Państwo Boże osiemnastowiecznych filozofów

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
historyczna

Carl Becker, wybitny amerykański historyk, w zawartych w tej książce błyskotliwych esejach wykazuje złudność dość rozpowszechnionego poglądu, że wiek XVIII był niezwykle nowoczesny w swoim charakterze. Przekonująco dowodzi, że okres, który przyjęto nazywać epoką rozumu, w istocie nie zasługiwał na to miano, że Voltaire, Hume, Diderot i Locke wciąż żyli w świecie średniowiecza i że filozofowie apo to zburzyli Państwo Boże św. Augustyna, by własnoręcznie je odbudować, wszelako przy użyciu bardziej nowoczesnego budulcaa.

Mikołaj | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Ciekawa tematyka, dobrze napisana - świetnie się czyta. Warto było poświęcić trochę czasu na przeczytanie tej pozycji.

Miro | 2015-12-11
mahatmiarz | 2015-09-06