Death Note 2: Połączenie

Cykl: Death Note (tom 2)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Desu nōto
komiksy

Light zdołał poznać dane śledzącego go tajemniczego mężczyzny. Przekonany o słuszności swoich racji, postanawia jednym ruchem pozbyć się wszystkich agentów FBI. To jednak nie koniec jego problemów. Do akcji wkracza osobiście największy wróg Kiry - genialny detektyw L. Czy pozyskanie nowych sojuszników pozwoli mu ostatecznie zatryumfować nad przeciwnikiem? Dwa błyskotliwe umysły. Każdy skupiony...

Czy pozyskanie nowych sojuszników pozwoli mu ostatecznie zatryumfować nad przeciwnikiem? Dwa błyskotliwe umysły. Każdy skupiony na jednym tylko celu - pokonać tego drugiego. Light kontra L - runda druga. Start!

źródło opisu: JPF, 2007

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Villiana | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Chciałam na razie tylko zajrzeć do drugiej części, ale mnie wessało i odłożyłam dopiero jak skończyłam. Naprawdę świetna rozrywka, trzymająca w napięciu do samego końca.

Light poznaje dane agenta, który go sprawdza, czy aby zapewnić sobie bezpieczeństwo będzie w stanie zlikwidować osobę, nie będącą przestępcą? Rozwiązanie jest dość porażające, pojawia się też nowa żeńska postać, ciekawa, inteligentna i intrygująca. Postać L jak dla mnie trochę zawodzi. Spodziewałam się czegoś troszkę innego.

Ale walka na umysły trwa nadal. Light zostaje coraz bardziej osaczony. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że autentycznie czułam to napięcie i pochłaniałam ten tom, żeby się dowiedzieć, co wymyśli Light i co pocznie z tym L. I w tym wszystkim Ryuk, który chyba nie spodziewał się, że jego notes spowoduje aż taki ciąg zdarzeń. Naprawdę polecam, dla mnie kawał świetnej rozrywki.

patusia_dorota | 2015-04-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2015, 2016
Przeczytana: marzec 2015

Kolejne starcie

Tom ten kontynuuję rozgrywkę pomiędzy inteligentnym Lightem, który chcę zostać bogiem oraz najlepszym detektywem swoich czasów L'em. Panowie nie znają swoich tożsamości i obaj próbują dowiedzieć się, kim jest przeciwnik. L pragnie, by zwyciężyła sprawiedliwość i Kira trafił do więzienia, zaś drugi chcę zabić konkurenta, gdyż wie, że tylko on stoi mu na przeszkodzie zawładnięciu światem.

Uwierzcie mi, historia jest fenomenalna. W tym tomie autor skupił się na rozwinięciu zależności między bohaterami, jak również na kilku taktycznych ruchach bohaterów. Najważniejszym wydarzeniem było jednak ukazanie twarzy L'a. Do tej pory jego postać była zagadką, tu odsłonił swoje oblicze, co niestety zostało zdradzone już na obwolucie.

Tempo zdarzeń lekko zwalnia, choć to może zasługa tego, że doskonale pamiętam, co dalej się wydarzy i nie czuję zaskoczenia. Niezwykle podobała mi się sprawa rozmowy Kiry z kobietą agenta z USA. Ciekawie było go oglądać w sytuacji...

Canis | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014
Gabrysia | 2014-10-11

Z wielką chęcią sięgnęłam po kolejny tom Death Note który o dziwo spodobał mi się jeszcze bardziej.
Kreska , ani bohaterowie nie zmienili się. Nadal mamy przed sobą walkę pomiędzy L'em a Light'em.
Cóż mogę jeszcze powiedzieć ? Tomik przypadł mi do gustu , mamy tutaj więcej tekstu i nasza głowa musi czasem popracować , żeby połączyć niektóre wątki. Podoba mi się to , że autor zboczył trochę ze ścieżki " fantasty " a przeszedł na " kryminał " i mam nadzieję , że rozwinie się to jeszcze bardziej, a kolejne tomy będą jeszcze lepsze.
Następne części już czekają , żebym je przeczytałam i mam nadzieje , że niedługo już to zrobię, a tymczasem gorąco polecam wam 2 tom Death Note!

Kamyczek | 2016-06-26
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Nie mam czego zarzucić drugiemu tomowi, jest równie wciągający jak pierwszy, ale nie spodziewałam się, że już tutaj zostanie przedstawiona postać L'a, a najlepsze było jak czytałam to jeszcze na wolnej lekcji (znowu.. :D) i kiedy doszłam do momentu kiedy ujawniono wizerunek L'a, zaczęłam o tym rozmawiać z kolegą, który pożycza mi Death Nota, a on w którymś momencie: "ale wiesz, że L był już pokazany na okładce, nie?" ... Moja mina musiała być bezcenna. :D

Mefisto | 2014-09-21
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 21 września 2014

"Light zdołał poznać dane śłedzącego go tajemniczego mężczyzny.Przekonany o słuszności swoich racji,postanawia jednym ruchem pozbyć się wszystkich zaangażowanych w "Sprawę Kiry"agentów FBI...To jednak nie koniec jego problemów.Do akcji wkracza osobiście największy wróg Kiry-genialny detektyw L.Czy pozyskanie nowych sojuszników pozwoli mu ostatecznie zatryumfować nad przeciwnikiem?Dwa błyskotliwe umysły.Każdy skupiony na jednym tylko celu-pokonać tego drugiego.Light kontra L-runda druga.Start!"
~
Drugą część "Death Note"i kilka kolejnych dostałam od znajomych na urodziny(DZIĘKUJĘ!).
Bardzo się ucieszyłam ponieważ spodobała mi się pierwsza część.
Z zaciekawieniem zabrałam sie do lektury.
Po jej skończeniu ponownie moje odczucia były jak najbardziej pozytywne.
Kreska nadal trzyma poziom a zwroty akcij są interesujące.
Polecam tą mangę wszystkim lubiącym dobre połączenie kryminału z fantastyką.
Warto zainwestować w "DN".
Kończąc tą opinię właśnie biorę się do czytania trzeciego...

Leon Zabookowiec | 2013-06-18

Uwielbiam "Death Note" a szczególnie ten tom - czarny humor, wątki zaczynają się rozwijać, dodawane są nowe postacie, a wszystko wygląda schludnie i zostało dopieszczone do ostatniego szczegółu. Sama okładka mnie zauroczyła. Polecam wszystkim fanom anime, nie zawiodą się, to klasyka po którą warto sięgać, wciąga:)

mousy | 2013-11-27
Na półkach: Przeczytane, 2013, Manga
Przeczytana: październik 2013

O ile czytanie pierwszego tomiku Death Note jakoś dziwnie rozciągnęło mi się w czasie, tak drugą część historii pochłonęłam w try miga. Manga wciąga, zachwyca dopracowaną kreską oraz interesującą fabułą. Jedyne, co mi pozostało to czekać na lepsze czasy, kiedy zasobność mojego portfela pozwoli na zakup kolejnego tomu.

Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Każdy tom pogłębiał moją wiedze coraz bardziej! A Okładka ilustracja na okładce jest dla mnie niesamowita! Myślę że jak wybuchnie u mnie pożar to na pewno będę ratować ten tom ^.^

Maromira | 2014-05-09
Przeczytana: 08 maja 2014

Pochłonęłam w trymiga. Akcja zaczyna się zawiązywać i coraz bardziej przyspieszać, dlatego nie można narzekać na nudę. Grafika jest świetna. Tylko czekać, by zdobyć kolejny tom.