Śródziemie. Gra Fabularna

83-86572-45-0
śródziemie, rpg, tolkien
hobby
Łukasz

Gra fabularna w stylu fantasy, osadzona w świecie J. R. R. Tolkiena.

Żuraw | 2017-01-31
Przeczytana: lipiec 1997

Moja pierwsza gra fabularna z jaką się zetknąłem i od której zaczęła się moja przygoda z grami RPG. Żywię do niej niesłychany sentyment i nadal po tylu latach mam z nią związanych mnóstwo wspaniałych wspomnień z niezliczonych sesji, jakie rozegraliśmy w świecie wykreowanym przez J. R. R. Tolkiena.
Sama gra mechanikę zapożyczyła ze stareńkiego, nigdy u nas nie wydanego "Rolemastera" i jest ona mocno oldskulowa i przestarzała z całym mrowiem tabelek i wszechobecną kostkomanią, ale pomijając te aspekty, jest to w mojej skromnej opinii najbardziej klimatyczna gra RPG wydana do tej pory, która rozgrywa się w magicznym świecie Śródziemia. Pełno tu informacji dotyczących tej krainy oraz jej mieszkańców - jest nawet słownik języka elfów i podstawy ich gramatyki. Dla fanów Tolkiena i jego twórczości może być fajną lekturą samą w sobie. Choć w Polsce wydano do nie ledwie kilka dodatków, to zachodni wydawca wypuścił ich w sumie kilkadziesiąt - ciągle można je znaleźć w odmętach Internetu....

Łukasz | 2010-08-15

Jeden z pierwszych rpgów w jakie grałem. Dlatego też tak wysoka ocena. Sama gra jest już mocno przedawniona (mechanika w szczególności) i granie bardziej odpowiada ćwiczeniom z arytmetyki niż czystej rozrywce.

mercator | 2016-01-16
SarmatAE | 2015-03-23