Najdziksze serca

Okładka książki Najdziksze serca James Oliver Curwood
Okładka książki Najdziksze serca
James Oliver Curwood Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Klasyka Dziecięca [Prószyński i S-ka] powieść przygodowa
powieść przygodowa
Klasyka Dziecięca [Prószyński i S-ka]
The Icebound Hearts
Prószyński i S-ka
1998-01-01
1957-01-01
Jerzy Marlicz
powieść amerykańska wilki policja zima przetrwanie Kanada literatura młodzieżowa

Wyzwanie na styczeń zaliczone. Miło było przypomnieć sobie lekturę sprzed wielu lat. W szkole podstawowej zaczytywałam się książkami Londona, Curwooda i Centkiewiczów.

to jest taka romantyczna ksiazka, polecam wszystkim pragnącym milosci

to jest taka romantyczna ksiazka, polecam wszystkim pragnącym milosci

Świetna! Kupiona za 5 złotych na targu staroci. Trochę powrot do czasów dzieciństwa gdy czytywałem Maya, Coopera i Szklarskiego.

Już pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam, kojarzy mi się z książkami Jacka Londona. Gdzieś widziałam porównanie tych autorów i właśnie z tego powodu sięgnęłam po tę książkę. Początek mnie lekko nudził, lecz później bardziej się rozkręciłam. W biblioteczce czekają już kolejne książki Curwooda do przeczytania.

Od "Lowcow Wilkow" zaczela sie moja przygoda z Curwodem. Dostalem ja w ladnej, twardej oprawie od rodzicow na dzien dziecka bo w czasach mlodosci mojego ojca ksiazki tego pisarza byly popularne. Wspaniale bylo przeniesc sie oczami wyobrazni w te wspaniale miejsca i przezywac niesamowite przygody z bohaterami. Dzis posiadam wszystkie ksiazki pisarza na polce w jezyku polskim i angielskim. NAJDZIKSZE SERCA (org tytul "Isobel" ) to moja ulubiona ksiazka Curwooda obok DOLINY LUDZI MILCZACYCH bo jest w niej wszystko czego czytelnik moze oczekiwac od dobrej ksiazki, nie chce jej odlozyc na polke czy pragnie do niej powrocic po jakims czasie.
To powiesc przygodowa z watkiem milosnym ku pokrzepieniu serc, z nadzieja na lepsze jutro.. To opowiesc o prawdziwej milosci, walce o szczescie, walce z przeciwnosciami losu i wlasnymi slabosciami. Billy Mc Weig na dalekim pustkowiu barenu, podczas sniezycy poznaje tajemnicza Isobel a wydarzenie to na zawsze zmieni jego zycie i swiatopoglad. Najdziksze Serca to typowy styl pisarski Curwooda na ktory skladaja sie piekne opisy przyrody i krajobrazow, umilowanie do natury, walka dobra ze zlem w imie wartosci I honoru , prawdziwa milosc slepa na niebezpieczenstwo ktora zawsze zwycieza, kodeks moralny, ponadczasowe wartosci , poscigi i ucieczki, szlachetnosc bohaterow, niepisane prawo dalekiej polnocy, walka w obronie slabszych, ciekawostki z zycia zwierzat I ludzi na tamtych obszarach I oczywiscie tajemnica ktora trzyma czytelnika w napieciu do ostatniego rozdzialu. Ksiazki takie jak ta pozwalaja uwierzyc w milosc prawdziwa, bezinteresowna i na cale zycie. Milosc ktora rodzi sie w trudnych okolicznosciach i o ktora trzeba walczyc do konca. Ktos za chwile zasugeruje ze wszystko jest wyidealizowane lecz czy to nie jest piekne i inspirujace w szarosci dnia codziennego?. Czy nie pokrzepia, daje nadzieje i wiare na lepsze jutro.. Czy filmy ktore ogladamy po pare razy i polecamy znajomym nie sa wyidealizowane a pomimo tego wiele razy do nich powracamy? Ksiazki takie jak ta ucza milosci do natury, sklaniaja do refleksji, podpowiada co w zyciu jest wazne i czego nie mozna kupic, co sprawia ze jestesmy naprawde szczesliwi i bardzo rzadko sa to zloto czy pieniadze...Szkoda ze tak wspaniale powiesci nie sa juz popularne w dzisiejszych czasach, ale pojawilo sie swiatelko w tunelu! . Agencja wydawnicza LTW wypuscila 3 nowe ksiazki nigdy wczesniej nie publikowane tzn Niebezpieczny szlak, Kraj Boga i kobieta oraz Honor wielkich sniegow (a takze Dolina Smierci po raz pierwszy wydana od czasow dwudziestolecia miedzywojennego) . Jest wiec nadzieja, zachecam do czytania I moich pozostalych recenzji ksiazek J.O.C.
Pozdrawiam milosnikow J. O. Curwooda i do zobaczenia na szlaku!🎄 🎄 🐻 🐺

Wszystkie pokolenia w mojej rodzinie chowały się na tej książce. Jak się postaram, przyszłe też będą. Polecam z sentymentu i tęsknoty za dzikim światem.

Sięgając po Curwooda miałem nadzieję na powrót do dzieciństwa. Tymczasem trafiłem na jedyne chyba w swoim rodzaju romansidło napisane po męsku. Jak dla mnie bomba, która ma wszystkie kobiece historie miłosne pod sobą. No, chyba że kobieta nazywa się Margaret Mitchell... Ale nawet Rhett Butler nie jest tak męski jak Bill Mac Veigh i nie kocha nawet w połowie tak jak on. :D

moja ulubiona z młodości

moja ulubiona z młodości

Billy szuka po bezkresach Kanady osieroconej Izy.

Billy szuka po bezkresach Kanady osieroconej Izy.

• Przygodowe
  • Dzieciństwo