Powojenni zwycięzcy

Wydawnictwo: Bellona
Der Nachkriegssieger
83-11-07935-8
piotrex

Nieznana historia przesiedleń niemieckich rodzin z polskich ziem odzyskanych, widziana oczami niezwykłego fryzjera.

alexa | 2016-10-17
Przeczytana: 10 października 2016

O ile w książce "Bunt żołnierzy"potrzebna mi była ściągawka z nazwiskami by czytać ze zrozumieniem tak w tej powieści mamy krąg czy nawet lepiej klan rodzinny + przyjaciel + ze dwie osobistości z rady miasta i to wystarczyło Kirstowi by nakreślić lata 50-te odradzających się Niemiec.
Są to konkretne wydarzenia i z pewnością takich książek o "Powojennych zwycięzcach" można by napisać setki.Jakimi sposobami i metodami dochodzili nasi bohaterowie do celu, do jakich manipulacji byli zdolni?
Trzeba przeczytać samemu.
Nie wiem czy autor miał taki zamiar ale pomimo wszystkich krętactw i niestety "mokrej roboty" czułam do Brandina i Zygfryda sympatię.
Fajna książka,fajny język bardzo polecam

Blizniak27 | 2013-05-15
Przeczytana: 15 maja 2013

Książka pozbawiona jest jakichkolwiek opisów przyrody przez co czyta się ją bardzo szybko. Dla niektórych może to być mankament, dla innych niekoniecznie. Fabuła książki nie powaliła mnie na kolana i, w porównaniu z inną książką Kirsta o zamachu na Hitlera, jest mało interesująca. Szczerze mówiąc spodziewałem się po tej książce czegoś więcej...stąd moja niska ocena - tylko 5/10.

Piekar | 2014-04-11

Czy tylko mnie typ z okładki przypomina K. Strasburgera z familiady? A co do samej książki, to powinna ją przeczytać każda młoda dziewczyna, a może i nieco starsze sztuki zanim wejdą do Rossmann'a w pogoni za promocyjnym podkładem w cenie 4 zł.

Veriteti | 2016-08-30
Zaczytana | 2015-03-05