Jak powstał Harry Potter

Wydawnictwo: Media Rodzina
An Interview with J.K. Rowling
83-7278-013-7
Klaudyna

Lindsey Fraser, wybitna znawczyni i entuzjastka literatury dziecięcej, pyta Joanne K. Rowling o jej błyskotliwą karierę, a także o przeżycia z dzieciństwa, wspomnienia ze szkoły i studiów, o ukochane zwierzęta i ulubione książki...

| 2010-09-30

Cóż to była za gratka dla fanów Pottera i pani Rowling! Troszkę za krótkie, ale małe cieszy ;)
Teraz wymagałoby się nieco więcej, ale i tak brawa za pomysł i ulżenie fanom tamtego okresu :)

Inna_odInnych | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 lutego 2016

Przypadkowo zauważyłam w katalogu Biblioteki Śląskiej, że taka książka w ogóle została wydana. Ponieważ jestem ogromną fanką Pottera musiałam ją przeczytać.

Książka jest bardzo krótka, ma zaledwie 60 stron. 2/3 książki zajmuje wywiad z Joanne – jak na mój gust, jest stanowczo za krótki. Na korzyść przemawia fakt, że dowiedziałam się wielu rzeczy o autorce, o których wcześniej nie słyszałam (może dlatego, że rzadko czytam wywiady z Joanne czy informacje o niej). Lindsey zadała kilka pytań o dzieciństwo, szkołę, karierę zawodową i literacką. Myślę, że pytania były ciekawe i nie oczywiste, oraz krótkie, przy czym Joanne na każde z nich opowiedziała wyczerpująco. To sprawiło, że wywiad czytało się z przyjemnością, bo to właśnie odpowiedzi autorki Harry’ego Pottera wysuwają się na pierwszy plan. Mimo wszystko, ze względu na swoją długość pozostawia niedosyt… Jeśli już wydawać wywiad w formie książki, to mógłby być dłuższy.

Drugą częścią książki jest krótkie omówienie „Harry’ego...

Karolina | 2014-07-01

Obowiązkowa pozycja dla Potteromaniaków !! Bardzo ciekawy wywiad, dzięki któremu możemy poznać lepiej autorkę oraz dowiedzieć się jak powstawał Harry Potter. Polecam wszystkim fanom ;)

Lulu | 2015-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2015

Niestety nie wiele się dowiedziałam. Może to była dobra pozycja w chwili wydania, kiedy wszyscy fani z niecierpliwością oczekiwali kolejnych tomów z przygodami Harry'ego Pottera i z radością raczyli się czymkolwiek z nimi związanym. Na chwilę obecną, raczej zbytek. Merytorycznie nie spełnia moich oczekiwań.

lovebooks | 2014-03-08
Przeczytana: 07 marca 2014

Książka choć cienka (około 60 stron) bardzo ciekawa. W ten sam dzień co kupiłam w ten sam przeczytałam ( pół godziny). Jest bardzo ciekawa, ponieważ zgłębia tajniki powstania Harry'ego Pottera i ciekawostki z życia J.K Rowling.

Weronika | 2015-08-20

Dla fanów Pottera pozycja ważna. Ja kolekcjonuję każdą, nawet najmniejsza książeczkę związaną z uniwersum Pottera, więc i tę mam na półce. Wywiad niestety krótki, mógłby być obszerniejszy. Ale mimo wszystko przyjemny!

galizelle | 2013-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Wywiad dość krótki, ale ponieważ chłonę wszystko, co z JK Rowling i HP związane, jestem zadowolona po lekturze :) Autorka jest niesamowicie interesującą, ciepłą i skromną osobą. Warto przeczytać!

osiempalcow | 2017-07-23
Przeczytana: 18 lipca 2017

Całkiem ciekawy wywiad, ale zdecydowanie za krótki. Na końcu autorzy umieścili jakiś skrót z pierwszych części Harry'ego Pottera, chyba po to, żeby czytelnicy nie byli zbytnio zawiedzeni.

Bella | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Fajna książka można dowiedzieć się nawet więcej rzeczy o cyklu Harry Potter, autorka super przedstawia to w wywiadzie. Cieszę się, że ją przeczytałam.

Gretusiaa | 2011-10-30
Przeczytana: 16 września 2011

Bardzo krótka książka zawierająca wywiad z autorką. Polecam ludziom, którzy lubią czytać biografię, ale nie tylko.