śmiech, śmieszność, humor
Olena

Czy można poważnie dyskutować o śmiechu, śmieszności, poczuciu humoru czy dowcipie? Okazuje się, że można i uczestnicy konferencji z cyklu „Punkt po Punkcie", odbywanej tradycyjnie w Ratuszu Starego Miasta w Gdańsku, skorzystali z okazji, by spróbować odpowiedzieć na kilka jakże istotnych pytań. Czy śmiech ma siłę katharsis, czy jest raczej bezrefleksyjną formą rozładowania napięcia? Czym był śmiech dla naszych przodków, malarzy i kompozytorów? Czy potrafimy się rozumnie śmiać? W spotkaniu wzięli udział jak zwykle pisarze, poeci, dziennikarze, a także znawcy literatury, muzyki, teatru, sztuki, dlatego też horyzont dyskusji objął najrozmaitsze aspekty śmiechu w życiu człowieka – od ulotnych żartów rysunkowych po sprawy ostateczne.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl