Europa wczesnośredniowieczna 300-1000

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-06-02537-7
historyczna
Agnieszka

Brytyjski mediewista ukazuje w swej książce dramatyczny i długotrwały zarazem proces kształtowania się zaczątków wspólnego dziedzictwa europejskiego od późnego antyku aż po rok 1000. Oglądamy schyłek zachodniego cesarstwa rzymskiego, formowanie się nowych chrześcijańskich już królestw na rozległym obszarze od Morza Śródziemnego aż po Wyspy Brytyjskie, stopniowe krzepnięcie nowej religii, zaczątki i wzrost znaczenia papiestwa, najazdy wikingów, epickie dzieje dynastii Karolingów

Proudhon | 2016-06-13
Abendur | 2015-07-12