Z tęsknoty za mistrzem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Medium Mundi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
978-83-908549-4-6
filozofia i etyka
Wilczek

Praca zbiorowa pod redakcją Jacka Kurka i Krzysztofa Maliszewskiego. Teksty zawarte w książce składają się na trzeci tom interdyscyplinarnego cyklu "Medium Mundi". Pierwszy zatytułowaliśmy "Śląsk - miejsce spotkania", drugi "Śląsk - kamień drogocenny". Tym razem - proponując tom "Z tęsknoty za mistrzem" nie określamy tytułu geograficznie. Pragniemy w ten sposób mocniej jeszcze zaznaczyć to,...

Praca zbiorowa pod redakcją Jacka Kurka i Krzysztofa Maliszewskiego.

Teksty zawarte w książce składają się na trzeci tom interdyscyplinarnego cyklu "Medium Mundi". Pierwszy zatytułowaliśmy "Śląsk - miejsce spotkania", drugi "Śląsk - kamień drogocenny". Tym razem - proponując tom "Z tęsknoty za mistrzem" nie określamy tytułu geograficznie. Pragniemy w ten sposób mocniej jeszcze zaznaczyć to, co stanowi oś konstrukcyjną serii "Medium Mundi" - przekonanie, że pogranicze ma swoją uniwersalność, że proponowane refleksje dotyczą - nie w sensie powszechnej ważności, lecz powszechnego wyzwania - każdego miejsca, każdego czasu i każdego człowieka w samym środku jego świata. [Jacek Kurek, Krzysztof Maliszewski]

Jadwiga Zając | 2014-01-08
DIENEKES | 2013-08-16