Quidditch przez wieki

2002-06-01
2000-02-29
Andrzej Polkowski
J. K. Rowling quidditch Harry Potter Albus Dumbledore

Super dodatek do serii o HP. Można się dowiedzieć wiele ciekawostek. Czyta się szybko i przyjemnie

Fajne uzupełnienie świata Harry'ego Pottera, które pozwala poczuć klimat czarodziejskiego świata. Można się jednak obejść bez tej lektury.

Książka ta swoją formą i treścią przypomina podręcznik. Jest to tytuł niezbędny dla wszystkich fanów kultowej serii o Harrym Potterze. Ciekawy tytuł o historii quidditcha, jednak dużo bardziej podobały mi się 'Baśnie Barda Beedla' czy 'Fantastyczne zwierzęta'.

Quidditch przez wieki jest jednym z kilku dostępnych na polskim i światowym rynku dodatków do kultowej serii o Harrym Potterze.

Książka swoją formą i treścią przypomina delikatnie podręcznik, który może służyć nam za kopalnię wiedzy w temacie najpopularniejszej wśród czarodziejów i czarownic dyscyplinie sportowej, jaką jest quidditch.

W całej serii o chłopcu, który przeżył ta fascynująca gra stanowiła istotny element prawie każdej części. Nigdy jednak jej tajniki nie zostały szerzej omówione. To zmieniło się wraz z wydaniem tej cudownie przygotowanej pod względem graficznym i "rzetelnej" pod kątem magicznym czerwonej książeczki.

Jeśli zatem ciekawi Was:

- historia quiddiitcha

- pochodzenie złotego znicza

- herby i osiągnięcia najpopularniejszych drużyn Wielkiej Brytanii i Irlandii

- role poszczególnych uczestników meczu

- najczęściej spotykane faule, uderzenia, formacje i kombinacje w tej dyscyplinie

- a także polski akcent w grze czarodziejów

... koniecznie sięgnijcie po tę pozycję!

Pomimo braku standardowej fabuły, poradnik ten będzie wciągającą lekturą dla wszystkich pottermaniaków.

Dodatkowo zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na dwa cele charytatywne, do których możemy dodać swoją cegiełkę

W całej serii o chłopcu, który...

Świetna książka z historią quidditcha

Świetna książka z historią quidditcha

Na plus bardzo eleganckie wydanie książki. Chociaż była prowadzona w sposób lekko chaotyczny to czytało mi się przyjemnie. Dla fanów świata Pottera, może nie jest to lektura obowiązkowa, ale myślę, że warto ją przeczytać.

spoko jako dodatek, gdy jest się fanem serii. ja nie jestem, więc nie oceniam, bo nie byłam głównym odbiorcą.

Quidditch to drużynowa gra czarodziejów, najpopularniejsza na świecie. Przeglądając internet mogłam też zauważyć, że nie tylko w magicznym kręgu Harry'ego Potter'a uprawia się ten sport😅
"Quidditch przez wieki" to lekka lektura, z której można się dowiedzieć skąd wziął się pomysł na grę i w jaki sposób ona ewoluowała przez stulecia. Jakie zasady gry obowiązywały kiedyś a jakie teraz. Przeczytać w niej można o miotłach, drużynach quidditcha, złotym zniczu (ten rozdział chyba podobał mi się najbardziej 😊) oraz nieco o historii tej rozrywki.
Książka jest świetnym uzupełnieniem dla fanów magicznego świata🧙‍♂️

Jaką magiczną grę uważacie za najpopularniejszą w serii o Harry'm Potterze i dlaczego jest to quidditch? 😅

W książkach o młodym czarodzieju przewija się kilka gier, takich jak Eksplodujący Dureń czy gargulki, ale najpopularniejszy jest właśnie quidditch.

Co wpłynęło na jej fenomen?
Na czym ta gra polega?
Jak gracze przyczynili się do zmniejszenia populacji złotego znikacza?
Który z graczy jest najbardziej narażony na kontuzje?

Na te i jeszcze więcej pytań znajdziecie odpowiedź w tej książeczce!

"Quidditch przez wieki" w czerwonej okładce to moje trzecie wydanie tej książki. Gdy poznawałam historię tego magicznego sportu raz za razem na nowo odkrywałam w nim coś, co przy wcześniejszym czytaniu umknęło uwadze.

I choć wciąż nie jestem takim fanem quidditcha jak Harry czy Ron jestem w stanie dostrzec co może się w nim podobać 😁

Co wpłynęło na jej fenomen?
Na czym ta gra polega?
Jak gracze przyczynili się do zmniejszenia populacji złotego...

Jeśli Was ciekawi, skąd pochodzi złoty znicz, w jaki sposób powstały tłuczki albo dlaczego emblematem Wędrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki, weźcie do ręki Qudiditch przez wieki.

Książka ta odpowiada na te pytania i wiele innych tj.: dlaczego czarodzieje latają akurat na miotłach, jak wyglądały starodawne gry miotlarskie albo jakie są antymugolskie środki bezpieczeństwa?

Dla fanów Harrego Pottera - pozycja obowiązkowa. Książka ma 137 stron, duża czcionka pozwala na jej przeczytanie w godzinkę 🙂 ⠀ ⠀ ⠀ ⠀

Kupując tą książkę wspiera się fundacje: Comic Relief oraz Lumos.

• Harry Potter
  • 2017