City of Fallen Angels

Cykl: Dary Anioła (tom 4)
Wydawnictwo: Margaret K. McElderry
angielski
Iga

Love, blood, betrayal and revenge — the stakes are higher than ever in City of Fallen Angels. Simon Lewis is having some trouble adjusting to his new life as a vampire, especially now that he hardly sees his best friend Clary, who is caught up in training to be a Shadowhunter—and spending time with her new boyfriend Jace. Not to mention that Simon doesn’t quite know how to handle the pressure of not-quite-dating two girls at once. What’s a daylight-loving vampire to do? Simon decides he needs a break and heads out of the city—only to discover that sinister events are following him. Realizing that the war they thought they’d won might not yet be over, Simon has to call on his Shadowhunter friends to save the day — if they can put their own splintering relationships on hold long enough to rise to the challenge.

veinylover | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

Dałbym siódemkę, albo ósemkę.
Ale tak mnie wkurzyło zakończenie, że daję jedynkę. Nienawidzę niedokończonych powieści kończących się chorym suspensem z nadzieją piszącego, że dzięki temu skłoni czytelnika do przeczytania następnego tomu. Teraz zastanawiam się, czy w ogóle brać się za następne, bo jak zamiast rozrywki dostarczą mi energii wkurzającej, to po co mi to.
Gatunek fantasy, to ma być relaks, bo o wyższych wartościach to i tak można zapomnieć, chcę się dobrze bawić i nakarmić wredne instynkty!
Cholerna skłonność autorki do odgrzewania starych kotletów.
Najpierw trzy tomy o jednym psycholu, którego nie ma jak wykończyć, a teraz odgrzewany kotlet Sebastian. Litości.
Jak można spieprzyć tak fajną opowieść. Brak mi słów.
Jak będą kolejne trzy tomy o psycholu Sebastianie, to chyba mnie szlag trafi. Już w momencie pojawienia się Lilith usłyszałem w głowie dzwonek alarmowy, bo do tego momentu powieść tak mi się podobała, że dałbym dziesięć gwiazdek. Ale od tego momentu zacząłem...

nadzieja1925 | 2015-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Miłość jest najpotężniejszą siłą na świecie.”
To po kolei: Wszyscy wracają do domu, Clary na szkolenie dla Nocnych Łowców, Jace jako jej chłopak i od czasu do czasu nauczyciel, matka Clary i Lucian szykują się do ślubu. Simon znajduje sobie dwie dziewczynki (Izzy i Maie). a Alec i Magnus wyjeżdżają na romantyczną podróż po świecie.
„Niektóre rzeczy są po prostu zbyt nieprawdopodobne, żeby o nich rozmyślać.”
Żeby nie było nudno w mieście zaczynają się liczne morderstwa Nocnych Łowców, Simon - „Będziesz tułaczem i wędrowcem na ziemi.” – zabija swoją klątwą kilku gości i dostaje propozycję od Camille... A Jace zaczyna odsuwać się od Clary... tylko dlaczego? Wszystko to zaprowadzi ich pewną nocą do demona, a tam czekać na nich będzie niespodzianka...

„Znasz tyle słów i wszystkie angielskie, ale kiedy łączysz je w zdania, po prostu tracą sens.”
Proste, szczęśliwe, lekkie i romantyczne zakończenie? Oczywiście, że nie! Dla pani Cassandry Clare te słowa nie łączą się w całość... choć...

Caroline Anne | 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

Po tej części jeszcze większe uznanie dla autorki za jej wyobraźnię i pomysłowość. Wprowadziła tutaj wiele nowych, intrygujących wątków. Książka mega wciągająca i ciekawa. Po prostu nie mogłam się oderwać od lektury, nawet kiedy ze zmęczenia oczy same mi się zamykały.
Uwielbiam dowcip, który Cassandra Clare wplata w swoje opowieści. Było wiele momentów, w których padały tak zabawne teksty, że czytając śmiałam się sama do siebie. ;)
Ale zakończenia, jakie tutaj miało miejsce to kompletnie się nie spodziewałam. To oczywiście sprawia, że jak najszybciej chce się znać dalszy ciąg.
Polecam serię "Dary Anioła" każdemu. Przy niej nie można się nudzić. :)

desire | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

"Na anioła"!! Czemu, ja się pytam czemu to się tak skończyło?!
"Miasto upadłych aniołów" za mną. Mimo mojego uwielbienia do całej tej serii "Dary Anioła" muszę powiedzieć, że ta książka trochę mnie zawiodła. Oczywiście, była dobra, ale nie miała tego "czegoś" jak inne części, nie zostawiła żadnej nadziei, promyka światła aby mieć chęć czytać następną.

Bardzo podobały mi się wątki Simona i Isabelle, Mai i Jordana no i oczywiście Aleca i Magnusa (ten najlepszy). Natomiast ogromnie zbulwersowała mnie cała ta historia z Jace'm i Clary! I może dlatego czegoś mi w tej książce zabrakło...

Jednakże, "Miasto upadłych aniołów" NADAL zasługuje na uznanie. Podkreślam "nadal" gdyż jest to na prawdę dobra część, a wiem, że początkiem mojej wypowiedzi mogłam Was zniechęcić. Po prostu tak bardzo zirytował mnie tok pewnych zdarzeń... Tak bardzo chciałabym innego zakończenia. No ale.. Nieznane są wyroki Cassandry Clare.
Coś czuję, że piąta część a przede wszystkim ostatnia - szósta postarają się o...

