Neografia gotycka. Podręcznik pisma neogotyckiego XVI-XX w

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia
Wilczek

Neografia gotycka jest nauką o piśmie gotyckim w okresie od początków XVI wieku do jego zniesienia w szkołach niemieckich w 1941 r. Nie można nauki o piśmie tego okresu nazwać paleografią, czyli nauką o starym piśmie, gdyż dotąd jeszcze wielu ludzi starszych używa tego pisma w życiu codziennym. Autor Neografii gotyckiej ograniczył się do napisania skryptu, gdyż bez pobytu dłuższego za granicą ułożenie wyczerpującego podręcznika nie wydaje się możliwe. Do skryptu załączono pewną liczbę tablic, które ilustrują część tekstu teoretycznego.

bastkk | 2012-10-09

oby nigdy więcej

Dominik | 2013-11-06
Na półkach: Przeczytane, historia
Przeczytana: 2009 rok

Niezły podręcznik, trochę za mało wzorników.

Wilczek | 2010-07-31
K_Schmidt | 2013-11-26