Axis Powers Hetalia 2

Tłumaczenie: Paulina Ślusarczyk
Cykl: Axis Powers Hetalia (tom 2)
Wydawnictwo: Studio JG
Axis powers ヘタリア 2
komiksy
Deimon

W drugim tomie „Hetalii” powracamy do śledzenia przygód ślamazarnych Włoch, wiecznie poważnych Niemiec oraz enigmatycznej Japonii. Tym razem, poza kolejnymi historycznymi ciekawostkami autor przygotował dla nas kilka nowości. Poznamy mianowicie perypetie państw jak Lichtenstein, Egipt, Kanada, Turcja, Hong Kong czy nawet malutka Sealandia! Te i wiele innych postaci oraz ich zabawnych przygód...

Tym razem, poza kolejnymi historycznymi ciekawostkami autor przygotował dla nas kilka nowości. Poznamy mianowicie perypetie państw jak Lichtenstein, Egipt, Kanada, Turcja, Hong Kong czy nawet malutka Sealandia! Te i wiele innych postaci oraz ich zabawnych przygód poznacie dzięki lekturze 2 tomu „Hetalii”.

źródło opisu: Studio JG, 2010

źródło okładki: http://studiojg.pl

Dodi | 2012-09-26
Przeczytana: 25 września 2012

Ciekawy pomysł na magę. Dzieje świata zapisane w sporym skrócie, z poczuciem humoru i doprawione całkiem ładną kreską ;3

gekido | 2014-08-13
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam

Szczęście dla polskiego wydania, że "Hetalię" darzę przeogromnym uczuciem. Do kreski się nie przyczepię - ma to coś; poza tym dopóki wszystko widać, jest dobrze. Boli mnie jedynie sztywne tłumaczenie (oraz chochlik drukarski - ktoś chyba nie zauważył, że zamiast "ś" w słowie "uśmiech" drukuje się kwadrat). Kto wpadł na pomysł, żeby na końcu każdej kwestii Chin dodawać "-aru"? Po polsku nie ma to żadnego sensu, a wystarczyłoby nieco inwencji twórczej, żeby samemu przeprawić kwestie postaci na typowy chiński akcent - w końću Chińcici mówią tak śmieśnie.
I tylko za to minus dwie gwiazdki.

VEEE!

Halina | 2012-04-23
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: kwiecień 2012

Kolejna część przygód Włoch i jego przekomicznych przyjaciół. I tym razem się nie zawiodłam, humor dopisywał każdej z postaci, a i Polska pojawił się ponownie. Ta część jest chyba nawet nieco lepsza od pierwszej, która również jest genialna. Polecam, jeśli chcecie się pośmiać przy dobrej mandze.

Revirt - | 2012-04-17

Już widać poprawę ze strony graficznej, a i historyjki nie tracą na jakości. Błędy się zdarzają, ale można przymknąć na nie oko. So good. :)

Reyna | 2014-02-10
Przeczytana: 2013 rok

Jest to drugi tom świetnej mangi "Axis Power Hetalia" która rozgrywa się podczas wojen światowych, oraz opowiada trochę o kulturach różnych krajów. Moim zdaniem, jest warta przeczytania.

trzynastka | 2012-09-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi

Kolejna odsłona tej przezabawnej mangi. Czyta się łatwo i przyjemnie. Opowieść o małym ciapowatym 'Włoszku' i jego 'kuplach' mnie po protu urzekła.

| 2012-02-23
Przeczytana: 21 lutego 2012

Uwielbiam to!!!!!

Reminiscencja | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Nadal nic specjalnego. Czasem jest zabawnie, ale w większości jednak nie. Jedna gwiazdka mniej za to, że wydawnictwo nie zadało sobie trudu zrobienia korekty (!) - nie umiem inaczej wyjaśnić tego, że nikt nie zauważył, że w jednej z czcionek brakuje polskiego "ś" i zamiast tego drukuje się kwadrat.

CatRock | 2016-11-11
SadisticWriter | 2016-11-09