in their mind when writing his/her name. Therefore, people sharing the same name will not be affected.

If the cause of death is written within 40 seconds of writing the person's name, it will happen.

If the cause of death is not specified, the person will simply die of a
heart
attack.

After writing the cause of death, details of the death should be written in the next 6 minutes and 40 seconds.

Light Yagami is about to become the most notorious murderer of all time.

źródło opisu: http://www.viz.com/manga/print/death-note-volume-1C/7963

źródło okładki: http://www.viz.com/manga/print/death-note-volume-1C/7963

Manga ta zdecydowanie przerosła moje oczekiwania, spodziewałam się, że będzie bardziej w stylu dla młodych chłopców, ale wessało mnie i całość okazała się interesująca, a największym minusem było to, że za szybko się skończyła, a nowe tomy dopiero w drodze do mnie. Uwielbiam takie serie, gdzie odkładam jeden tom, a już, zaraz, natychmiast mam ochotę zabrać się za kolejny.

Tematyka mangi gość uniwersalna, ale niezwykle ciekawa. Czy człowiek mając w rękach władzę nad życiem i śmiercią, skorzysta z tej okazji? Poznajemy siedemnastoletniego Lighta, który znalazł notes, z nudów porzucony w świecie śmiertelników przez jednego z bogów śmierci – Ryuka. W skrócie mówiąc, wystarczy wpisać do notesu imię i nazwisko żyjącej osoby, a ona umrze. A że w życiu Lighta również zagościła nuda i rutyna, cała przygoda z notesem staje się jeszcze ciekawsza. W jaki sposób Light wykorzysta władzę, jaka dostała się w jego ręce?

Dużo wciągającej akcji, cały czas czekamy w napięciu jak się całość...

Anna | 2017-05-06

Kocham tę serię. Po pięciu latach zapoznałam się z nią ponownie – zarówno z wersją papierową, jak i animowaną. ,,Death Note” nic nie stracił w moich oczach, wręcz przeciwnie – mniej lub bardziej dyskretne nawiązania do Biblii, to tekstów kultury, nieczytelne dla trzynastolatki, teraz dopełniały kolorytu dzieła i zwróciły moją uwagę na nowe znaczenia ukryte w fabule.

Na czym polega fenomen tej serii? Po pierwsze, od razu wiemy, ,,kto zabił” i śledzimy, jak radzi sobie z siedzącą mu na karku policją. Po drugie, uniwersalizm poruszanych tematów – naiwne pragnienie zmiany świata na lepsze, które znajduje szansę w przypadku. Notes trafia w ręce jednostki wybitnej i zdolnej do przełomowych zmian. Tak ogromna władza wymaga wyrzeczeń, wyzbycia się skrupułów, wręcz zduszenia w sobie człowieczeństwa – w imię otrzymania atrybutów boskości i tytułu ,,boga”, o który to ubiega się Light. Szaleństwo, które zaczyna nawiedzać protagonistę pod wpływem strachu i kolejnych ofiar, jest przekonujące, a...

_____ | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Fanem anime nie jestem, ale mam kilka swoich ulubionych tytułów wśród których znajduje się również Death Note. Oczywiście najpierw obejrzałam serial a dopiero potem po długim czasie coś mnie tknęło, by sięgnąć po mangę, na podstawie której powstało kultowe już i na pewno wielu znanym anime.

Nigdy wcześniej nie czytałam żadnej mangi, nie interesowałam się nimi ani nie przeglądałam w sklepach gdy była ku temu okazja. Dlatego też kiedy zaczęłam czytać Death Note byłam bardzo zaskoczona i trochę oburzona. Myślałam, że będzie to historia jak w serialu a nie zlepek różnych scen. Dopiero potem odkryłam, że źle to czytam, bo powinno się od prawej do lewej :) Wstyd się przyznać, ale nie wiedziałam tego. Dużo czasu też zajęło mi rozkminianie w jakiej kolejności powinnam czytać te dymki, była to dla mnie nowość, wygląda to zupełnie inaczej niż europejskie komiksy.

Fabuła Death Note jest prawie identyczna jak w serialu z tym, że tutaj Light mi się bardziej podobał :) Uśmiechał się i...

Dodi | 2013-07-25
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 25 lipca 2013

Za mangę zabrałam się rok po tym, jak obekrzałam anime. Chciałam przypomnieć sobie jak to wszystko się zaczęło, gdyż jest to zdecydowanie moje ulubiona seria ;3
Oczywiście się nie zawiodłam! Mimo, iż doskonale wiedziałam, jak to wszystko się potoczy, to manga pochłonęła mnie całkowicie. Z pewnością będę kontynuować lekturę w kolejnych tomach ;3

Canis | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Przyznam, że to pierwsza manga w życiu, jaką przeczytałam. Według mnie bardzo ciekawa fabuła, rysunki dopracowane... co najważniejsze potrafi naprawdę wciągnąć, nawet osobę która nie jest fanem anime, ani mangi, jak ja.

