Wybrańcy Hipokratesa

1995-01-01
1995-01-01
83-85855-64-5
Marta Lewandowska

Od tej książki zaczęło się kilka miłości :) Do thrillerów medycznych, do F.Paula Wilsona i do czytania. Jako nastolatka połknęłam całą w nocnym pociągu. Później do niej wróciłam i okazało się, że nadal trafia w moje gusta. To już historia a książkę nadal świetnie się czyta.

Czytam bardzo mało książek z gatunków trillerów. Nie wiem też za bardzo w jaki sposób piszą inni pisarze. Jednakże tę książkę połknęłam niczym młody pelikan. Bardzo wciąga, szybko się czyta i ciężko się od niej odkleić. Zwłaszcza kiedy trzeba się położyć spać.

Para młodych ludzi po zdaniu testów wstępnych na uczelnię medyczną zostaje przyjęta na pierwszy rok studiów. Regulamin uczelni jest bardzo dziwny. Studenci nie płacą za naukę, ale muszą mieszkać na terenie uniwersytetu do ukończenia studiów. Na terenie kampusu działa służba bezpieczeństwa, która ma pozwolenie na wszystko. Jeden ze studentów podejrzewa, że w jego pokoju zainstalowany jest podsłuch. Nie ma jednak żadnej szansy, aby podzielić się swoim odkryciem z kimś innym, gdyż znika w tajemniczych okolicznościach. Prawda okazuje się bardziej przerażająca, niż wykazywałyby podejrzenia.
Z twórczością Paula Wilsona (autor takich książek jak "Twierdza" czy "Implant" ) spotkałam się po raz pierwszy. Jak dotąd zaczytywałam się w Palmerze, Cooku i Gerritsen.
Książkę przeczytałam przez przypadek, jak dla mnie jest świetna. Całość czyta się płynnie, autor oszczędza nam długich medycznych wywodów, sprowadzając przedstawioną akcję do konkretów. Pozwala nam na delektowanie sie każdym fragmentem.
Bardzo serdecznie polecam na długie popołudnie, bo gdy zaczniecie czytać to na następne może już lektury nie starczyć.

Miły thriler, takiego obecnie potrzebowałam lekkiej lektury do oderwania się. Choć zmobilizowała mnie do powtórzenia anatomii i zdenerwowała, ponieważ roznosi mnie jak ktoś zalicza kręgarzy do mojego zawodu! Ogólnie przyjemna lektura, chciałabym znaleźć więcej podobnych: thriller o tematyce medycznej - ktoś poleci jakiś tytuł?

• Sensacja, thriller
  • Medycyna
  • Wydane w 1995
  • Sensacyjne, przygodowe, thrillery, horrory, czytadła
  • 2016
  • 2010