Wybrańcy Hipokratesa

Wydawnictwo: Prima
Select
83-85855-64-5
Atiga_Bukka

Para młodych ludzi, Quinn i Tim, po przejściu trudnych testów wstępnych, zostaje przyjęta na pierwszy rok studiów w najbardziej prestiżowej szkole medycznej w USA - The Ingraham College of Medicine. Regulamin uczelni jest dość niezwykły - studenci nie płacą za naukę, ale są zobowiązani mieszkać na terenie uniwersyteckiego campusu aż do chwili uzyskania dyplomu. Działa tam wszechobecna służba bezpieczeństwa. Tim podejrzewa, że w jego pokoju znajduje się podsłuch, prawda okazuje się jednak znacznie bardziej przerażająca. Zanim Tim zdąży podzielić się z kimkolwiek swym odkryciem, znika bez śladu. Czy zakochana w Timie Quinn zdoła odkryć prawdę, zanim sama podzieli jego los?

jagusia | 2014-11-17
Przeczytana: październik 2007

Para młodych ludzi po zdaniu testów wstępnych na uczelnię medyczną zostaje przyjęta na pierwszy rok studiów. Regulamin uczelni jest bardzo dziwny. Studenci nie płacą za naukę, ale muszą mieszkać na terenie uniwersytetu do ukończenia studiów. Na terenie kampusu działa służba bezpieczeństwa, która ma pozwolenie na wszystko. Jeden ze studentów podejrzewa, że w jego pokoju zainstalowany jest podsłuch. Nie ma jednak żadnej szansy, aby podzielić się swoim odkryciem z kimś innym, gdyż znika w tajemniczych okolicznościach. Prawda okazuje się bardziej przerażająca, niż wykazywałyby podejrzenia.
Z twórczością Paula Wilsona (autor takich książek jak "Twierdza" czy "Implant" ) spotkałam się po raz pierwszy. Jak dotąd zaczytywałam się w Palmerze, Cooku i Gerritsen.
Książkę przeczytałam przez przypadek, jak dla mnie jest świetna. Całość czyta się płynnie, autor oszczędza nam długich medycznych wywodów, sprowadzając przedstawioną akcję do konkretów. Pozwala nam na delektowanie sie każdym...

annneczka | 2011-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Miły thriler, takiego obecnie potrzebowałam lekkiej lektury do oderwania się. Choć zmobilizowała mnie do powtórzenia anatomii i zdenerwowała, ponieważ roznosi mnie jak ktoś zalicza kręgarzy do mojego zawodu! Ogólnie przyjemna lektura, chciałabym znaleźć więcej podobnych: thriller o tematyce medycznej - ktoś poleci jakiś tytuł?

Innseine | 2016-06-29
Przeczytana: 05 lipca 2016