"Miasto Upadłych Aniołów" otwiera przed nami kolejne wątki, w których pojawiają się nowe postacie...te pozytywne, jak i negatywne. Wśród nich znajduje się pradawna i potężna istota, z którą będą musieli się zmierzyć nasi bohaterowie.
Akcja toczy się w Nowym Jorku, gdzie dochodzi do zabójstw Nocnych Łowców. Te zdarzenia powodują spięcia i podejrzenia między Łowcami a Podziemnymi.
Podchodząc do książki miałam mieszane uczucia po czytanych niepochlebnych recenzjach. Faktem jest, że Cassandra Clare stworzyła w książce wspaniały świat i wykreowała dobrze swoich bohaterów to jednak trochę się nudziłam. Poprzednie części posiadały dynamizm, gdzie czytelnik nie miał odpoczynku od akcji. Czytało się błyskawicznie i z przyjemnością. Miały w sobie to coś. Ten tom tego nie miał i moim zdaniem jest najsłabszy z serii.

Yossa | 2011-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2011

Długo Cassandra Clare kazała czekać swoim czytelnikom na czwartą część Darów Anioła. Dla mnie, jako fanki, było to wyjątkowo trudne, przez tak długi czas jedyne, co miałam, to jakieś drobne fakty, cytaty wyrwane z kontekstu i dobitnie mówiąc - ochłapy. Myślałam, że przeczytanie prequelu, czyli Mechanicznego Anioła nieco zaspokoi mój głód, ale okazało się, że była to chwilowa ulga, ponieważ obie serie stały się moimi ulubionymi i na obie wyczekuję teraz w równym stopniu.
Miasto upadłych aniołów jest książką, można by pomyśleć, w której wszystko powoli się ustatkuje. Clary powróciła do Brooklynu, by rozpocząć szkolenie na Nocnego Łowcę. W przerwach między treningami mile spędza czas w towarzystwie Jace'a i oczywiście stara się pomagać Simonowi. Chodzący za Dnia, bo taki zyskał przydomek, jest przytłoczony swoją nową, wampirzą naturą. Okazuje się, że jest rozpoznawalny w środowisku wampirów, mimo że stara się wieść normalne życie nastolatka. W końcu nie bez powodu zostaje...

boziaczek | 2013-06-19
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Kontynuacja bestsellerowej trylogii Cassandry Clare "Dary Anioła". Po moim zachwycie z jakim przeczytałam poprzednie części niewiele pozostało, bo na lekturze "Miasta Upadłych Aniołów" trochę się zawiodłam.
Autorka stara się trzymać poziom, akcja toczy się dość szybko, niektóre wydarzenia zaskakują, ale... jak dla mnie zabrakło powiewu świeżości. To wszystko już było w poprzednich częściach. A szkoda... Cieszyłam się na spotkanie z bohaterami, których bardzo polubiłam. Ale spotkanie to zaliczam niestety do nie bardzo udanych. Mam wrażenie jakby autorce zabrakło pomysłu na kontynuację.
Pozostaje mieć nadzieję, że następna część będzie lepsza:)
Polecam fanom!

książek: 2078
Iga | 2011-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 czerwca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Treść nieporównywalnie lepsza niż okładka, która jest wyjątkowo paskudna.
Książka trzyma poziom Darów Anioła. Dowcipne dialogi, sarkastyczny Jace, czego więcej chcieć? Na dokładkę "Miłość. Krew. Zdrada. Zemsta."
Męczyła mnie jednak ta melodramatyczna relacja Clary-Jace. Ile można?

Arogancki Jace rzucający sarkastyczne uwagi - tak.

Jace z rozdartą duszą rzucający łzawe teksty - zdecydowanie nie.

Odniosłam wrażenie, że autorka za bardzo mu dowala. Mogłaby już dać mu spokój i skupić się na innym bohaterze, a on niech by sobie żył długo i szczęśliwie z Clary. Ale nie, nie dość, że chłopak ma problemy z tożsamością, zdarzyło mu się umrzeć, w zestawie dostaje mu się jeszcze opętanie i więź z wynaturzonym braciszkiem. To jak kopanie leżącego.
Zakończenie też niezbyt zachęcające. Zwiastuje więcej melodramatów:/ Mimo to, na kolejną część czekam ze zniecierpliwieniem...

MarCyśka | 2012-03-02
Przeczytana: 30 maja 2011

"Dary Anioła" :)
Właśnie tą serią zaraziłam znajomych wokoło ;p
( i Jace'm ;* )
Teraz niecierpliwie czekamy na więcej!
;)

Arek | 2015-09-27
Przeczytana: 26 września 2015

Nie jestem pewny czy autorka słynnej trylogii mam na myśli Dary Anioła dobrze zrobiła pisząc kolejne części. W ogóle źle i nielogicznie brzmi zdanie: Czwarty tom trylogii. Słowo trylogia oznacza trzy powieści tego samego cyklu, stanowiące całość, tak jak trylogia Tolkiena czy Sienkiewicza. No ale tak komercyjne mamy czasy, więc i trylogie mogą mieć sześć części i powiązaną ze sobą kolejną trylogię, nie licząc Kronik Bane'a.

Powieść jest słabsza niż poprzednie części. Mniej wciąga, czasami nawet nudzi. Poza tym jeśli wydarzyło się już wszystko co miało się wydarzyć, ciężko napisać coś świeżego. Nawet Simon nie jest już tak zabawny jak dawniej. Jednak in plus jak zwykle to lekkość pióra i niesamowite sceny.

Niestety moja ocena to 6/10, może kolejny tom trylogii będzie lepszy.