Wybrana

1 444
1 170
Chosen
aar

Do Domu Nocy zakradły się ciemne moce i żądza krwi, a szkolne przygody dorastającej wampirki Zoey Redbird stają się coraz bardziej tajemnicze. Ci, którzy wydawali się przyjaciółmi, okazują się wrogami, a zaprzysięgli wrogowie... stają się przyjaciółmi. Odwaga Zoey zostaje wystawiona na większą próbę niż kiedykolwiek przedtem. Przed nią nie lada wyzwanie. Wie, że tylko ona z pomocą przyjaciół może uratować Stevie Rea, która przeistoczyła się w nieumarłą. Wszystko co odkryje, musi być zachowane w tajemnicy przed resztą mieszkańców Domu Nocy, w którym zaufanie stało się towarem deficytowym.

źródło opisu: Wydawnictwo Książnica, 2010

Nie wiele się zmieniło w tej części, jeśli chodzi o te największe wady.
Do tego doszło jeszcze to, że autorki zrobił z Zoey dz**kę ;/ Tu już naprawdę przestałam lubić Zoey ;/
Jej ignorancja i głupota też miały tu dużo do powiedzenia.
Po za tym jej życie miłosne staje się głównym wątkiem, co nie powinno mieć miejsca.
Co do atutów książki. Podoba mi się, że książka mówi, iż nie warto ignorować przyjaźni, ani kłamać, gdyż prawda wyjdzie na jaw. Raczej nic odkrywczego prawda? Ale i tak na plus :)
Spodobała mi się też przemiana Stevie Rae :)
W "Wybranej" też najwięcej się dzieje, mimo że jest najkrótsza z całej serii.

creatures | 2013-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2013

O ty kurcze bele(udało się bez bluzg,jestem dobra)Serio ja po prostu nie wieże.
1-spoko
2-lepsza
3-bez komentarza,ostatnia strona,ostatnie zdanie,zamykam książkę patrzę w okno iiii....okazuje sie,że jest jasno na dworze, tylko takie O.o [AHA] Jak to sie stało?! I nie jestem zmęczona ! zakończenie to dopiero wbiło mnie w fotel(czytaj łózko XD)nadal nie mogę uwierzyć ,że juz skoczyłam tą część, tak szybko.Przeczytałam ja w mgnieniu oka :)

Coś wy ze mną zrobiły ?Cast'onówny ?hmm..?

szaraczek | 2015-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Z tego co mnie pamięć nie myli to tak średnio mi podeszło czytanie tego tomu. Nie zachwycał. A traf tak chciał, a może moja głupota w danej chwili, że wzięłam tą akurat książkę do poczytania sobie w poczekalni. Nie byłoby nic w tym dziwnego , gdybym nie była w ciąży, a do tego na czczo i nie miała badania na cukier jak mnie pamięć nie myli (kobietki wiedzą o co biega ;). Dodam, że jakoś za widokiem krwi nie przepadam (szczególnie własnej, choć trochę mi przeszło) i mam a przynajmniej miałam tendencje do mdlenia i osłabnięć, więc jak zarysowałam wam tło moich poczynań dotyczące sięgnięcia po ów lekturę...to możecie się śmiało śmiać , bo trafiłam akurat na taki moment w książce, gdzie było tylko co trzecie słowa to KREW, KREW I KREW ;)
Jak dobrze, że przerwałam, bo to nie był dobry pomysł i zaczęłam rozmowę z siedzącą obok dziewczyną. I tak jakoś przeżyłam dłuższy czas, wspierana miłą rozmową.
Kiedyś może ją doczytam, ale na razie mi nie śpieszno ;)

Jak ktoś lubi wampirki to...

Alaska | 2012-09-14
Przeczytana: 13 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po okryciu prawdy Neferet, życie Zoey zostaje przewrócone o sto osiemdziesiąt stopni. Gdy dowiaduje się, że Stevie Rea tak naprawdę żyje, ale część jej duszy cały czas zostaje odbierana, postanawia ją uratować. Niestety, nie wie jak to zrobić. Szuka wszelkich sposobów na przywrócenie swojej najlepszej przyjaciółce normalnego, wampirzego życia, ale jak na razie jest bezsilna. Poszukiwań nie ułatwiają jej sprawy sercowe. Zoey mimo, że chodzi z Erikiem, zaczyna czuć coś do nauczyciela Domu Nocy, Lorena Blake. Ciężko jest jej również rozstać się z jej byłą sympatią Heathem. Głównym tego powodem jest płynąca w jego żyłach krew, przez którą tych dwoje dochodzi do skojarzenia. Dodatkowo pewnego dnia, niedaleko Domu Nocy dochodzi do morderstwa. Pierwszym podejrzanym Zoey jest jej ojczym, ale kto tak naprawdę stoi za nowymi morderstwami w szkole? Kogo, spośród trójki wybierze wampirzyca?

Wybrana to już trzecia część serii Domu Nocy, którą mam już za sobą. Pierwsza część nie zrobiła na mnie...

