Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Tropiciel śladów

Cykl: Sokole Oko (tom 3) | Seria: Biblioteka Klasyki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Pathfinder
Ameryka Pn., Indianie

Akcja rozgrywa się w połowie XVIII wieku w kolonialnej jeszcze Ameryce, podczas wojny między Anglią i Francją, nad brzegami i na wodach jeziora Ontario. Niewielki oddział żołnierzy wysłany z angielskiego fortu, wspierany przez Tropiciela śladów, sławnego amerykańskiego zwiadowcę i myśliwego, walczy ze sprzymierzonymi z Francją Irokezami.

źródło opisu: nieznane

onika | 2012-05-24

Książka wciąga i to bardzo, zwłaszcza gdy lubi się historie o Dzikim Zachodzie. Jedyne, co mi się nie podobało, to rozmowy między bohaterami w niektórych sytuacjach - tutaj kryją się przed wrogami, a rozmowa toczy się jak przy herbatce, jeden drugiego wychwala, rację przyznaje...Bardzo specyficzny sposób prowadzenia dialogu.

Roman Dłużniewski | 2016-12-21

Cooper to specyficzny pisarz. Jego pięciotomową trapersko - indiańską sagę można pokochać albo znienawidzić. Właściwie nie ma trzeciej drogi.
Ja książki Coopera pokochałem.

Danuta Duszeńczuk | 2011-07-02

Uwielbiam styl Coopera, jest taki malowniczy, opisy nie nudzą, wręcz przeciwnie - dzięki nim wykreowany na kartach powieści świat wciąga po uszy. Mam sentyment do tej serii :)

LadyEssex | 2018-09-30

Ciekawa, choć żeby miała mnie porwać to nie mogę powiedzieć. Trochę przygody, trochę krajobrazów. Brak jej jednak tego czegoś.

kjonca | 2016-10-29
Przeczytana: 23 października 2016

Gdyby nie religijne moralizatorstwo i dialogi pasujące raczej do herbatki u cioci, byłby to dobry "western"

Szymon Krawczyk | 2018-11-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane