Życie raz jeszcze

Wydawnictwo: Świat Książki
Summerhouse
Życie
dona

Trzy przyjaciółki poznały sie przed dziewiętnastoma laty w dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin. Tamtego pamiętnego dnia zwierzyły się sobie z własnych sekretów i nadziei na przyszłość. Były piękne i utalentowane a świat stał przed nimi otworem. Gdy spotykają się w swoje czterdzieste urodziny w letnim domku, w burzliwych opowieściach oceniają miniony czas, niewykorzystane szanse, nieudane związki i rozważają słuszność dokonanych wyborów. Nie spodziewają się, że los gotuje im niespodziankę - mogą jeszcze raz przeżyć trzy wybrane tygodnie z przeszłości, by odmienić swoje życie...

kajsa | 2012-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2012

"Wszystko się może zdarzyć..." śpiewał kiedyś Varius Manx, podobnie jest w tej książce.

Sam pomysł - powrót do przeszłości - by z innej perspektywy spojrzeć na swoje życie, może i nie jest głupi, ale niestety autorka tak go spłyciła,że powstała banalnie głupiutka historyjka.

Trzy kobiety, główne bohaterki, nie mają w sobie nic autentycznego.Ich życie popada ze skrajności w skrajność - albo są bardzo nieszczęśliwe i sponiewierane przez mężczyzn, albo tryskają szczęściem ponad miarę.

Żałuję,że mam jedną cechę - rozpoczętą książkę zawsze czytam do końca, w tym przypadku powinnam rozstać się z lekturą po 20 stronach.

Anna Ja | 2011-08-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Wracam do tej książki kiedy mi źle. Skoro ja nie mogę przenieś się do wybranego przeze mnie dnia i naprawić czegoś, to chociaż świat fantazji Deveraux pomoże mi zrealizować moje pragnienie.

książek: 2023
Agata | 2010-12-27

REWELACJA to mało powiedziane!!! Książka niby zwykłe czytadło, a niesamowicie wciąga. Aż brak mi słów zachwytu nad tą pozycją. Poprostu jest wspaniała.

Bożena | 2012-08-22

banalna i irytująca bajeczka, czytadełko, które zapełni czas, jaki moglibyśmy poświęcić na coś, co choć trochę nas rozwinie, a nie uwsteczni.
Motto tej książki? "Żałujesz podjętych decyzji? Zmień swoje życie, cofnij się do przeszłości, a wszystko będzie wspaniale."
Zamiast sięgać po tę książkę, lepiej od razu spędźcie popołudnie na kanapie z pilotem w dłoni, bo i jedno i drugie ogłupi Was tak samo, a TV może nie zirytuje tak bardzo...

rumiko | 2013-09-17
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 16 września 2013

Sympatyczna historia trzech kobiet, które otrzymują szansę na naprawienie popełnionych kiedyś błędów i stworzenia sobie nowej przyszłości/teraźniejszości.
Najogólniej - sympatyczne czytadło do podróży, które daje szansę się zadumać nad skutkami podejmowanych decyzji i wzajemnych międzyludzkich powiązań.

Lusia | 2015-06-04

Zamysł ciekawy, zapowiadało się nieźle, ale wyszło jak wyszło.
Takie czytadło o którym zapomnisz po odłożeniu na półkę.

miedzystronami | 2011-01-09
Na półkach: Przeczytane, Wymienię
Przeczytana: 19 września 2010

Czy można zmienić przeszłość? Ile razy każdy z nas zadawał sobie to pytanie...

Poznajemy trzy kobiety, (przyjaciółki to duże słowo) ale kobiety, które połączył jeden dzień spędzony w wydziale komunikacji. Dzień, w którym opowiedziały sobie o swoim życiu i planach na przyszłość. Dzień, po którym nic już nie było takie samo.
Te trzy bohaterki: Leslie, Ellie, Madison wiele w życiu przeszły. Teraz, dziewiętnaście lat od tego pierwszego i jedynego spotkania spotykają się ponownie, by spędzić ze sobą weekend, a podczas niego, dzień urodzin – wszystkie urodziły się tego samego dnia.

Kim są?
To kobiety doświadczone przez życie, po przejściach ,skrzywdzone i wielokrotnie cierpiące. To osoby o silnych osobowościach a jednak los kazał im ulec lub poddać się. Opowiadają sobie teraz całe swoje życie od tego dnia gdy się spotkały. Zwierzają się sobie ze swoich trosk i wątpliwości, mówią, czego w życiu żałują. Wracamy do przeszłości w ich opowieściach ale i w narracji, akcja się cofa do...

jovitka | 2011-03-04
Przeczytana: 03 marca 2011

Bardzo fajnie i szybko się czyta :) wciąga tak bardzo, że ostatnie strony czyta się ze smutkiem, że książka już się kończy....

Justi6 | 2012-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Bardzo fajna książka opowiadająca historie kobiet które mogły zmienic swoje dotychczasowe nieudane życie.

viosna | 2013-10-10

Typowo 'babska' książka. I sama nie wiem czemu, ale należy do moich ulubionych.