Bracia

Brothers
83-85085-53-X
Bracia
dona

Potężna eksplozja niszczy cukierenkę, w której akurat znaleźli się dwaj tytułowi bracia. Nowojorski taksówkarz i jego przyjaciółka wykonują bez słowa sprzeciwu dziwne polecenia. Młoda para nagle i bez wyraźnego powodu odbiera sobie życie. Tymi właśnie, pozornie nie związanymi ze sobą wydarzeniami rozpoczyna się ten międzynarodowy thriller.

koemata | 2015-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

świetny tłumacz Ryszard Szaflarski, czyta mistrz Wardejn, do połowy książki wprowadzani są nowi bohaterowie, dziwne niepowiązane opowieści, fajnie pisane fragmenty, ale wizja autora, globalny spisek i niezniszczalny scylla stanowczo mnie przerasta

ataga | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Bracia to dziwna powieść – mocno przekombinowana. Cala historia opowiedziana w powieści jest jakby wyrwana z większej całości której niestety czytelnik nie pozna. Wszystko zaczyna się jakby w połowie a więc była jakaś przeszłość o której nie wiadomo prawie nic można się tylko domyślać
Natomiast wszystkie postacie lubią się do nie odwoływać. Szkoda tylko że czytający jej nie poznaje co powoduje że wszystkie wydarzenia są nie jasne i nie poznajemy głównych motywów działań bohaterów. Wątki całkowicie nic nie wnoszące do historii jak wątek brata głównego bohatera (po co ta cała historia z napadem?)Jednym słowem absurd goni absurd. Mamy bowiem do czynienia z tajną organizacją której jeden z członków/pracowników wraca po kilkuletniej izolacji na bezludnej wyspie do „normalnego świata”. Tu spotyka szalonych naukowców dawnych przełożonych i dawnych wrogów oraz zaprogramowane tykające „dzieci bomby”. Tylko że jest to zlepek historii nie tworzący sensownej całości.

Jaga | 2014-12-22

Jeden z pierwszych thrillerów, które przeczytałam jako nastolatka. Bardzo mi się podobała.

keyser_soze | 2015-10-13

Słabsze od Maratończyka. Bywa i tak...

Margo | 2012-07-17
Przeczytana: 1993 rok