Dodi | 2012-07-14

Przeczytałam pierwsze 3 tomy sagi DOM NOCY i szczerze mówiąc sama się dziwię sobie jakim cudem tego dokonałam... Każda z części od samego początku nudzi. Rzadko kiedy zdarzają się sceny, które potrafią zainteresować. Przez cały czas byłam fanką książek o wampirach, jednak DOM NOCY zmienił to calkowicie i do przeczytania 3 tomu nie mam najmniejszej ochoty na książki o takiej tematyce :/
Poza tym saga w niczym nie przypomina ukochanego przeze mnie ZMIERZCHU

BlackCherry | 2010-05-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z głowną bohaterką cyklu Domu Nocy rozstaliśmy się w momencie odkrycia przez nią strasznej prawdy - jej mentorka Neferet nie jest uosobieniem dobra a jej najlepsza przyjaciółka Stevie Rae.. No cóż, nie jest do końca sobą.

Moja przygoda z historią Redbirdówny rozpoczęła się stosunkowo niedawno; mama podarowała mi pierwszą część sagi, pt. Naznaczona". Do tej pory wydano dwa kolejne tomy. Dziś chcę zastanowić się czy "Wybrana" jest książką godną polecenia.

Zacznę może od negatywów. Najważniejszym wątkiem fabuły, który wprost "razi po oczach" jest życie uczuciowe Zoey. Wiemy, że jej oficjalnym chłopakiem jest wampir Eric, Heath to ludzki chłopak, z którym jest skojarzona i Loren, wychwalany pod niebiosa nauczyciel, z którym traci dziewictwo, tylko po to by za chwilę dowiedzieć się, że stan rzeczy jest inny aniżeli się spodziewała. Trzech jednocześnie? Co za dużo, to nie zdrowo. Zważywszy również na to, że w pierwszej części Eric był kreowany na jej wielką miłość i bratnią duszę...

KatiaBlue | 2013-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Po pozytywnych wrażeniach, jakie wywołała u mnie "Zdradzona", byłam pewna, że kolejna część będzie równie dobra albo nawet lepsza. Rozczarowanie, jakie mnie dotknęło, długo nie pozwoliło mi napisać czegokolwiek na temat "Wybranej". W trzeciej części "Domu Nocy" - wielotomowej serii o wampirach - nie zabrakło pędzącej akcji, całej masy wydarzeń, które jakoś utrzymywały historię i poprowadziły ją do końca. Niby dobrze, ale po przeczytaniu tej książki jestem zniesmaczona i niezadowolona. Panie Cast, pamietajmy, że jest to powieść dla młodzieży.

Zoey Redbird jest już dwa miesiące w Domu Nocy. Przez ten czas miała okazję przekonać się, że nie jest zwykłą adeptką, zaczęła przewodniczyć elitarnemu zgromadzeniu Cór Ciemności oraz przekonała się o prawdziwym obliczu swojej mentorki - starszej kapłanki Neferet. W dodatku jej zmarła przyjaciółka, Stevie Rae, jednak żyje, chociaż może jest to nieco bardziej skomplikowane i z pewnością nie może podzielić się tym z przyjaciółmi.

Prócz...

AngelFire | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015

Trzeci tom opowieści o niezwykłej adeptce domu Nocy.

Zoey Redbird ma bardzo dużo problemów.

Po pierwsze jej najlepsza koleżanka jest w połowie żywa.Pije krew i uważa,że jest niebezpieczna.

Po drugie problemy miłosne.Dalej jest z Erikiem,spotyka się z Heathem i całuje się z Loranem.Na wszystkich jej zależy ale nie może wybrać.Wie,że każdy wybór może zranić innych.I tak się stanie kiedy wybierze.Jednak to nie potrwa długo,zdarzy się coś co to zmieni.

Po trzecie Neferet.Zoey,wie,że to ona wystawiła Stevie Rea na słońce.Nie może nikomu powiedzieć bo kapłanka potrafi czytać w myślach wszystkich. No prawie... Tylko Afrodyta jest odporna.Co dziwne pomaga Zoey mimo,że jej nie lubi.Razem spotykają się z Stevie Rea i ukrywają.Dają jej krew i chcą przywrócić jej dawne życie.Czy im się to uda?

Trzeci tom czyta się szybko.Jednak dalej minusem są problemy miłosne.Teraz to już się zrobił trójkąt.Dwóch chłopaków można jeszcze zaakceptować,ale trzech to już przesada.Pod koniec książki jednak z...

młoda_pisarka | 2014-02-16
Przeczytana: 03 marca 2013

Trzecia część "Domu Nocy"...

A więc... Nie wiem, dlaczego, ale ta książka nieco bardziej mi się spodobała od dwóch poprzednich (stąd dodatkowa gwiazdka). Co niestety wciąż nie zmienia faktu, że język pisania poraża, a akcja ma iście ślimacze tempo... Główna bohaterka zdaję się nie znać samej siebie, niektóre jej decyzje są dla czytelnika bardziej oczywiste niż dla niej samej. Zoey ukazuje się nam jako płyka i dość głupiutka bohaterka powieści dla mało wymagającej młodzieży.

Zaczynam się zastanawiać po co brnę w tą sagę, niestety nie lubię zostawiać niedoczytanych książek, bo w końcu do mnie wracają.