Death Note #2: Połączenie

Okładka książki Death Note #2: Połączenie Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Okładka książki Death Note #2: Połączenie
Takeshi ObataTsugumi Ohba Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Death Note (tom 2) Seria: Death Note komiksy
komiksy
2007-11-01
2007-11-01
2005-11-08
Paweł Dybała
dramat tajemnica psychologiczny siły nadprzyrodzone shounen manga

Okładka książki Death Note Special One-Shot Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Death Note Spe... Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #20 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Bakuman #20 Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #19 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Bakuman #19 Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #18 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Bakuman #18 Takeshi Obata, Tsug...

Okładka książki Alicja w Krainie Serc t.1 QuinRose, Hoshino Soumei
Alicja w Krain... QuinRose, Hoshino S...
Okładka książki Another t. 1 Yukito Ayatsuji, Hiro Kiyohara
Another t. 1 Yukito Ayatsuji, Hi...
Okładka książki Death Note #5: Pustka Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Death Note #5:... Takeshi Obata, Tsug...

L się ujawnia , a Ja oficjalnie odpuszczam sobie tą mangę. Niby nie jest zła , ale jakoś nie mogę się wkręcić. Za dużo się dzieję w każdym tomie. Na szczęście znam anime więc wiem jaki jest finał. Chociaż kto wie. Może kiedyś wrócę do tej serii

Wciąż dobre, ale to nadal odbijanie piłeczki dwóch stron i zaczyna irytować, że nikt, mimo kłopotów, nie popełnia ogromnego błędu i się odkrywa. No i wiadomo: team L, bo ten Kira działa mi na nerwy.

2062

Ej ja nie wiem - do tej pory Lady Misora trzeźwo myślała, podała pseudonim i no? I wystarczyło kilka sztuczek, ładny uśmiech i wspomnienie zmarłego, żeby straciła głowę! No halooo, Pani Agentki FBI, mózg dzwoni. Ciekawi mnie, jak skończyła. No i co takiego zobaczę na kamerkach w 3 tomie ;-)

Akcja nabiera tempa chociaż nie zbyt imponującego. Główni bohaterowie przygotowują się na różne ewentualności. A Kira pozbywa się ważnego świadka. Według mnie trochę jak na byłą agentkę FBI Misora jest zbyt łatwowierna i za łatwo daje się podejść. Poza tym tom ciekawy.

Atmosfera się zagęszcza. Piękne obrazki. Oj, wciąga.

Atmosfera się zagęszcza. Piękne obrazki. Oj, wciąga.

Mogę z czystym sercem powiedzieć, że drugi tom Death note trzyma wysoki poziom. Jasne seria nie jest idealna ma wiele wad i dość specyficzną budowę jednak nadal intryga trzyma w dużym napięciu. Zbiór zeszystow głównie skupia się na niej w poprzednim zaprezentowano nam mniej więcej charakter postaci tutaj autor już nie specjalnie interesuje się rozwijaniem bohaterów, a stawia na śledztwo. Dlatego L nadal głównie przedstawiany jest jako tajemniczy detektyw. Normalnie mogłoby to nieco przeszkadzać, ale tak nie jest bo akcja na tyle angażuje.

Wśród wad dwójki są przede wszystkim pewne nieścisłości, które trochę psują zabawę można próbować je wytłumaczyć i zwykle to się udaje. Zachowanie Kiry może być często głupie ponieważ jest on inteligentnym lecz cały czas buzującym nastolatkiem dającym się ponieść emocjom. Postępowanie agentki wydaje się tez naciąganie idiotyczne nie znamy jej postaci za dobrze nie wiedzieliśmy jaka jest więc można jakoś przeżyć.

Także bardzo kibicuje by seria utrzymała wysoki poziom dalej.

Kontynuujemy przygodę, ale tu zaczyna się robić duszno i nerwowo. Light lekko zaczyna schizować, a i L ma chwilę słabości. Mimo wszystko to nadal wspaniała fabuła, trzymająca w napięciu i świetnie prowadzona zarówno kreską, jak i klimatem. Daję o gwiazdkę niżej niż poprzednio bo niczym specjalnym - w porównaniu ze startem serii - nie uderza.

równie dobry, co pierwszy tom. akcja niezmiennie się rozwija i staje się coraz bardziej wciągająca. trudno oderwać się od czytania

2052

L to zdecydowanie najciekawsza i najbadziej ekscentryczna postać w mandze! Nadaje zupełnie nowy tor fabule, a jego dziwactwa śledzi się z ciekawością. Pojedynek L vs Light to najciekawszy wątek mangi!

• Manga
  • Mangi