83-7391-532-X
aforyzmy

CZYM SĄ AFORYZMY? Według definicji encyklopedycznej to zwięzłe wypowiedzi, najczęściej jednozdaniowe, zawierające ogólną myśl natury filozoficznej, moralnej, psychologicznej lub estetycznej, wypowiedzianą w wyrazisty i błyskotliwy sposób. Posługujemy się nimi, chcąc ubarwić naszą wypowiedź, a czasami wzmocnić argumentację odwołaniem się do mądrości innych. Mistrzami stylu aforystycznego byli...

CZYM SĄ AFORYZMY?
Mistrzami stylu aforystycznego byli filozofowie starożytni, a także myśliciele francuscy XVII i XVIII wieku - Pascal, La Rochefoucauld i Chamfort.
'Księga aforyzmów' Danuty i Włodzimierza Masłowskich powinna znaleźć się w każdym domu, bowiem, jak powiada Cyceron:
"Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy".

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-14

"Prawdziwy aforyzm trafia w sedno i stamtąd promieniuje" - Martin Kessel.
Książka zawiera obszerny wybór aforyzmów pogrupowanych ze względu na słowa kluczowe w kolejności alfabetycznej. Bardzo dobra książka. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Kalina | 2010-11-08

Bardzo dobra książka. Czytam ją na wyrywki, wykożystuję do wpisywania się w pamiętniki..... Po prostu bomba! Każdy cenący filozofię i mądrość człowiek powinien mieć ją w swoim domu.

Bożena1 | 2014-01-20

Aforyzmy można czytać zawsze i nigdy nie będzie dość - tyle w nich mądrości

Stokrotka | 2015-07-31
Blawatka98 | 2015-07-23