Lennon wspomina

Lennon remembers
83-87598-79-8
biografia, Lennon, wspomnienia
lucy

Po raz pierwszy drukiem pełen wywiad jakiego John Lennon udzielił reporterowi Rolling Stone'a w 1970 roku. Niesamowicie szczery, pełen zaskakujących spostrzeżeń i wspomnień dotyczących rozpadu The Beatles, jego ulubionych utworów i historii ich powstania, a także innych muzyków, życia z Yoko, jego wkładu w rozwój ruchów pacyfistycznych i spraw związanych z narkotykami. Otrzymujemy tu portret...

Otrzymujemy tu portret muzycznego geniusza u szczytu kariery. Czasami cierpiącego, czasami wzburzonego, często refleksyjnego i wzruszającego. Poznanie tych wywiadów pozwala na zrozumienie kim był John Lennon i dlaczego jego twórczość wciąż znajduje nowych wielbicieli.

Jarek1983 | 2014-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Wycinek z obrazu pt. "John Lennon". "Lennon. Wspomina" to stop-klatka z życia jednego z największych artystów. Ten wywiad rzeka stanowi dowód na to, że Lennon był człowiekiem. Człowiekiem, który nie jest odporny na małostkowość, złość, a nawet swoistą nienawiść. Mamy tu do czynienia z człowiekiem o silnej namiętności w chwili ogromnego przesilenia tj. rozpadu The Beatles. Wielokrotnie w tej książce Lennon wkurza, denerwuje i jest nieznośny. Bez takich artystów cywilizacja nie miałaby sensu.

BookMe93 | 2014-10-21

Dorwana w sklepie "dla metali", zanim trafiła na półkę, została przeczytana jednym tchem. Nie tylko dla fanów Lennona, który był dziwnie wybitnym artystą. Całość to po prostu nieocenzurowany wywiad, w którym wszystko zostaje wyjaśnione i powiedziane. Nie chcę spoilerować, lepiej przeczytać, przemyśleć i zrozumieć.

kiwi | 2016-04-02
sznikiel | 2013-12-09
Arkadiusz Krzyżewski | 2013-09-04
Knutmistrz | 2013-07-24
Powieści i książki o Beatlesach

Na fali popularności Christensena i wydania pierwszego polskiego tłumaczenia jego najbardziej znanej książki „Beatlesi” przyglądamy się półkom w serwisie i szukamy książek, w których powtarza się ten motyw. W jakich powieściach pojawia się muzyka Beatlesów i odgrywa w nich ważną rolę? Jakie ciekawe książki o Beatlesach ukazały się w Polsce?