Coldplay. Otwórz oczy

Wydawnictwo: InRock
83-601-5703-0
coldplay, biografia, muzyka, rock
Paweł

Kolorowa biografia jednego z najpopularniejszych zespołów ostatnich lat. Historia Coldplay zaczyna się prosto i zwyczajnie. Potem zmienia się w kolorowy, szybki film.

źródło opisu: In Rock Music Press, 2006

Mitis | 2013-11-17
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 16 października 2013

"Jednym z największych problemów Chrisa jest strach przed utratą włosów. „Moje piosenki nie mówią o wojnie i pokoju. Wszystkie opowiadają o wątpliwościach łysiejącej gwiazdy rocka.”"

Naprawdę rzadko sięgam po biografie. Z reguły moje zdobywanie wiedzy na temat jakiegoś aktora, piosenkarza czy zespołu ogranicza się do przeczytania kilku informacji na Wikipedii, która niekoniecznie jest zaufanym i wyczerpującym źródłem informacji. Jednak ostatnio postanowiłam coś zmienić (skłoniła mnie do tego konieczność zrecenzowania czegoś na WOK), więc sięgnęłam po dzieje jednego z najbardziej znanych i lubianych zespołów – Coldplay.

Książka opowiada o historii zespołu poczynając od czego to wszystko się zaczęło, a kończąc na 2005 roku, kiedy wydali trzecią płytę w ich w karierze (nie sięga dalej, ze względu na to, że biografia została wydana w 2006 roku, a premiera kolejnej płyty zespołu była w 2008 roku). Myślę, że dla osób, które nie wiedzą zbyt wiele lub nie wiedzą nic o Coldplay, będzie to...

judy | 2010-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2010
varius92_wrc | 2013-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2013

Książka lekka, ciekawa i przyjemna. Dla mnie pozycja obowiązkowa, bo ten zespół był moją pierwszą prawdziwą miłością muzyczną. Dlatego też poczytałbym chętnie o nowszych płytach Coldplay!

Bentesikyme | 2014-01-06

Jedyną zaletą tej biografii jest duża wiedza autora dotycząca szczegółów tras koncertowych.

milkyway | 2013-02-07
Przeczytana: październik 2012

Jestem fanką zespołu Coldplay i po książkę sięgnęłam aby przybliżyć się do zespołu. Tak tez się stało.
Idealna na zimowy wieczór. Bardzo interesujące jest to iż autorem jest Polak. Ma duża wiedzę przede wszystkim o historii powstawania zespołu. Książka obejmuje okres od powstania zespołu do mniej więcej płyty X&Y (2005). Autor pisze ciekawie, jest wiele cytatów, faktów mitów z życia prywatnego i nie tylko muzyków. Duża ilość fotografii sprawia że czytanie nie jest monotonne. Ciekawe jest również nazywanie rozdziałów tytułami piosenek. Jedyne zastrzeżenie mam do dużej ilości, drobnego tekstu na stronie.
Must have dla każdego miłośnika zespołu. I to właśnie tej grupie mogę polecić tę książkę ;) Ja sama na pewno kiedyś do niej wrócę.

brownfly | 2016-10-23
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 października 2016

Fajna biografia. Jako że kocham Coldplay, czytałam ją z najwyższą przyjemnością. Warto przeczytać. Aczkolwiek mam pewne uwagi natury technicznej: odnoszę wrażenie, że gdy autor napisał tę książkę to już jej później nie przeczytał. Wręcz roi się od literówek, błędów w tytułach piosenek albo dacie urodzin Chrisa (Chris urodził się 2 marca 1977!). Tekst niewyjustowany wygląda okropnie, a niektóre zdjęcia są tak fatalniej jakości, że już byłoby lepiej gdyby ich w ogóle nie było.

Wyrok | 2013-06-08
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Książka napisana przez odpowiednią osobę z dużą wiedzą o działalności zespołu. Dzięki różnorakim wstawkom tekst nie jest monotomny. Zdjęcia zamieszczone w książce przybliżają nas do wydarzeń w zespole. Twórca nazwał rozdziały tytułami piosenek, co uważam za genialny pomysł. Mam jedynie nadzieję, że ukaże się także książka o bardziej współczesnych czasach zespołu. Polecam tę pozycję wszystkim fanatykom muzyki rockowej i nie tylko.

Karolina | 2013-08-01
Przeczytana: luty 2012

Hmm... mam mieszane uczucia. Oczywiście książka o ukochanym zespole, więc już na wstępie wiadomo było, że będzie dla mnie świetna, ale czegoś mi zabrakło... Może opisu ich życia razem? Mniej porównywania do Oasis czy U2. Podobało mi się bardzo tytułowanie utworami. Dla chętnych zgłębienia wiedzy o Coldplay, zdecydowanie polecam.

Rafał Szczotka | 2013-12-31
Przeczytana: 06 września 2013

Jak dla mnie szału nie ma...:(

ukasz | 2016-08-27
Na półkach: Muzyka, 2013, Posiadam, Przeczytane