Jesienna Gawęda

Wydawnictwo: Portal
Fantasy, RPG, Almanach
hobby
christov

Jubileuszowa publikacja z okazji 10lecia Wydawnictwa Portal, Jesienna gawęda jest zbiorem artykułów Ignacego Trzewiczka publikowanych w Magii i Mieczu oraz w magazynie Portal. Dodatkowo w książce znajduje się scenarisz Opowieść o zemście. Książka ponadto zawiera współczesny komentarz Tomasza Z. Majkowskiego omawiający zjawisko Jesiennej gawędy, które opanowało wyobraźnię polskich miłośników Warhammera.

W sumie w zbiorze znajdzie się więc 10 artykułów z cyklu, szkic przygody w klimatach jesiennej gawędy (Saxendorf), przygodę (Opowieść o zemście) oraz artykuł Tomasza Z. Majkowskiego.

Adsumus11 | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Dużo się naczytałem o Jesiennej Gawędzie. Że zmienia wizję postrzegania świata. Że każda następna sesja będzie inna od poprzednich. Że jest to lektura obowiązkowa dla mistrzów gry w WFRP.
Po części to prawda, ale (no właśnie, ale) wydawało mi się, że w takim klimacie powinno się rozgrywać sesje Warhammera od zawsze. Tak odbieram ten świat i w taki sposób prowadziłem. Mógł to być wpływ moich starych mistrzów, ale kto wtedy z nas słyszał o "gawędzie"? Zresztą czytając księgę zasad odnosi się wrażenie jaki to jest świat. Brudny, mroczny i pełen spisków.
Jednakże, jakby nie patrzeć jest to kompendium wiedzy, gdzie możemy znaleźć wszystko w jednym miejscu. Parę pomysłów jest bardzo ciekawych. Kto nie zna, na pewno powinien zerknąć. Warto czasami przecież w klimatyczny sposób napsuć nieco krwi kochanym graczom :).

Parę jeszcze słów na temat wydania. Skład, ortografia, interpunkcja z błędami. Krzaczki zamiast liter, w niektórych miejscach. Możliwe, że kolejne wydania (jeśli były)...

Oren | 2016-12-09
Buzz | 2016-06-15