Żywe trupy: Bezpieczeństwo za kratami

The Walking Dead, Volume 3: Safety Behind Bars
zombie, żywe trupy
komiksy
Pablos

Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił do szpitala w stanie śpiączki. Obudził się już w innym świecie. Świecie, który opanowały STWORY. Rick stanął przed niezwykle trudnym zadaniem – w świecie pełnym zombi musi odnaleźć swą żonę i dziecko. Ale najpierw: przeżyć każdy kolejny dzień... A nie jest to łatwe. Żywe trupy to seria trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Nieszablonowi bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji i zombi, czyhające na ludzi za każdym rogiem...

ChicaDeAyer | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

Jak słusznie prognozowałam, ten tom jest zdecydowanie lepszy jeżeli chodzi o tempo akcji. Nie brakuje tu nieprzewidywanych zdarzeń, które odciskają swe piętno na fabule, a twórcom coraz lepiej idzie oddawanie brutalności reguł, jakie rządzą w świecie pozbawionym prawa (bo niestety w dwóch pierwszych częściach ujściem dla emocji, jakie wyzwoliła w bohaterach nowa sytuacja, był co najwyżej seks - co nie było spełnieniem moich oczekiwań odnośnie tej serii). Nowym kodeksem staje się ten przetrwania, co znajduje wyraz z coraz liczniejszych amoralnych - z punktu widzenia czytelnika - odruchach. Jest lepiej, czekam na więcej.

Villiana | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Cały czas czytam, cały czas porównuję z serialową wersją i całość sprawia mi ogromną przyjemność i jest miłą odskocznią od ‘normalnej’ lektury.

Akcja przenosi się do więzienia, gdzie naprawdę robi się ciekawie, wydarzenia nabierają tempa i emocji nie brakuje.

Jest jednak ktoś, za kim tęsknię. Mianowicie moją ulubioną serialową postacią jest Daryl i jakież było moje zaskoczenie, że w komiksowym pierwowzorze go nie ma! Cały czas czekałam, że może jednak gdzieś się pojawi, ale niestety nie i strasznie nad tym boleję, ale mimo wszystko komiks jest świetny.

Wkp | 2016-07-04
Przeczytana: 30 czerwca 2016

W The Walking Dead nadszedł czas na zmiany. Zmiany dla bohaterów, zmiany w bohaterach. Ale nie zmiany w samym opanowanym przez zombie świecie, bo żywe trupy czają się na każdym kroku, a niebezpieczeństwo napływa nie tylko z ich strony. Jak poradzą sobie nasi bohaterowie, którzy z tomu na tom są coraz bardziej przetrzebieni?

Całość mojej recenzji na portalu http://nietylkogry.pl/post/146802178032/recenzja-komiksu-the-walking-dead-volume-3

Betoniarka | 2015-11-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Horror
Przeczytana: 27 listopada 2015

Do tej pory jest to zdecydowanie moja ulubiona część komiksu "Żywe Trupy", zarówno pod względem treści, jak i rysunku. Przestaję powoli porównywać komiks z serialem, bo różnice w fabule są na tyle spore, że można to traktować jako dwie osobne rzeczy, z jedną wspólną tematyką ogólną - zombie.

Zauważyłam coś ciekawego - przeważnie tam, gdzie są zombie, jakieś mutanty czy potwory, stanowią one centrum fabuły. Tutaj odwrotnie, są tylko tłem, a centrum stanowią zwykłe stosunki międzyludzkie w obliczu światowej katastrofy. Podoba mi się. Polecam.

comboometga | 2016-01-07
Na półkach: Przeczytane, Żywe Trupy
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Trzecia część mnie nie zawiodła. Muszę przyznać, że bardzo mi się podobała. Było dużo akcji, co chwilę coś się działo i dzięki temu nie można było przebrnąć przez komiks obojętnie.

Jedyne, co mnie dziwi, jest szybkie dobieranie się osób w pary i miłość na niby. Rozumiem, że wszyscy za niedługo mogą zginąć i lepiej jest mieć kogoś przy sobie, ale czasem to wydaje się bardzo naciągane.
To jest jednak wizja autora, więc nie będę się zbytnio czepiać :)

Kamasz | 2016-02-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 19 lutego 2016

W zasadzie już nie wiem, kto imponuje mi bardziej. Kirkman zarysował fąntastyczny świat, doskonale rozłożył fabułę i postacie, naszpikował komiks akcją oraz humorem, odniesieniami literackimi. A serial bardzo twórczo przerobił powieść graficzną, dodał wspaniałe wątki i nieco lepiej prowadzi postacie.

Rozbieżności są na tyle duże, iż tym wspanialej jest czytać wersję alternatywną wydarzeń. Owszem, zaczęło się u mnie od serialu. Teraz zaś mam dwie ścieżki fabularne i nie potrafię rozstrzygnąć, która sprawia mi więcej radości.

Daxterek300 | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Tom 3 jest zdecydowanie jeszcze lepszym tomem od 1 i 2. Strony tomu trzeciego są przepełnione akcją od prawie samego początku do końca. Ten tom czytało mi się najlepiej jak na razie. Mam nadzieję, że tom 4 mnie jeszcze mocniej zaskoczy oraz będzie mi się go jeszcze lepiej czytało :)

Polecam

Paweł Gryniewicz | 2012-10-10
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Dalej trzyma poziom, na początku trochę przynudza, ale później się rozkręca, no i w koncu widzimy obiecaną przez autora przemianę Ricka ;)
Życiowy, kobiety wkurwiają :D

Rick Grimes | 2012-12-14
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Więzienie, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc jakie udało się stworzyć w historii komiksu. Dawniej służyło by trzymać ludzi wewnątrz, w Żywych Trupach mury i ogrodzenie pozwalają im żyć swobodnie w środku.

Cziken | 2012-04-24
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Posiadam
Przeczytana: 24 kwietnia 2012

Trzecia część przygód Ricka i jego grupy. Bohaterowie znaleźli idealne miejsce do życia w świecie opanowanym przez zombi. Wiezienie zapewnia grupie ochronę przed stworami. Wnętrze kryje wiele niespodzianek, nie wszystkie są pozytywne. Dla kilku z podróżników "niespodzianki" okażą się śmiertelne. Największym zagrożeniem dla bohaterów trzeciego tomu wbrew pozorom nie są stwory lecz oni sami...