Wielka księga myśli świata

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
978-83-7404-681-7
poradniki

Sentencje, aforyzmy, przysłowia oraz różnego rodzaju rozważania wypowiedziane przez znane osobistości kultury, nauki, techniki, ludzi Kościoła i polityki z całego świata. Przedstawione tu sentencje dotyczą życia ludzi, ich rozmaitych słabości - chciwości, nienawiści ale także i dobroci. Zawarte w myślach wady i zalety charakteru ludzkiego pokazują nam obraz człowieka, dążącego do sławy i umiłowanej wolności. Wszystkie aforyzmy i przysłowia są zgrupowane tematycznie, co pozwoli Czytelnikowi łatwo znaleźć coś dla siebie. Mogą one przydać się wszystkim, którzy w swych wypowiedziach poszukują odpowiednich sformułowań, lub pragną popisać się swoją wiedzą aforystyczną. Książka przydatna również nauczycielom i młodzieży szkolnej.

galileo87 | 2016-11-01
Przeczytana: 01 października 2010