Graj fabułą

Wydawnictwo: Portal
Fantasy, RPG, Almanach
hobby
christov

Trzeci tom uniwersalnych almanachów dla Mistrzów Gry traktuje o tworzeniu przygód. Dostępny do ściągnięcia jest plik ze wstępem i spisem treści Graj fabułą: kliknij tutaj, by ściągnąć. Znajdują się w nim konkretne, opatrzone licznymi anegdotami i przykładami z gry odpowiedzi na pytania: Co trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do projektowania przygody? Jakich błędów unikać? Jak zaprojektować...

Co trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do projektowania przygody?
Jakich błędów unikać?
Jak zaprojektować przygodę od podstaw?
Jakimi erpegowymi przyprawami ją doprawić?
Jak włączyć graczy w jej powstawanie?

AngryMonkey | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Ta część podobała mi się tak samo jak poprzednie. Dzięki tej książce dowiedziałam się na co zwracać uwagę przy tworzeniu fabuły, a także natchnęła mnie na wiele pomysłów. Zabrakło mi wyłącznie pewnego schematu, w jaki sposób zapisywać scenariusz na kartkach, lecz to widać, iż chyba jest zależne od nas samych.

Antagonista Esklaważu | 2014-08-11

Mimo wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu sesji, znalazłem parę ciekawych rzeczy. Książka napisana z humorem i pełna różnych opowieści z gier autora. Warto.

Mateusz Cioch | 2016-04-04

Najlepszy z portalowych almanachów (nie czytałem ostatniego - "Graj fair"). Liczne sugestie, porady i refleksje, dotyczące przygotowania fabuły do sesji rpg, większość z nich ciekawych i przydatnych. W trakcie lektury, niemal każdy akapit inspirował mnie do jakichś pomysłów.

Szymon | 2011-05-04
Przeczytana: kwiecień 2011

Gdyby wywalić wszystkie zbędne słowa, książka mogłaby być o 1/3 krótsza. Trochę wodolejstwa i niekonsekwencji (najpier jeden trik krytykowany, a następnie prezentowany w dalszej części). Ale ogólnie OK, nawet doświadczony MG znajdzie coś dla siebie.

| 2013-03-12
Przeczytana: 11 marca 2013

Przeczytałem w jeden wieczór ( jak Trzewik przewidział ). Jest to książka na wiele podejść i zaglądanie - sięganie po nią wtedy, gdy jest potrzebna. Najbardziej wartościowe dla mnie rozdziały to drugi (o błędach) i trzeci (o sposobach na pisanie przygód), ale to może się jeszcze zmienić.

Wszystko jest dobrze zredagowane, opracowane i napisane, w większej części aż kipi od wspaniałej erpegowej atmosfery i klimatu (może nawet z tego ostatniego powodu zawyżam ocenę). Mało spodobał mi się sposób pisania Trzewika, zwłaszcza że nie raz polała się woda, aczkolwiek to praktycznie on napisał rozdział drugi. Matti i Multidej spisali się świetnie. Właściwie nie powinienem wystawiać oceny, bo nie miałem jeszcze czasu wypróbować większej części rad, jednak z miejsca przeanalizowałem na ich podstawie dotychczasowe poprowadzone przeze mnie przygody, i widać, że materiał z ,,Graj Fabułą" jest wartościowy (gdyby się nie sprawdził, zmienię ocenę).

Książki związane z eRPeGami stanowią dla mnie...

WyrdHamster | 2010-08-11
Na półkach: RPG, Przeczytane, Posiadam

Całkiem niezły almanach, który wprowadzi nowych Mistrzów Gry w arkana zawodu, a starym przypomni o co w tym chodzi. Cena i format tylko lekko odejmują jej gwiazdkę.

Adawar | 2016-09-19
Podplomyk225 | 2016-09-11