Na progu ciemności

83-7255-549-4
próg, ciemność
horror
dona

Lata trzydzieste XX wieku. Pięknego słonecznego dnia w górach Szkocji u stóp kamienia, na którym wyryto zagadkowe znaki druidów, spotykają się chłopiec z dziewczyną. Rodzi się pierwsza, młodzieńcza, namiętna miłość. Wkrótce jednak Adam wyjeżdża na studia i zapomina o dziwnej, jak gdyby nie z tego świata dziewczynie. Brid, adeptka tajemnej nauki druidów, tak naprawdę żyje we wczesnym średniowieczu i tylko dzięki magii przekracza barierę czasu. Płyną lata. Adam przeżywa kolejną miłość, zakłada rodzinę, zostaje ojcem i dziadkiem. Ale opętana miłością, wciąż młoda i piękna Brid, usuwa kolejno wszystkich, którzy coś znaczą dla jej ukochanego. Życie Adama zamienia się w koszmar.

April30 | 2013-02-16
Na półkach: Przeczytane, Kindle ;-), 2013
Przeczytana: 18 lutego 2013

Ta książka to thriller wywołujący dreszcz emocji. Niezwykła historia "chorej" obłędnej miłości, pełna magii i zaskakujących zwrotów akcji osadzonej w górach Szkocji.
Adama poznajemy jako młodego chłopca który dużo czasu spędza poza domem na wzgórzu u stóp kamienia, na którym wyryto zagadkowe znaki druidów. Tam też poznaje tajemniczą dziewczynkę o imieniu Brid, z którą się zaprzyjaźnia. Po wielu latach rodzi się między nimi uczucie, które przeradza się w namiętną miłość. Jednak nadchodzi czas kiedy Adam opuszcza rodzinne strony a tym samym zakochaną w nim do szaleństwa Brid i wyjeżdża na studia by spełnić swoje marzenie o zawodzie lekarza. I tu zaczyna się historia...
Dwa światy wczesne średniowiecze i lata trzydzieste XX wieku w których główni bohaterowie Adam i Brid się spotykają przeplatają się ze sobą przez całą ich miłosną historię. Jednak poznajemy nie tylko historię szalonej, zabójczej miłości Brid lecz także historię Druidów. Pisarka przybliża nam w książce obraz...

Katarzyna | 2011-09-08

Dostałam tę książkę w bibliotece szkolnej jako odpowiedź na pytanie o coś o wampirach albo wiedźmach i jedynego lokalnego przedstawiciela gatunku. Wampirów i wiedźm zdecydowanie mało, ale druidzi pełną gębą. Zaczyna się prawie niewinnie, co wcale nie znaczy, że początek jest nudny. Wręcz przeciwnie, wciąga. Później jest tylko coraz ciekawiej i coraz dziwaczniej. Smakowity kąsek.

Literalny | 2011-08-06
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

W pewnym momencie było nudno, a akcja całkiem dobra.Za długo ciągnęły się poczynania ukochanej bohatera.

Emma | 2016-05-18
Przeczytana: 18 maja 2016

Lubię książki Barbary Erskine. Autorka potrafi wprowadzić wspaniałą atmosferę narastającej grozy.
"Na progu ciemności" mogę porównać do "Dziecka Rosemary", niby nic się nie dzieje, ale atmosfera się zagęszcza, a tempo akcji wzrasta aż do scen finałowych.Taka aura jest mi wręcz niezbędna do dobrego odbioru książki.
Powieść jest świetnym psychologicznym horrorem.
Jedną z głównych bohaterek książki jest druidka celtycka Brid, która potrafi poruszać się po spirali czasu. Brid jest zakochana w chłopcu żyjącym w latach trzydziestych XX wieku.
Akcja osadzona jest w pięknych szkockich i walijskich plenerach.
Powieść mogła by stanowić świetny scenariusz filmu.
Pozycję polecam tym, dla których książka jest odskocznią od codzienności.

BiG_m | 2014-01-24

pamietam ze czytalam cos tej autorki, ale kiedy to bylo i o czym to niestety juz nie.. daruje sobie zatem ocenianie ksiazki bo byloby to niesprawiedliwe :-p

moniss | 2015-10-11

"Na progu ciemności", to powieść z suspensem dziejąca się w dwóch czasach: w XX wieku oraz dużo wcześniej, gdy druidzi nie byli wyłącznie legendą.

Bo czy zdajecie sobie sprawę z tego, że są takie miejsca, gdzie można przekroczyć granicę czasu?

Zakręcona historia w pozytywnym (i to bardzo) znaczeniu tego słowa.

Powieść przeczytana kilka lat temu a wciąż o niej pamiętam :)

ILONIA | 2014-02-04
Przeczytana: 18 maja 2011

Można ją określić tylko jednym zdaniem:

Świetna książka!!!

kafar | 2012-01-12
Przeczytana: 1997 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lata temu była to moja ulubiona pozycja i autorka. Książka o pograniczu dwóch światów, trochę straszna, trochę mroczna, jakby horror ale nie do końca. Raczej dla młodych lubiących dreszczyk emocji!!!

betulek | 2016-06-08

Niesamowita, magiczna opowieść. Połączenie horroru z romansem, ale ta miłość jest zła, zazdrosna i zachłanna. Komplet gwiazdek, bo nawet zakończenie mnie nie zawiodło

jaknowonarodzona | 2014-02-09

Wspaniała.