O la la, będzie dobrze

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Ciąg dalszy przygód Connie i jej sekretnych zapisków. Tym razem bohaterka wyjeżdża do Paryża na wymianę szkolną. Wcale tu jednak nie chodzi o naukę... w każdym razie nie tylko. Connie chce odnaleźć swoich dziadków, a przy okazji poznaje wszystko, co francuskie &ndash, świetne ciastka, ciuchy... i oczywiście chłopców.

Nikola | 2013-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Może zacznę od najbardziej wkurzającej rzeczy w tej książce. Jest w niej pełno francuskich słówek i zwrotów, ale niektóre nie miały tłumaczenia lub ich tłumaczenie była 20 stron wcześniej i podczas czytaniem momentami nie było wiadomo o co chodzi lub w jakim miejscu znajdują się postacie. Ale po za tym jest to typowa książka dla nastolatek tylko z francuskim akcentem co różni są od innych.
Ogólnie cała fabuła mi się podobała, podobały mi się również postacie, a najbardziej to ciekawi bracia Pascale.
Jednym momentem w którym się zawiodłam to ten w którym ,,nasza mała angielka" miała się pocałować aż tu nagle pojawia się jej chłopak a ona pada mu w ramiona a drugie zostawia. To było trochę dziwne i głupie.
Książka nie jest rewelacyjna, ale polecam ją na jeden wieczór.
(zastanawiam się tylko czemu na okładce jest bielizna? ;)

Irmina | 2016-02-25

Tak jak poprzednia część było to naprawdę dobre, ciekawe i dojrzałe, i nawet jeszcze lepsze niż wcześniej. A końcówka - genialna! Chciałabym następne części!

Dominika Pyza | 2014-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Książka lekka i łatwa. Przeczytałam ją kiedy usypiałam mojego młodszego brata.

ZaczytanaOptymistka | 2015-01-02
Na półkach: Przeczytane, Pamiętniki
Przeczytana: 2012 rok

Druga część dzieje się we Francji. Nowe miejsca,nowi ludzie,nowe przygody.
Ale to co nowe nie zawsze jest lepsze. Autorka gdzieś straciła całą lekkość,charakteryzującą poprzednią część.
Książka wydawała mi się pisana trochę na siłę,jakby autorka była do tego zmuszana.
Pomysł na fabułę dobry,choć oklepany,ale wykonanie jakoś...nie za bardzo.

Marta | 2013-12-27
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Pomimo, że nie byłam za bardzo zadowolona z poprzednich losów głównej bohaterki, Connie, to i tak przeczytałam drugą część, ot z nudów. Na szczęście kontynuacja okazała się bardziej znośna, co nie oznacza, że bohaterka okaże się dojrzała, na jaką w lekkim stopniu się kreuje. Mimo wszystko, dobry zabijacz czasu.

Janodrewix | 2016-08-06
madzia020300 | 2016-07-17