Wielka księga przysłów polskich

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Mądrej głowie dość&…, przysłowie! Każdy się zmieni, kto się ożeni Bez ludzi i raj się znudzi Ile wina w głowie, tyle prawdy w słowie Chcesz subtelnie wyznać ukochanej osobie swoje uczucie? Uraczyć rodzinę pięknymi życzeniami? A może delikatnie zwrócić komuś uwagę? Odpowiednie przysłowie zrobi to za Ciebie! A jest w czym wybierać! Wśród ponad 5000 polskich porzekadeł znalazły się te frywolne i całkiem poważne, sprzed kilkuset lat i współczesne, używane na co dzień i nieco zapomniane. Urzekają trafnością i bogactwem tematycznym jeśli chcesz dobrze się bawić, poczytaj o zalotach i biesiadach, a gdy jesteś w refleksyjnym nastroju, sięgnij po przysłowia o miłości, przyjaźni i ludzkich niedoskonałościach. A może zainteresują Cię prognozy pogody zawarte w licznych ludowych powiedzeniach? Niezależnie od potrzeb, nie zawiedziesz się a spotkanie z księgą będzie zarazem spotkaniem z historią polskiej kultury, narodowymi obyczajami, słabościami i marzeniami. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

PABLOPAN | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013

Dobrze opracowana księga, pełna ludowych mądrości na każdą okazję. Przedstawia całą gamę przysłów, udowadniając ponad wszelką wątpliwość, że na każde z nich możemy znaleźć inne, które mu przeczy i chyba to jest najpiękniejsze, bo zawsze możemy dobrać złotą myśl, z którą nam akurat po drodze :)

cerata | 2015-09-11
Monika Adamska | 2015-02-22