Wszystko co chciałbyś wiedzieć o niebie

Tłumaczenie: Joanna Petry-Mroczkowska
Wydawnictwo: Znak
Everything you ever wanted to know about heaven but never dreamed of asking
978-83-240-1440-8
Szymon Hołownia, Bóg, teologia
Ag2S

Bez tej książki nie byłoby Tabletek z krzyżykiem Hołowni Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o niebie, ale nie śniło ci się zapytać to książka autora, który inspiruje Szymona Hołownię. Peter Kreeft jest profesorem filozofii, autorem około 60 książek na temat Boga, wiary, teologii i filozofii. Kilka z nich zostało już opublikowanych w Polsce. Jego pisarska metoda jest bardzo interesująca dla...

Bez tej książki nie byłoby Tabletek z krzyżykiem Hołowni

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o niebie, ale nie śniło ci się zapytać to książka autora, który inspiruje Szymona Hołownię. Peter Kreeft jest profesorem filozofii, autorem około 60 książek na temat Boga, wiary, teologii i filozofii. Kilka z nich zostało już opublikowanych w Polsce. Jego pisarska metoda jest bardzo interesująca dla czytelnika, ponieważ Kreft wybiera najczęściej zadawane pytania na temat Boga i wiary, a następnie odpowiada na nie, korzystając z zasobów swojej ogromnej erudycji, a zarazem w sposób lekki i błyskotliwy. Niebo to zaś jeden z atrakcyjniejszych tematów. Pytania takie, jak: czy w niebie będzie seks, czy nie będziemy się tam nudzić, jakie będą nasze niebiańskie ciała, czy też, jak pogodzić istnienie nieba z istnieniem piekła, zajmują nie tylko katolików. Ta książka na pewno zainteresuje wielbicieli twórczości Szymona Hołowni.

Grażyna | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

Myślę o niebie ale jednocześnie myśląc o nim myślę ,że jest także piekło i czyściec.Nie może być inaczej... A czyściec-to po lekturze tego chciałabym aby to była część nieba ,z którego po odpowiednim czasie mamy otwarte drzwi do nieba....Jest tu bardzo dużo informacji ale podanych w sposób naukowy,słownictwo niekiedy bardzo specyficzne i dla mnie po prostu nie zrozumiałe....Chwilami ogarniał mnie lęk przed tym jak roztaczane było to co przed nami.....nieuniknione.
Dużo tu o rzeczach " nie z tego świata" -w przenośni i dosłownie.
Na dzień dzisiejszy przyjmuję i wierzę w to ..."ani oko nie widziało ,ani ucho nie słyszało,ani serce człowieka nie zdołało pojąć,jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym,którzy Go miłują"....,drzwi Nieba są otwarte dla tych ,którzy przyjmą dar wiary ,nadziei i miłości.....Oj już zakończę moje przemyślenia bo coraz bardziej ogarniają mnie wątpliwości.....a nie powinno tak być więc myślę ,że moja droga ....wyboista,,,,,ale bardzo chciałabym zasłużyć na...

Okularnica | 2011-08-03

Ta książka po prostu daje do myślenia. My - ludzie, mamy ograniczone pole spostrzegania prostych, codziennych spraw. Często oceniamy ludzi (nawet w myśli...) zbyt pochopnie i niesprawiedliwie. A już żeby ogarnąć coś, czego nigdy nie doświadczyliśmy, trzeba na pewno spojrzeć z perspektywy o wiele wiele szerszej.

Karol | 2011-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Książka zarazem przyjemna i trudna w odbiorze.
Przyjemna ze względu na aspekty, które porusza. Autor burzy niektóre nasze potoczne wyobrażenia o Niebie, pokazuje jak rzeczywiste może być to Niebo.
Trudność przy czytaniu książki może sprawić branżowy (filozoficzny) język przy opisie niektórych zagadnień.
Niestety nie jest to drugi Szymon Hołownia, czasami czuć brak lekkości słowa.
Mimo to książkę polecam.

| 2010-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2010

Kupiłem toto, bo po opisie myślałem, że będzie śmiesznie i w Znaku była za pół ceny (że też nie dało mi to do myślenia). A okazało się nieśmieszne (poza fragmentami kiedy Kreeft cytował Raymonda Moody'ego jako wiarygodnego naukowca(!), w dodatku kilkukrotnie) i straszliwie nudno.

chotana | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

Filozofia... W pewnych chwilach miałam wrażenie, że w kółko czytam to samo. Co do treści książki - warto przeczytać, bo z wieloma spostrzeżeniami spotkałam się po raz pierwszy. Czy autor napisał prawdę? Zobaczymy.

| 2010-11-28

Recenzja książki "Wszystko co chciałbyś wiedzieć o niebie": http://www.students.pl/kultura/details/45629/Peter-Kreeft-Wszystko-co-chcialbys-wiedziec-o-niebie-recenzja

Katarzyna | 2011-04-19
Przeczytana: kwiecień 2011

Świetny pisarz, masa faktów i informacji, rzetelnych i prawdziwych podanych lekko, książka do kawy i do deseru! Polecam!

Olaf | 2011-09-25
Przeczytana: 05 października 2011

Teraz już wiem skąd wziął się Hołownia...

Nil_Due_Nil_Un | 2016-04-10

Z jednej strony rzeczywiście język jest w większej mierze dosyć naukowy, z drugiej strony opisane są tam naprawdę niezwykle ciekawe rzeczy. Osobiście uważam, że czasem trzeba sięgnąć po coś trudniejszego i ambitniejszego, bo można z tego wyciągnąć wiele więcej niż z tych przeciętnych czytadełek. Dlatego mimo wszystko rekomendowałabym tę książkę jako zdecydowanie wartą przeczytania. Momentami mocno wciągająca, w innych fragmentach mniej ale nie zmienia to faktu, że wartościowa.

Kasiek m | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013