Amarylis

Cykl: Futuristic World of St. Helen (tom 1)
Wydawnictwo: Da Capo
Amaryllis
Wanda

Romans nie z tej planety.
Amarylis Lark to kobieta piękna, lecz niezwykle zasadnicza. Poza kilkoma drobiazgami wyróżnia się tylko tym, że jest mieszkanką Świętej Heleny - planety odciętej od Ziemi. Niestety - tak jak my - nie potrafi czytać w myślach, zwłaszcza własnych, i tak jak my nie zna lekarstwa na miłość.

Książka dość ciekawa, jednak przede wszystkim to romans i chociaż główni bohaterowie posiadają zdolności paranormalne, nie są kluczowe w tej historii.
Jest to miły przerywnik między innymi książkami.
Dobrze napisana, bohaterowie na swój sposób interesujący, a i pomysł z kolonizacją też bardzo ciekawy i w jaki sposób maja zorganizowane życie.
Autorka łączy nietypowe myślenie głównej bohaterki z odrobiną naiwności, poczuciem humoru. Taki lekki romans z przygodami.
Dobry na chwilkę relaksu.

Pyromaniac | 2012-10-26
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 października 2012

To już moje trzecie spotkanie z Jayne Castle i nie wiem, co o tym sądzić. Mam mieszane uczucia co do tej książki.

"Amarylis" opowiada o Amarylis Lark, młodej i wykształconej kobiecie i bogatym biznesmenie Lucasie Trent. Amarylis pracuje dla firmy "Psynergia", która zajmuje się dość specyficzną działalnością. Bohaterka jest pryzmatem, którego zadaniem jest skupiać energię osób posiadających "talenty". I właśnie dlatego Lucas zwrócił się do Amarylis. Wraz z akcją bohaterowie się do siebie zbliżają, zaś niebezpieczne intrygi przybierają na sile i efektem jest bardzo wybuchowa mieszanka, trochę ciężka dla zrozumienia.

Nie polecam tej książki osobom, które nie czytały nigdy książek Jayne Castle. Ta książka może wydawać się zbyt pokręcona, dlatego jest idealna dla osób, które czytały inne książki autorki bądź dla osób, które mają bardzo wielką cierpliwość i są pozytywnie nastawione do romansów paranormalnych. Świat stworzony w tej serii jest początkowo bardzo skomplikowany, jednak wraz...

Magdalena | 2013-05-24
Przeczytana: 23 maja 2013

Ta książka mi się raczej nie podobała.Wątek kryminalny był blady, ciągnięty trochę na siłę, ba on był wręcz stworzony na siłę. Amarylis była głupiutka i czasami to co mówiła było wręcz żenujący. Oczywiście główny bohater był ciekawy, choć też jakiś taki nie do końca.

LoVeandHoPe | 2014-01-11
Przeczytana: styczeń 2014