Sokrates Café. Świeży smak filozofii

83-88141-06-6
filozofia, publicystyka
filozofia i etyka
Kasia Niklas

O filozofii, pasji odkrywania tego co w życiu najważniejsze, kultywowaniu stanu zdziwienia, stawianiu pytań i szukaniu odpowiedzi, a wszystko to wspólnie z innymi, na drodze wyznaczonej przez Sokratesa ponad 2000 lat temu. Christopher Phillips odnalazł swoje powołanie: pragnie wskrzesić w ludziach miłość do zadawania pytań, którą dwa tysiące lat temu rozbudził w starożytnych ateńczykach...

Christopher Phillips odnalazł swoje powołanie: pragnie wskrzesić w ludziach miłość do zadawania pytań, którą dwa tysiące lat temu rozbudził w starożytnych ateńczykach Sokrates. Kilka lat temu porzucił zawód dziennikarza i wędruje po świecie odwiedzając kawiarnie, biblioteki, domy opieki społecznej, więzienia szpitale, szkoły z misją tworzenia wspólnot filozoficznych nazwanych przez niego Sokrates Café.
Książka "Sokrates Café" to nie tylko zapis najbardziej inspirujących dyskusji dotyczących miłości, przyjaźni, wolności, pracy i innych istotnych aspektów kondycji człowieka. Jest to również intymne wyznanie autora poszukującego sensu własnego życia, oraz przewodnik dla tych, którzy, podobnie jak Phillips, "szukają Sokratesa" i sami chcieliby prowadzić Sokrates Café.

[empik.com]

Zaraz po przeczytaniu byłam zachwycona, po niedługim czasie zaczęłam studiować filozofię. Książka inspirująca, skłaniająca do refleksji nad codziennością, zachęcająca do dialogu, ale to tylko lekkie otarcie się o to, czym tak naprawdę jest filozofia. Polecam... nie poprzestać na tej lekturze. Niech to będzie miły, lekki i przyjemny początek wspaniałej przygody z filozofią.

yustine | 2012-08-13
Przeczytana: 01 listopada 2009

Bardzo dobra książka dla osób może nie tyle fascynujących się filozofią jako nauką (filozofami, pojęciami, historią filozofii itd. - tu zbyt wielu faktów, dat czy nazwisk nie znajdziemy) ile lubiących poszukiwać, drążyć i analizować, dla osób refleksyjnych, którzy wciąż zadają sobie w życiu nowe pytania i za wszelką cenę starają się uzyskać na nie odpowiedź... Książka otwiera oczy na wartość filozofii (lub raczej filozofowania) w dzisiejszych czasach będących znakiem zmian hierarchii wartości, pośpiechu i pogoni za pieniądzem i dobrami materialnymi, co prowadzi do wzrostu wartości życia konsumpcyjnego nad duchowym. Po tę pozycję powinny sięgnąć również osoby, które w tej gonitwie bez chwili wytchnienia uczestniczą. Może warto na chwilę przystanąć i zastanowić się nad... No właśnie. Zajrzyjcie do książki. Pozycję tę czyta się łatwo, zmusza ona do refleksji. Ogólnie - polecam :)

Justyna | 2013-07-14

dla mnie czyta się przyjemnie i super że ktoś taki istnieje i budzi w ludziach chęć rozmowy o tym co naprawdę ważne. Książka sprawiła że zastanowiłam się nad pytaniami które są w niej stawiane, to był czas dla mnie i mojej duszy.

SokratesCafe | 2013-08-19
Przeczytana: 2012 rok

Książka zainspirowała codwutygodniowe otwarte spotkania dyskusyjne w Poznaniu, Trójmieście i Warszawie.

Jeśli macie ochotę dołączyć do naszych rozmów, zajrzyjcie na http://sokratescafeblog.wordpress.com - znajdziecie tam m. in. informacje o najbliższych spotkaniach oraz tematy tych minionych. Zapraszamy!

Aneta Ana | 2016-08-10

Ciekawa choć spodziewałam się innej konwencji. Dialogi uświadamiają,że nie ma jednej prawdy i pokazują jak fantastycznie można rozmawiać :).

Moniqee | 2017-03-15
Przeczytana: 15 marca 2017