Gabrysia | 2014-10-11

Death Note o którym chyba słyszał każdy fan mangi , opowiada o chłopcu imieniem Light , który jest świetny w nauce i ma same dobre oceny , a również zawsze znajduje się na 1 miejscu jeśli chodzi o egzaminy i sprawdziany.
Pewnego dnia znajduje zeszyt który nazywa się " Death Note " , który natomiast zgubił Bóg Śmierci ,specjalnie wyrzucając go do świata ludzi , z powodu.. Nudy.
W ten oto sposób zaczyna się długa , obfitująca w zwroty akcji przygoda Light'a i Boga Śmierci, bowiem kiedy chłopak wpisze do zeszytu imię i nazwisko danej osoby i wyobrazi sobie jej twarzy , ta osoba umiera.
Light chce oczyścić świat z wszelkich złych ludzi , przestępców i morderców.
Jednak jest ktoś kto chce mu przeszkodzić. Tym kimś jest "L", chłopak pomagający policji w schwytaniu Light'a.
Oboje nie znają swojej tożsamości, dlatego czytelnik nie wie który z nich wygra.
***
Kreska jak na stare lata nie jest zła , ale nie wymagałam od niej zbyt wiele. Mimo wszystko jest bardzo przyjemna.
Jestem mile...

modli | 2014-09-17

OPINIA O CAŁEJ SERII.
Jeden z najdoskonalszych komiksów, jakie kiedykolwiek czytałem. I na bank najlepszy kryminał.
Opowieść o studencie, który przez przypadek wchodzi w posiadanie notesu jednego z Bogów Śmierci tzw. Death Note- Notesu Śmierci. Osoba, której nazwisko zostanie wpisane do notesu, umrze. Znalazca notesu, Light Yagami, postanawia oczyścić świat z ludzi, których uzna za niebezpiecznych. Notatnik rządzi się szeregiem własnych zasad, które stopniowo będziemy odkrywać, jednak główną oś fabuły stanowi gra między Lightem, a tajemniczym bezimiennym detektywem, który wydaje się być genialny na tyle, by odnaleźć nawet takiego sprawcę-widmo, jakim jest Light (notatnik zabija na odległość).
Komiks jest niezwykle pomysłowy, do maksimum wykorzystuje potencjał idei notatnika, a twórcy mają na tyle pary, by każdy ze 108 rozdziałów wciągał i kończył się cliffhangerem. Interesujące postaci, wciągająca fabuła i zagadki skonstruowane z zegarmistrzowską precyzją to cechy nieodzowne dla...

WisemantheWise | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Można rzec, że "Death Note" to tytuł już kultowy, choć ma dopiero ok. 15 lat. Jednak seria zyskała ogromną popularność nie tylko w Japonii, ale i wszędzie tam gdzie mieszkają fani m&a. Chyba właśnie przez serię tv historia Light'a Yagami o zbawczych zapędach stała się tak sławna. Wersja papierowa oczywiście posiada prawo do nazywania jej pierwowzorem i również wciąga - szczególnie właśnie tom 1. Minusem jest właśnie powtarzalność, bo kiedy wcześniej widziałem anime, pamiętam bieg wydarzeń, a przez to nie jestem pozytywnie zaskoczony. Ale może kolejne tomy przyniosą różnice w fabule względem serii tv i filmów.

| 2011-05-28

Ta manga wciąga. Czytając ją automatycznie zastanawiamy się co MY byśmy zrobili. Kibicowali Kirze, czy może tak jak L próbowali powstrzymać zabójce.
Mi osobiście strasznie podoba się styl rysowania Obaty - wspaniale ukazuje emocje i jak już ktoś napisał - świetnie rysuje oczy :)

Vayar | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Sam komiks cudeńko, wydawnictwo mniej się popisało. Tekst w dymkach notorycznie krzywy, zabrakło wielu przecinków. Krzaczki rosną dziko i radośnie (dla niewtajemniczonych - chodzi o japońskie onomatopeje), czego jednak nie lubię, bo nie są tu wkomponowane w sam rysunek. Natknęłam się też na kropkę po wykrzykniku...
Mimo to warto dać szansę kultowemu Death Note'owi, nawet jeżeli nie jest się fanem mangi. Nie ma tu żadnych wielkich oczu ani nieproporcjonalnych sylwetek (no dobra, nie u ludzi), a fabuła szybko się rozkręca. Niespodziewane zwroty akcji towarzyszą nam od pierwszego tomu, ale nie mam wrażenia upakowania akcji - to raczej brak niepotrzebnych dłużyzn. Jeżeli kolejne 11 tomów utrzyma tempo to czeka mnie sporo dobrej zabawy.
Kreska wręcz zaskakująco dokładna i dopracowana, biorąc pod uwagę wiek komiksu. Oby kolejne tomy były lepsze pod względem korekty.